Zielony marmur pasuje do przestrzeni w stylu art deco, jasny do minimalistycznych mieszkań i domów. Może zdobić nie tylko podłogi, ściany czy sufity, ale także akcesoria i dodatki.

Odpowiednio zaaranżowany może dodać odrobinę luksusu nawet do niewielkiego "M".

"Marmur od zawsze miał szczególne miejsce w moim sercu. Bardzo cieszy mnie, że kamienne dekoracje wracają do świata designu. To, co lubię w nich najbardziej to łatwość wpisywania się w każdy styl. Dzieje się tak za sprawą naturalnego materiału i klasyki, która na zawsze pozostanie ponadczasowa.", mówi ekspertka Malabelle, Anna Rusiniak-Malinowska.

Na jakie dodatki postawić?

"Niezastąpionym dodatkiem są marmurowe tace w każdym rozmiarze – dzięki nim porządkuje się przestrzeń wokół nas. Wszelkiego rodzaju puzderka i pudełka łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Jestem miłośniczką dodatków, które nie dość że ładnie wyglądają są dodatkowo praktyczne -  to największe atuty przedmiotów, którymi otaczamy się w domu.

Najlepsze kolory?

"Jasny marmur z nieregularnymi „żyłkami” dobrze wtapia się w monochromatyczne wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu. Zielony idealnie ozdobi te w stylu artdeco, a czarny wprowadzi kontrast i z powodzeniem sprawdzi się w tych najbardziej surowych.", mówi stylistka wnętrz i właścicielka Malabelle

"Marmur bardzo często łączony jest ze złotem, co według mnie dodaje naszym wnętrzom odrobiny luksusu. Zarówno klasyczne jak i nowoczesne aranżacje w jej towarzystwie zachwycą każde oko.", podsumowuje.

Mamy dla Was garść inspiracji z www.malabelle.pl

WIKLINA WE WNĘTRZACH

SKANDYNAWSKIE WNĘTRZA DUŻO INSPIRACJI!