Shimmery Trend - nie tylko makijaż oczu

Shimmery Trend to dla niektórych zbyt przesadzony makijaż. Nic dziwnego skoro zapoczątkowany został na międzynarodowych wybiegach modowych oraz czerwonych dywanach. Bardzo mocne podkreślanie oczu lub ust to zdecydowanie wariant dla odważnych. W tym przypadku jedno jest pewne - nie warto podkreślać oczu i ust jednocześnie. Możesz pójść o krok dalej i dodatkowo nakleić na powieki cyrkonie. Pamiętaj, że jest to zdecydowanie mocne wydanie makijażu i najlepiej zarezerować je wyłącznie na wieczorne wyjścia.

Efekt Shimmery umożliwia Ci dużą swobodę manewrowania w kwestii kolorów. Te możesz indywidualnie dobrać do aury, stylizacji lub pozostałych elementów makijażu. Na początek postaw na kolor, który jest modny jesienią 2019, czyli np. brokat w kolorze beżu lub szarości.

Shimmery Eye - tutorial

Shimmery Eye możesz wykonać zarówno na bazie samego brokatu, jak również z uwzględnieniem cienia jako bazy pod makijaż oka. Zobacz jak możesz to zrobić z cieniem:

Shimmery Eye z pewnością będzie odpowiedni na nadchodzące święta:

Przed finalnym zrobieniem makijażu, godzinę wcześniej nałóż na usta grubą warstwę bezbarwnego błyszczyka lub pomadki. To dogłębnie nawilży naskórek. Po upływie kilkudziesięciu minut za pomocą mokrego wacika kosmetycznego mocnym pociągnięciem zetrzyj kosmetyk z ust. Wówczas powinnaś usunąć obumarły naskórek, czyli różnego rodzaju odstające skórek. Wtedy nałożony brokat będzie dobrze się prezentował.