Patti Smith wsparła strajk kobiet i stanowczo zaapelowała do polskich polityków

Patti Smith, legendarna artystka i zaangażowana aktywistka, jednoznacznie wsparła protestujące w Polsce kobiety. Na znak solidarności ze strajkującymi, opublikowała ostry wpis na Instagramie, w którym określiła swoje stanowisko wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego naruszającego podstawowe prawa człowieka. Nie bała się też napisać, co myśli o polskim rządzie.

"Solidaryzuję się z polskimi kobietami, które odważnie jednoczą się, wychodzą na ulice i protestują przeciwko opresyjnemu rządowi. Apelują do liderów, którzy cynicznie wykorzystują je jako pionki w swojej skorumpowanej politycznej rozgrywce. Protestują w związku z erozją ich podstawowych praw. Solidaryzuję się z nimi. Ich obawy są naszymi obawami. Upokorzenie i drwiny z nich uderzają również w nas", napisała Smith.

Zobacz też: Strajk Kobiet przedstawił postulaty. Marta Lempart w mocnych słowach domaga się dymisji rządu

Jej wpis zebrał już ponad 30 tys. lajków. Wiele komentarzy pod wpisem artystki, to słowa wdzięczności od polskich obserwatorów, wśród których znaleźli się m.in. Kayah, Piotr Zioła, Maria Peszek, Sorry Boys czy Fisz. "To wiele dla nas znaczy", powtarza się w komentarzach. 

Patti Smith wsparła strajk kobiet i stanowczo zaapelowała do polskich polityków

Patti Smith to nie jedyna gwiazda wielkiego formatu, która poparła ogólnopolski strajk kobiet, który rozlał się na cały świat. Niezgodę na łamanie podstawowych praw człowieka oraz odbieranie wolności wyboru kobietom, wyraziły Miley Cyrus, Juliette Binoche, Miley Cyrus i Dua Lipa. W aktualnym stanie polityczno-społecznych niepokojów oraz drugiej fali pandemii, stan zagrożenia nie jest obcy również tym, na drugim końcu świata. 

Zobacz też: "Ja w tym wyroku nie widzę pobudek moralnych. Widzę cyniczny wyrok pisany na zamówienie polityczne" - mówi nam prawniczka z FEDERY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez This is Patti Smith (@thisispattismith) Paź 29, 2020 o 12:31 PDT