Kawiarnie, do których można przyjść z własnym psem zaczęły powstawać kilka lat temu i dziś nie są już żadną nowością. Jednak takiego miejsca jak Psikawka jeszcze nie było. Na czym będzie polegać pierwsza w Polsce psia kawiarnia? I dlaczego to naprawdę wyjątkowe miejsce?

Kawiarnia dla psów ze schroniska

Pomysłodawcami Psikawki są Karolina i Tomek - para miłośników psów z wielkim sercem. Co ciekawe, główną ideą ich pomysłu nie jest umożliwienie wypicia dobrego latte ze swoim czworonogiem. Do kawiarni nie będzie można nawet przyjść ze swoim psem! Takie są zalecenia behawiorystów. Psikawka będzie bowiem miejscem dedykowanym psom ze schroniska, a jej głównym celem będzie zapewnienie odpowiednich warunków i przytulnego domu dla psów, które można uratować przed schroniskową klatką. Pomysłodawcy Psikawki planują podjąć współpracę z lokalnymi schroniskami i na podstawie informacji o charakterze danego psa, przygarniać go pod kawiarniany dach.

Psikawka - psia kawiarnia

Goście Psikawki będą mieli okazję spędzić czas z psiakami ze schroniska, przekonać się jakimi są cudownymi towarzyszami i być może... pomyśleć o adopcji. Celem kawiarni jest bowiem stworzenie dla schroniskowych psów ciepłego domu "tymczasowego", który da im radość i spokój, ale także pomoże w znalezieniu nowego właściciela.

Pomysłodawcy Psikawki wciąż szukają dla niej odpowiedniej lokalizacji, w związku z czym nie jest jeszcze znana data otwarcia kawiarni. Losy Psikawki możecie jednak na bieżąco śledzić TUTAJ.

Co o tym sądzicie? Naszym zdaniem psia kawiarnia to wspaniały pomysł!