7-18. lutego to daty z pewnością do zapamiętania. Właśnie w tym okresie organizowana jest kolejna edycja festiwalu sztuki restauracyjnej Fine Dining Week w czterech dużych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

W gronie restauracji, które pojawiły się na festiwalowej liście poprzedniej, letniej edycji aż 75 % znalazło się przewodniku Gault&Millau 2017, czyli tzw. Żółtym Przewodniku najlepszych miejsc jedzeniowych w kraju.

Zimowa edycja Fine Dining Week jest wydarzeniem propagującym spotkania w restauracji: w towarzystwie naszych przyjaciół i rodziny, przy stworzonym specjalnie na tę okazję menu. Festiwal pozwala ocieplić wizerunek polskiej gastronomi i udowodnić, że każdy może pozwolić sobie na wyjście nawet do tych restauracji, które na co dzień wydają się być poza naszym zasięgiem – mówi Robert Skubisz, szef kuchni restauracji Amber Room.

W czasie Fine Dining Week zarezerwować stolik dla minimum dwojga i spróbować potraw, które często totalnie zachwycają. Nawet takich, które normalnie mogą poważnie nadszarpnąć nasz budżet. Płaci się tam nie tylko za wykwintne dania, ale też za jakość obsługi - wyjście do restauracji ma być bowiem swego rodzaju świętem.