Sarah Spencer - to ona miała wyjść za księcia Karola

W czwartym sezonie „The Crown” Lady Sarah Spencer ma swoje krótkie, ale zapadające w pamięć 5 minut. Choć mało kto o tym wie, to właśnie starsza siostra księżnej Diany, w którą w serialu wciela się Isobel Eadie, jako pierwsza spotykała się z Karolem. I to również dzięki niej książę poznał swoją przyszłą żonę. W przeciwieństwie do wielu fikcyjnych wątków serialowych, związek Sary i Karola miał miejsce naprawdę. Rozpoczął się w 1977 roku, a rodzina królewska traktowała młodą Lady jako poważną kandydatkę na żonę dla księcia. Niestety, po kilku miesiącach Sarah uświadomiła sobie, że jednak nie kocha Karola, więc para postanowiła się rozstać. Jeszcze w trakcie ich romansu, następca tronu poznał młodszą siostrę swojej dziewczyny, Dianę, która po latach wspominała ich związek jako niezbyt udany:

- Moja siostra uwiesiła się go, była jak wysypka na całym jego ciele. Myślałam: 'Boże, on musi tego nie znosić'. Trzymałam się z daleka. Pamiętam, że byłam grubą, krępą, niepomalowaną, niebłyskotliwą panną. Ale byłam bardzo głośna i pewna siebie, a to mu się spodobało - wspominała Diana.

Zobacz też: The Crown 4. Czy rodzina królewska ukrywała niepełnosprawne kuzynki Elżbiety II?

Sarah Spencer - kim jest siostra księżnej Diany?

Lady Sarah Spencer urodziła się w 1955 roku. Jest starszą o 6 lat siostrą księżnej DianyCynthii Jane, która obecnie nosi tytuł Baronowej Fellowes. Wszystkie trzy dorastały blisko królewskiego dworu, wszystkie ukończyły też prestiżową szkołę West Heath w Kent. Podobnie jak Diana, Sarah McCorquodale również zmagała się zaburzeniami odżywiania. Gdy jej związek z księciem Karolem chylił się ku końcowi, Sarah otwarcie opowiedziała o swoich problemach reporterom, narażając się na krytykę ze strony bliskich oraz rodziny królewskiej, a także samego Karola. Pomimo nieszczęśliwego finału tego związku, Sarah pozostała blisko królewskiego dworu i utrzymywała bardzo dobre relacje z Karolem i Dianą. W 1980 roku Sarah poślubiła Neila Edmunda McCorquodale, z którym ma trójkę dzieci: Emilię, George’a i Celię. Rok później książę Karol i Diana zaręczyli się.

Zobacz też: Emma Corrin, gwiazda serialu "The Crown" z nieogolonymi pachami na okładce magazynu

Lady Sarah Spencer o tragicznej śmierci Diany

Lady Sarah McCorquodale po latach zabrała także głos w sprawie tragicznej śmierci księżnej Diany. W filmie dokumentalnym BBC "Diana. 7 dni" wyraziła swoje wątpliwości dotyczące okoliczności śmierci siostry. Według jej relacji to nieprawdopodobne, że Lady Di nie zapięła pasów w samochodzie, którym jechała razem z Dodim Al-Fayedem feralnego 31 sierpnia 1997 roku ulicami Paryża. Lady Sarah twierdzi, że dla Diany zapinanie pasów było jak rytuał, robiła to zawsze. 

Sarah towarzyszyła też Karolowi i swojej młodszej siostrze Jane w wyprawie do Paryża, gdzie wspólnie udali się po tragicznym wypadku Diany. Została wykonawcą ostatniej woli siostry, a także przewodniczącą Funduszu Pamięci księżnej Diany – tę rolę pełniła aż do 2012 roku. Po tragicznej śmierci Diany Sarah McCorquodale pozostała też w bliskich relacjach ze swoimi siostrzeńcami, księciem Williamem i księciem Harrym. Często ich odwiedzała i towarzyszyła im w ważnych osiągnięciach oraz wydarzeniach. Była obecna podczas ślubu księcia Williama i Kate Middleton, a także ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle.