Netflix for Sleep to aplikacja, która została zaprojektowana dla osób mających kłopoty ze snem. Pomaga w walce z bezsennością i odczuwaniem niepokoju w nocy. Jej głównym celem jest zapewnienie użytkownikom odprężenia i odpoczynku. Czy naprawdę jej potrzebujemy?

Każdy wie, że dobry sen to zdrowie. Długość i jakoś snu wpływają nie tylko na regenerację organizmu. Sen jest jednym z kluczowych filarów utrzymania zdrowego układu odpornościowego. Niestety ostatnie sondaże przeprowadzone wśród Kanadyjczyków wykazały, że tylko 35 proc. z nich przesypia każdej nocy od 7 do 9 godzin. Zły sen może powodować wiele czynników, np. nadmierną stymulację umysłu. Człowiek, aby odpocząć, potrzebuje całkowicie oczyścić swój mózg z przeszkadzających mu w chwili zaśnięcia myśli. Co więcej, bodźce które docierają do nas z otoczenia, również nie sprzyjają procesowi zasypiania.

Zobacz też:

Problem z zasypianiem - poznaj przyczyny i domowe sposoby na bezsenność

Masz problem ze snem, a diety nie działają? To może być NES!

Dlaczego kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni?

Netflix for Sleep - jak to działa?

Restflix, czyli aplikacja działająca podobnie do Netflixa, (stąd potoczna nazwa Netflix for Sleep) jest wyposażona w ponad 20 kanałów, których celem jest uspokojenie i odprężenie użytkownika. Co prawda mówi się, że korzystanie z Internetu tuż przed snem nie jest jego sprzymierzeńcem, ale Restflix cieszy się pięciogwiazdkową oceną na platformach, z których można go pobrać. Zarówno recenzenci w Google Play, jak i w Apple Store przyznają usłudze niezwykle wysokie noty. Kluczem do skuteczności aplikacji jest wykorzystanie dudnień różnicowych do przesyłania strumieniowego. W efekcie czego uderzenia wykorzystują reakcję mózgu na dźwięk i tym samym wprowadzają organizm w spokojny, medytacyjny stan.

Zobacz także:

Zobacz też: Nie możesz zasnąć? Oto 5 najlepszych ziół na bezsenność

Dlaczego Restflix jest wyjątkowy?

Oczywiście odprężyć można się na wiele sposobów, ale wyjątkowość Restflixa polega na tym, że łączy wszystkie sposoby w jednej aplikacji. Pozwala wybrać spośród wielu opcji to, na co w danej chwili użytkownik najbardziej ma ochotę. Można obejrzeć bajkę na dobranoc, posłuchać uspokajających dźwięków, czy popatrzeć na obrazy, które wprowadzają w błogi stan ukojenia. Co ciekawe, Restflix posiada również opcje dedykowane dzieciom.

Czy Restflix to dobry pomysł? Cóż, aplikacja cieszy się coraz większą popularnością, ale my podchodzimy do tego pomysłu sceptycznie. Mamy wrażenie, że coraz więcej wokół nas „black mirrors”…

Zobacz też: 6 powodów, przez które nie możesz zasnąć