Peeling kawitacyjny – na czym polega?

Peeling kawitacyjny to nic innego jak wykorzystanie wibracji ultradźwiękowych do delikatnego, ale skutecznego oczyszczania cery. Kuracja wykonywana jest specjalnym urządzeniem ze szpatułką, a jednorazowy zabieg trwa od 30 do 75 minut. Kawitacja jest całkowicie bezbolesna. Na początku skóra poddana falom zostaje podwójnie oczyszczona, nawilżona, a następnie jest poddana dokładnemu złuszczeniu. Naniesiona na skórę woda, w której znajdują się pęcherzyki wypełnione gazem, zostają potraktowane falami ultradźwiękowymi i pękają na skórze. Wówczas dochodzi do skutecznego ścierania martwego naskórka. Na koniec cerze zostaje zaaplikowane aktywne serum, które dzięki wcześniejszym działaniom ultradźwięków, może z łatwością wchłonąć się w głębokie warstwy skóry. Należy pamiętać, że po zabiegu powinno się unikać silnych promieni słonecznych, ponieważ tuż po wykonanej kuracji cera jest wyjątkowo delikatna. Dlatego peeling kawitacyjny najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym. Po kawitacji nie można również korzystać z solarium, basenu czy sauny.

Peeling kawitacyjny – efekty

Decydując się na skorzystanie z działania ultradźwięków, oprócz złuszczania, przy okazji dotleniamy cerę i poprawiamy mikrokrążenie. Dzieje się tak dzięki specjalnej końcówce narzędzia do peelingu kawitacyjnego, za pomocą której wykonywany jest mikromasaż. 

Kawitacja ultradźwiękowa jest polecana zarówno kobietom i mężczyznom. Szczególnie jednak służy osobom pragnącym zmniejszyć wytwarzane sebum oraz tym, którzy chcą rozjaśnić cerę i wypełnić zmarszczki. 

Dobroczynna kawitacja skóry jest także idealną propozycją dla osób borykających się z problemem trądziku. Zabieg pomoże w leczeniu tych niedoskonałości, a także przyspieszy gojenie powstałych wcześniej blizn. 

Finalnie peeling kawitacyjny pozwala uzyskać efekt widocznie zregenerowanej i gładkiej skóry, a przy okazji odnowić komórki skóry i wzmocnić naczynia krwionośne.

Peeling kawitacyjny w domu

Kawitację można wykonać również w domowych warunkach, jednak takie działanie nie da tych samych efektów, co zabieg wykonany w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Poza tym zakup narzędzia do peelingu kawitacyjnego to spory koszt, ponieważ jego cena waha się od 300 do nawet tysiąca złotych.

Peeling kawitacyjny – ile kosztuje?

Korzystanie z drgań ultradźwiękowych w profesjonalnych salonach kosmetycznych to wydatek, na który obecnie pozwolić sobie może każdy. Cena jednego peelingu kawitacyjnego wynosi około 50-150 zł. Trzeba jednak pamiętać, że aby efekt kuracji ultradźwiękami był jak najlepszy i jak najtrwalszy warto wykonać zabieg 3-10 razy z zachowaniem tygodniowej, dwutygodniowej lub miesięcznej przerwy.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Mimo pozytywnego wpływu na skórę peeling kawitacyjny nie jest polecany osobom mającym niektóre dolegliwości zdrowotne. Z tej kuracji powinny zrezygnować pacjenci zmagający się z nowotworami, cierpiący na choroby serca, padaczkę, osteoporozę oraz mający słabe krążenie i problemy z tarczycą. Znaczenie ma także stan cery przed zabiegiem, gdyż odbycie kuracji wykluczają stany zapalne czy obecność metalowych implantów pod skórą. Poza tym klientkami, które nie mogą stosować peelingu kawitacyjnego, są kobiety w ciąży.

Kawitacja – co to jest?

Kawitacja to inaczej proces oczyszczania wykonywany za pomocą lasera emitującego fale ultradźwiękowe. Wibracje ultradźwiękowe powodują, że sebum i wszelkie zanieczyszczenia z porów i mieszków włosowych wydobywają się na powierzchnię skóry. Dzięki temu usuwane są wągry, zaskórniki oraz bakterie. Zabieg kawitacji zachodzi bezboleśnie, a jego efekty są widoczne niemal natychmiast. Dodatkowym efektem kawitacji jest mikro-masaż skóry, który poprawia jej krążenie, nawodnienie i dotlenienie. 

Kawitacja – zalecenia po zabiegu

Chociaż kawitacja jest procesem delikatnym, po zabiegu powinnyśmy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze przez co najmniej 24 godziny po peelingu kawitacyjnym nie korzystajmy z mokrych i publicznych miejsc, takich jak sauna czy basen. Po drugie zdecydowanie odradzane jest opalanie się oraz stosowanie samoopalaczy na poddaną kawitacji skórę. Przez kolejne dni (przynajmniej tydzień) należy używać wysokich filtrów przeciwsłonecznych (SPF 30, SPF 50). Po trzecie pierwsza doba po peelingu kawitacyjnym nie jest dobrym czasem na nakładanie makijażu. Przez następne dni też lepiej nadmiernie nie obciążać skóry podkładem czy pudrem. Najlepszy będzie jak najlżejszy makijaż.