Sennik pierścionek – symbolika

Sennik pierścionek widziany we śnie interpretuje na różne sposoby. Ten element biżuterii może posiadać różną symbolikę, w zależności od tego w jakich okolicznościach się go widzi i jak on dokładnie wygląda. Liczą się różne szczegóły - także i to, kto go nam wręczył, u kogo go widzimy, albo na którym palcu ktoś go ma. Sen o pierścionku wskazuje zawsze na dwie sfery życia - mądrość oraz miłość. Czasem łączy się również z kwestiami finansów i powodzenia w życiu zawodowym. Podstawowe jego znaczenie jest jednak łączone z kwestiami prywatnymi - osoba, której śni się pierścionek najprawdopodobniej wkrótce z kimś się zwiąże. 

Sennik pierścionek – widzieć

Gdy we śnie osoba śpiąca widzi pierścionek, zapowiada to szczęście dla niej i dla jej rodziny. Jeśli jest to osoba, która z nikim się jeszcze nie związała, sennik wskazuje, że prawdopodobnie wkrótce kogoś ważnego pozna. W większości snów pierścionek będzie zapowiadał szczęście w miłości w realnym życiu. Kto widzi pierścionek na palcu, wkrótce zaangażuje się w jakąś ważną sprawę. Jeśli pierścionek znajduje się na palcu innej osoby, najprawdopodobniej ona wkrótce doświadczy szczęścia w miłości, albo osoba śpiąca jej tego szczęścia podświadomie zazdrości. Jeśli jednak pierścień jest uszkodzony, zapowiada to kłopoty i spore rozczarowanie na jawie. Jak interpretuje sennik pierścionek z czerwonym oczkiem widziany we śnie? Jest to symbol gorącego uczucia oraz bogactwa, które zapewne będą wkrótce udziałem osoby śniącej. Jeśli oczko jest niebieskie, może to wskazywać na jakiś tajemniczy romans. Najgorszym znakiem jest perła w pierścieniu. Wieszczy ona jakieś trudności, łzy i rozczarowania. 

Sennik pierścionek – zakładać/nosić

Sennik pierścionek zakładany we śnie na palec interpretuje jako symbol zdrady, jaka może mieć miejsce w przyszłości. Może też jednak odzwierciedlać spełnienie marzeń związanych ze sferą prywatną. Wiele zależy od tego na jaki palec zakładany jest pierścień i jaki ma do niego stosunek osoba śpiąca. Zdejmowanie pierścienia jest sygnałem niepokojących wydarzeń, jakie będą miały miejsce - rozczarowania, żalu i zdrady. Jeśli otrzymuje się od kogoś pierścionek i go zakłada, wskazuje to na nową przyjaźń, a może nawet miłość, które wkrótce się zjawią w życiu osoby śniącej. Jeśli ktoś zakłada pierścień tylko po to, żeby go zmierzyć, oznacza to, iż chce mieć powodzenie w życiu i marzy o dobrobycie. Sen o pierścionku zaręczynowym jest zdecydowanie najlepszą wróżbą - wskazuje na duże szczęście i powodzenie w życiu. 

Sennik pierścionek zaręczynowy

Sennik pierścionek zaręczynowy traktuje jako zapowiedź wielkiego szczęścia, jakie będzie udziałem osoby śniącej. Brylant w pierścionku zapowiada powodzenie w kwestiach nie tylko prywatnych, ale i finansowych, zawodowych. Jest to także zapowiedź powodzenia w sferze towarzyskiej - osoba, której śni się pierścionek z brylantem na pewno zyska jakichś nowych przyjaciół i prestiż wśród swoich dawnych znajomych. Sennik tłumaczy, że pierścionek zaręczynowy może się ukazać we śnie nawet osobie samotnej i niekoniecznie wyraża tęsknotę za posiadaniem kogoś bliskiego. Może też zapowiadać, że już wkrótce osoba ta spotka miłość swojego życia, a nawet dość szybko wstąpi w związek małżeński. 

Sennik złoty pierścionek/srebrny pierścionek

W senniku pierścionek symbolizuje co innego gdy jest srebrny niż gdy jest złoty. W przypadku jeśli we śnie widzimy srebrny pierścień, sen odnosi się do poczucia własnej wartości osoby śpiącej, które wkrótce umocni się, wzrośnie. Jeśli taki pierścionek jedynie się u kogoś widzi, może to być zapowiedź przelotnego romansu. Z kolei jeśli srebrny pierścionek pojawia się na palcu osoby śniącej w jej śnie, może to oznaczać, iż w jej otoczeniu jest osoba darząca ją uczuciem. Być może nie dostrzega ona tylko sygnałów tej skrytej miłości. Co zaś oznacza widok złotego pierścionka? To zapowiedź sukcesu i bogactwa, które na pewno staną się udziałem osoby śpiącej. Warto grać na loterii i brać udział w różnego rodzaju konkursach, ponieważ jest duża szansa na wygraną. 

Sennik pierścionek z kamieniem

Sennik pierścionek z kamieniem uznaje za symbol zaborczej miłości lub zapowiedź małżeństwa. Oczywiście, jeśli jest to kamień szlachetny. Jeśli zaś osoba śpiąca widzi pierścień bez kamienia, wskazuje to spotkanie przez nią jakiejś fascynującej osoby, która na pewno zagości na długo w jej sercu. Widok drogocennego pierścionka jest bardzo korzystny, ponieważ zapowiada bogactwo oraz zgodne małżeństwo. Jeśli jednak pierścień jest tylko pozłacany, jest to symbol złudnego szczęścia. Z kolei pierścień, który powinien mieć oczko, ale widać że wyleciało, można uznać za uszkodzony - to zapowiedź rozczarowań na jawie oraz zawiedzionego zaufania.