Seks oralny - jak zacząć?

Seks oralny, dla wielu kobiet, stanowi barierę, którą trudno jest przełamać. Aby móc w pełni cieszyć się udanym pożyciem, nie należy zmuszać się do jakichkolwiek czynności, także do miłości francuskiej. Jeżeli nie masz ochoty na tego typu pieszczoty, wyraźnie zakomunikuj to swojemu partnerowi. Zdarza się jednak, że opór przed seksem oralnym wynika z obawy o kwestie higieniczne. Zupełnie niepotrzebnie. Jeżeli twój partner dba o higienę osobistą, o przykrym zapachu nie ma mowy. Aby zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych doznań zapachowych, swój pierwszy oralny raz warto przeżyć pod prysznicem. A co ze smakiem nasienia? Cóż, należy wyraźnie podkreślić, że odpowiada jedynie niewielkiej części kobiet. Spokojnie, tzw. "finał w ustach" został wylansowany przez branżę pornograficzną. Jeżeli nie masz na to ochoty, francuskie pieszczoty wcale nie stracą na atrakcyjności.

Zdarza się też, że kobiety odczuwają opór nie tylko przed przyjęciem roli strony aktywnej, ale także przed przyjmowaniem pieszczot. Zazwyczaj wynika to z braku pewności siebie. Warto  jednak uświadomić sobie, że seks oralny jest najwyższą formą bliskości. Jeżeli para decyduje się na taki rodzaj współżycia, oznacza to, że nie tylko darzy się bezgranicznym zaufaniem, ale także akceptuje siebie nawzajem. Warto więc przełamać wewnętrzny opór, tym bardziej, że intensywne doznania mogą bardzo przyjemnie zaskoczyć.

To cię może zainteresować: Twoja ulubiona pozycja seksualna wiele o tobie mówi: będziesz zaskoczona!

Pozycje w seksie oralnym

Seks oralny może być niezwykle różnorodny, zupełnie jak klasyczne zbliżenie. Nie ma jednej słusznej pozycji, w jakiej należy uprawiać miłość francuską. Pozycje w seksie oralnym ogranicza wyłącznie wyobraźnia i sprawność fizyczna kochanków. Nie oznacza to jednak, że trzeba silić się na popisy, przypominające cyrkowe akrobacje. W seksie chodzi przede wszystkim o przyjemność, warto zatem robić to tak, żeby było wygodnie obojgu partnerom. 

Niezwykle silnych wrażeń dostarcza pozycje 69. Jej charakter doskonale oddaje już sama nazwa - mężczyzna kładzie się na plecach, a kobieta na nim, głową zwróconą w kierunku jego penisa, a kroczem - w kierunku jego twarzy. Przeciwstawnie zwrócone ciała układają się jak liczba 69. W tej pozycji, kochankowie pieszczę się wzajemnie, co dodatkowo potęguje doznania - oboje odczuwają rozkosz dając i przyjmując przyjemność. 

Istnieje też wachlarz pozycji, w których tylko jedna strona przyjmuje przyjemność. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Przeczytaj także: 7 pozycji seksualnych, za którymi kobiety nie przepadają: i wcale nas to nie dziwi

Seks oralny - pozycja na kolanach

W tej konfiguracji, mężczyzna stoi, a kobieta klęczy przed nim. Ta pozycja daje stronie biernej znaczną kontrolę nad przebiegiem pieszczot - mężczyzna, wykonując ruchy frykcyjne, może decydować o intensywności pieszczot. Należy jednak zaznaczyć, że z pieszczot w takiej pozycji będą zadowolone wyłącznie pary, w których mężczyzna lubi przejmować dominację, a kobieta woli być stroną uległą.

Seks oralny - pozycja głową w dół

W tej pozycji, kobieta kładzie się na plecach, w taki sposób, żeby jej głowa znalazła się na krawędzi łóżka. Mężczyzna stoi lub klęka nad nią. Taka konfiguracja jest szczególnie lubiana przez panów. Większość mężczyzn to wzrokowcy, a w tej konfiguracji można podziwiać całe ciało partnerki.

Seks oralny - pozycja króla

Ta pozycje jest preferowana przez dominujących panów. Mężczyzna siada na krześle lub fotelu, lekko rozchylając nogi. Partnerka klęczy przed nim. 

Seks oralny - pozycja klasyczna

Mężczyzna kładzie się na plecach, partnerka pochyla się nad nim. Jest to najbardziej komfortowa pozycja dla obu stron - twój partner może skupić się na przyjemności, a ty możesz całkowicie kontrolować przebieg pieszczot.

Przeczytaj również: Oszalejesz na punkcie tego seksu. Sprawdź, jak uprawiać "seks tantryczny"

Co mężczyźni najbardziej lubią w seksie oralnym?

Seks oralny jest niezwykle atrakcyjny i pociągający dla mężczyzn, co nie stanowi żadnej tajemnicy. Skąd bierze się męskie upodobanie dla miłości francuskiej? Przyjemność to jedno, ale dla panów ważny jest też fakt, że pieszczoty oralne oznaczają, że kobieta całkowicie akceptuje ich męskość. To także głęboki wyraz czułości - w końcu to oni są "biorcami" rozkoszy. Kolejna rzecz to tabu, które przez długi czas towarzyszyło miłości francuskiej. Choć seks oralny nie wzbudza już zgorszenia, to nadal jest rozpatrywany w kategoriach odważnych pieszczot. Jak wiadomo, zakazany owoc smakuje najlepiej.

Warto podkreślić, że wielu mężczyzn czerpie też ogromną przyjemność z oralnego zaspokajania swojej partnerki. Składa się na to kilka czynników. Kobieta, która pozwala pieścić się oralnie, okazuje mężczyźnie swoje zaufanie. Poza tym, zapach kobiecego ciała działa na panów jak najsilniejszy afrodyzjak.

Przeczytaj również: Pozycja „śpiący policjant” - idealne rozwiązanie dla seksualnych leniuszków

Seks oralny, a zakażenia i przenoszenie chorób

Seks oralny często traktowany jest jako bezpieczna forma współżycia, nie tylko ze względu na brak ryzyka zajścia w nieplanowaną ciążę. To zaskakujące, ale wiele kobiet uważa, że poprzez francuskie pieszczoty, nie można zarazić się żadną chorobą. Z całą stanowczością, należy obalić ten mit. Czym można zarazić się podczas stosunku oralnego? Przede wszystkim HPV, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego, który finalnie może doprowadzić do wystąpienia choroby nowotworowej gardła lub jamy ustnej. Istnieje też ryzyko zakażenia rzeżączką, chlamydią i innymi chorobami wenerycznymi. Czy zakażenie HIV przez seks oralny jest możliwe? Oczywiście, że tak.

Czy seks oralny to grzech?

Wielu młodych katolików zastanawia się, czy seks oralny jest grzechem? Trudno jest znaleźć zapisy, które mogłyby udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że doktryna katolicka uznaje za moralny jedynie małżeński stosunek waginalny, podczas którego nie jest stosowana żadna antykoncepcja, poza kalendarzykiem małżeńskim. Należy zatem przyjąć, że zgodnie z naukami Kościoła, seks oralny jest grzechem. Każdy więc musi rozważyć moralność takiego aktu zgodnie z własnym sumieniem. 

To może cię zainteresować: Ten rodzaj seksu uprawia każda z nas. Czym jest "waniliowy seks"?