Przepełnione liceum - czy każda szkoła ma ten problem?

Problem przepełnionych korytarzy być może nie stał się tak widoczny jak na poniższym filmie we wszystkich placówkach oświatowych. Są szkoły przystosowane do większej liczby uczniów w konkretnym roku szkolnym, jednak obecna sytuacja w niektórych placówkach szokuje! W internecie coraz więcej pojawia się krótkich filmików nagrywanych przez młodzież w czasie przerw. Dzielą się oni takimi materiałami w mediach społecznościowych, ponieważ ich samym zadziwia ta sytuacja.

Przepełnione licea - młodzież nie może przejść na korytarzach:

Przepełnione licea - jest na to rozwiązanie?

Niestety, według nas w takiej sytuacji osoby uczące się mogą zapomnieć o odpoczynku między lekcjami.Ponadto ciężko teraz znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji, ponieważ rok szkolny już się rozpoczął i zmiany wprowadzane w budynkach szkół są raczej wątpliwe. Sezon remontowy szkół przypada najczęściej na okres wakacji. W związku z tym warto się jedynie zastanowić, dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał o zwiększeniu się liczy osób, które rozpoczną szkołę średnią.

Przepełnione licea to nie wszystko

Przepełnione korytarze szkół średnich to jednak nie koniec kłopotów młodych ludzi. Niestety najczęściej taka sytuacja ma również miejsce w autobusach dowożących dzieci z ościennych wiosek (w przypadku szkół w miastach) lub w komunikacji miejskiej.