Zmarszczki na czole: praca przy komputerze

Codzienna praca przy komputerze, sama w sobie nie powinna sprzyjać pogłębianiu się zmarszczek (jeśli pominiemy fakt światła niebieskiego, które zdaniem naukowców wpływa negatywnie na naszą skórę ). Zagrożenie stwarza niestosowanie się do zasad higieny pracy. Co to oznacza? Nieprawidłowa pozycja, wpatrywanie się w monitor z bliska, mrużąc oczy. To nawyk, który w pierwszej kolejności powiadamia nas o konieczności wizyty u okulisty. Nawet jeśli w badaniu nie wykryje on głębokiej wady wzroku, może zalecić specjalne okulary do pracy przy komputerze, które pozwolą na zwiększenie jej komfortu. Wydaje Ci się, że to nie wpływa na powstawanie zmarszczek? Błąd - skupiając się na pracy, często mrużymy oczy i napinamy mięśnie czoła nawet przez kilka godzin. 

Zobacz też: FITNESS TWARZY - to skuteczny i najtańszy sposób na zmarszczki

Zmarszczki na czole, a okulary przeciwsłoneczne

To, że brak ochrony oczu przed słońcem może prowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem wie każdy. Ale czy wiedziałaś, że noszenie okularów przeciwsłonecznych to również profilaktyka powstawania zmarszczek? Schemat jest podobny, jak w poprzednim punkcie - pod wpływem światła mrużymy powieki, co sprzyja powstawaniu zmarszczek w okolicach oczu i czoła. Jeśli chcesz na prawdę chronić swój wzrok i młody wygląd, pamiętaj o tym że okulary mają przede wszystkim zapewniać "tarczę" przed promieniowaniem UV (wskaźnik ochrony min. 400). Nie warto więc na nich oszczędzać - to nie tylko ozdoba. 

Zmarszczki na czole: krem z filtrem UV

Promieniowanie słoneczne jest przyczyną tzw. fotostarzenia. Jest to proces, w którym przy udziale promieni UVA i UVB, niszczone są włókna kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Te włókna, które odpowiedzialne są za jej gęstość i elastyczność. Stosowanie filtrów z wysokim faktorem SPF to konieczność, aby zachować młody wygląd skóry. Uwaga: pracując z domu również jesteś w zasięgu tych niszczycielskich promieni!

Zobacz też: Dlaczego powinnaś używać filtra UV pracując z domu?

Zmarszczki na czole od makijażu

Nie, nie chodzi nam o skład kosmetyków kolorowych. Następnym razem, kiedy będziesz malować rzęsy, zwróć uwagę na swój wyraz twarzy. No właśnie, żeby dobrze pokryć rzęsy maskarą, pomagamy sobie strojąc różne miny, które niestety najczęściej polegają na marszczeniu skóry na czole. Malowanie rzęs to chwila, ale powtarzasz ją niemal codziennie, co może mieć wpływ na pogłębianie się poprzecznych bruzd. Jak temu zapobiec? Spróbuj następującej techniki: podczas malowania rzęs patrz w dół, a ruchem szczoteczki od tuszu unoś rzęsy od nasady. Jeśli Twoje włoski są bardzo krótkie, możesz pomóc sobie palcem, delikatnie naciągając powiekę. 

Zmarszczki senne na czole

Teraz coś, o czym prawdopodobnie nie miałaś pojęcia: zmarszczki, które powstają kiedy ty smacznie śpisz. Za ten proces odpowiada Twoja pozycja podczas snu, oraz rodzaj tkaniny, z jakiej zrobiona jest Twoja pościel. Jeśli lubisz spać na boku, albo na brzuchu, przez wiele godzin skóra Twojej twarzy "wgniata" się w poduszkę. Jeśli materiał poszewki nie jest śliski, skóra nie ma szans na "rozprostowanie" zagięć. Ciężko będzie zmienić ulubioną pozycję do spania, ale za to możesz zaopatrzyć się w jedwabną poszewkę na poduszkę. 

Domowe sposoby na zmarszczki na czole 

Poprzeczne bruzdy na czole, jak i lwia zmarszczka, nie są łatwe do usunięcia, szczególnie jeśli stoi za nimi genetyka (niektórzy mają te zmarszczki już przed 20 rokiem życia). Jako profilaktykę, oraz pozbywanie się obecnych już bruzd, najczęściej stosuje się ostrzyknięcie czoła botoksem, który paraliżuje mięśnie odpowiedzialne za mimikę. Możemy jednak zmniejszyć widoczność bruzd na czole przy pomocy kilku łatwych ćwiczeń. Ćwiczenia te polegają na wzmacnianiu mięśni czoła, a także rozluźnianiu napięć. Zarówno masaż jak i ćwiczenia można wykonywać palcami, lub kamiennym rollerem do twarzy.

 

Ważnym punktem zapobiegania zmarszczkom czoła (i nie tylko) jest oczywiście odpowiednie nawodnienie skóry. Serum, lub krem z kwasem hialuronowym, którego z wiekiem zaczyna brakować w skórze, to obowiązkowy składnik kosmetyczki. Warto również posiłkować się produktami z zawartością retinolu, który jako jedyny bezpośrednio stymuluje produkcję kolagenu w skórze, oraz przyspiesza procesy odnowy naskórka. 

ZOBACZ TEŻ:

Podkład wchodzi w zmarszczki? Powodem mogą być te błędy w makijażu!

Ten kosmetyk z Rossmanna stosuje od lat. Jest tani i świetny!

Sudocrem nie tylko na trądzik. 13 zaskakujących zastosowań kultowego kremu