Robert Biedroń i jego partia Wiosna

Robert Biedroń podczas niedzielnej konwencji (3 lutego 2019 roku) na warszawskim Torwarze ogłosił program wyborczy swojej nowej partii.

Robert Biedroń ogłaszając nazwę partii Wiosna, powiedział: "Nareszcie zmiana, nareszcie Wiosna! Człowiek, wspólnota, państwo, któremu ufam; to fundamenty naszego programu".

W programie "Fakty po faktach" Rober Biedroń podkreślił, że chce zakończyć wojnę "polsko-polską": "Wiosna jest symbolem odejścia od tego, co było. Wiosna jest nadzieją na to, że możemy zakończyć wojnę polsko-polską i zacząć ze sobą rozmawiać i skupić się na człowieku w tym wszystkim".

Wśród głównych postulatów partii Wiosna Roberta Biedronia oprócz legalizacji związków partnerskich, wyższych emerytur i płacy minimalnej a także ochrony praw zwierząt, partia ma ważne plany dotyczące praw kobiet. Najważniejsze z nich przedstawiamy w naszej galerii.

"Wprowadzimy zasadę, że płaca minimalna będzie wynosić 60 proc. średniej krajowej. W 2020 roku podniesiemy płacę minimalną do 2700 zł, a w 2022 r. do 3265 zł. Niech w końcu będzie sprawiedliwie i żeby nikt nie musiał wyjeżdżać więcej z naszego kraju - zapowiedział lider nowego ruchu Wiosna.