Ile pieniędzy przeciętna Polka zostawia w drogerii?

Wszyscy wiemy, że kosmetyki nie należą do najtańszych produktów, a mimo to, każdego roku Polki wydają na nie fortunę. Kobiety kochają makijaż, ponieważ dzięki niemu czują się pewnie i wyjątkowo. Dlatego większość Polek maluje się nawet każdego dnia. Serwis „Picodi” przeprowadził badania odnośnie upodobań kosmetycznych kobiet w krajach Europy. Wyniki wskazują m.in. kwoty, jakie rocznie wydajemy na kosmetyki. Te dane mogą was zszokować.

Przeciętna Polka wydaje w skali roku na kosmetyki ok. 1414 zł. Tą kwotą przewyższamy nawet Hiszpanki, Włoszki i Niemki. Większość z nas podejmuje decyzję o zakupie konkretnego produktu, biorąc pod uwagę jego cenę. Ponad połowa ankietowanych twierdzi, że często kupuje kosmetyki w promocji, bez względu na to, czy aktualnie są im potrzebne. Na co więc wydajemy tak duże sumy?

Sprawdź także: Jak wyszczuplić twarz bez skalpela i diety? Oto nasze triki

Jakie kosmetyki najczęściej kupują Polki?

Szacuje się, że w kosmetyczce przeciętnej Polki znajduje się ok. 28 produktów. Badanie serwisu „Picodi” wykazało, które produkty do makijażu cieszą się największym zainteresowaniem wśród Polek. Pierwsze miejsce zajmuje tusz do rzęs, który posiada aż 90% ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się podkład (74%).  Ostatnie miejsce na podium zajął puder, którego używa 64% kobiet. Wśród najpopularniejszych kosmetyków znalazły się także korektor i rozświetlacz, z których korzysta ponad połowa Polek.

Zobacz także: 5 zmysłowych zapachów z wanilią na zimowe wieczory we dwoje