Sarah Spencer - siostra Księżnej Diany

Lady Sarah Spencer to starsza o 6 lat siostra Księżnej Diany. Choć Sarah często towarzyszyła siostrze podczas oficjalnych uroczystości, zawsze pozostawała w cieniu. Ostatnio zabrała głos w filmie dokumentalnym BBC "Diana. 7 dni", w którym wyraziła swoje wątpliwości dotyczące okoliczności śmierci Diany. Według jej relacji to nieprawdopodobne, że Lady Di nie zapięła pasów w samochodzie, którym jechała razem z Dodim Al-Fayedem feralnego 31 sierpnia 1997 roku ulicami Paryża. Lady Sarah twierdzi, że dla Diany zapinanie pasów było jak rytuał, robiła to zawsze. 

Lady Sarah miała wyjść za Księcia Karola

Do tej pory niewiele się o tym mówiło, ale to właśnie starsza siostra miała wejść do rodziny królewskiej i nawet przez pewien czas spotykała się z Księciem Karolem, by szybko dojść do wniosku, że... go nie kocha. Kiedy jednak ich romans jeszcze trwał, Karol dzięki swojej dziewczynie poznał Dianę, którą poślubił zaledwie po kilkunastu randkach pod presją swoich bliskich. Ich pierwsze spotkanie Diana podsumowała w ten sposób:

Moja siostra uwiesiła się go, była jak wysypka na całym jego ciele. Myślałam: 'Boże, on musi tego nie znosić'. Trzymałam się z daleka. Pamiętam, że byłam grubą, krępą, niepomalowaną, niebłyskotliwą panną. Ale byłam bardzo głośna i pewna siebie, a to mu się spodobało.

Sarah ostatecznie wyszła za mąż za Neila Edmunda McCorquodale, z którym ma dziś troje dzieci.

Czy Lady Sarah Spencer jest podobna do Księżnej Diany? Kiedyś obie nosiły podobne fryzury i sukienki, ale w jej rysach twarzy można dostrzec większe podobieństwo do... Księcia Harry'ego.