Najsłynniejsze cytaty o psach 

Psy to nie tylko świetne domowe zwierzęta, ale także znany symbol w popkulturze. Pies jako bohater wielkiego ekranu na pewno nie jest nikomu obcy. Zwierzęta towarzyszą człowiekowi nie tylko w prawdziwym życiu, ale też w kinie czy na kartach książek. Nie da się ukryć, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy z nas pamięta psa, który jeździł koleją czy Hachiko. Oto najsłynniejsze cytaty o psach.

 • "Psu jest wszystko jedno, czy jesteś biedny, czy bogaty, wykształcony czy analfabeta, mądry czy głupi. Daj mu serce, a on odda ci swoje" (John Grogan, Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata).
 • "Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha cię bardziej, niż siebie samego" (Josh Billings)
 • "Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu" (Woodrow Wilson).
 • "Psy nigdy mnie nie gryzą. Tylko ludzie" (Marilyn Monroe).
 • „Wierności i przebaczenia ucz się od psa" ( Bogumił Baczyński).

Cytaty o psach, które odeszły

Śmierć zwierzęcia to ogromny cios. Zwłaszcza jeśli traktowało się go jak przyjaciela i członka rodziny. Niestety psy żyją krócej od ludzi i kiedyś każdy z nas będzie musiał się pożegnać ze swoim czworonożnym kompanem. Jedyne co możemy zrobić, to sprawić, żeby ich życie było spokojne i pełne miłości. Oto najbardziej wzruszające cytaty o psach, które odeszły.

 • "Jeśli w niebie nie ma psów, to po śmierci chce trafić tam, gdzie one" (Will Rogers).
 • "Psy umierają. Ale psy też żyją. Aż do śmierci żyją. Żyją odważnym, pięknym życiem. Chronią swoje rodziny. I kochają nas. I czynią nasze życie trochę jaśniejszym. I nie tracą czasu na obawy o jutro" (Dan Gemeinhart).
 • "Psy nigdy nie umierają. One śpią w twoim sercu" (Ernest Montague).
 • "Myślisz, że psy nie pójdą do nieba, a ja ci mówię, że one tam będą dużo wcześniej niż my” (Robert Louis Stevenson).

Cytaty o przyjaźni z psem - najlepszy przyjaciel człowieka

Ten, kto powiedział, że ze zwierzęciem nie da się zaprzyjaźnić, na pewno nie adoptował nigdy psa. Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Bez względu na rasę, są one niezwykle lojalne, kochające i zawsze cieszą się na widok swojego właściciela. Przebywanie z nimi rozładowuje stres i napięcie i motywuje do częstszej aktywności fizycznej. Psy nigdy was nie zawiodą i jeśli raz pokochają, to na zawsze. Wybraliśmy najlepsze cytaty o przyjaźni psa z człowiekiem.

 • "Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" (autor nieznany).
 • "Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies" (Konrad Lorenz).
 • "Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies… Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata… Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" (George G. Vest).
 • "Nikt nie zrozumie w pełni znaczenia miłości jeśli nie miał psa. Pies okaże ci więcej uczucia jednym machnięciem ogona niż możesz zebrać przez całe życie w uściskach rąk" (Gene Hill).

Cytaty o psach i ludziach

Pies towarzyszy człowiekowi od kilkunastu tysięcy lat. Chociaż naukowcy spierają się, kiedy dokładnie nastąpiło ich udomowienie, jedno jest pewne - psy szybko stały się nie tylko towarzyszami ludzi, ale także ich przyjaciółmi.

 • "Przez całe życie próbował być dobrym człowiekiem. Próbował wiele razy, ale nie wychodziło mu. W końcu był tylko człowiekiem. Nie był psem" (Charles M. Schulz).
 • "Od czasu do czasu ludzie mówią mi: „Spokojnie, to tylko pies.” Jeśli ty także myślisz, że to „tylko pies”, to może używasz też określeń takich jak: „tylko przyjaciel”, „tylko wschód słońca”, „tylko obietnica”. „Tylko pies” wniósł do mego życia istotę przyjaźni, zaufania i czystej, nieposkromionej radości. „Tylko pies” okazuje mi współczucie i cierpliwość, które sprawiają, że staję się lepszym człowiekiem. Z powodu „tylko psa” wstaję rano, chodzę na długie spacery i patrzę ze spokojem w przyszłość. Bo dla mnie i ludzi takich jak ja, to nie „tylko pies”, ale ucieleśnienie wszystkich nadziei i marzeń o przyszłości, dobrych wspomnień i czystej radości z chwili, która trwa. „Tylko pies” wydobywa to, co we mnie dobre i odwraca moje myśli ode mnie i codziennych trosk. Mam nadzieję, że pewnego dnia zrozumieją, że to nie „tylko pies”, ale istota, która uczy mnie człowieczeństwa i sprawia, że jestem czymś więcej niż „tylko człowiekiem”" (Sandra Dee).
 • "Jest jeden aspekt, pod którym zwierzęta przewyższają człowieka – ich łagodne, spokojne cieszenie się chwila obecną" (Artur Schopenhauer).

Smutne cytaty o psach

Niestety nie wszystkie historie o psach kończą się szczęśliwie. Czasami umierają ich właściciele, czasami one zbyt szybko odchodzą, a czasami nigdy nie udaje im się opuścić schroniska. Takie historie też są jednak potrzebne, żeby uświadomić nas, jak bardzo zwierzęta potrzebują naszej pomocy i przede wszystkim miłości. Znalazłyśmy najlepsze złote myśli, które poruszą wasze serca. Są warte zapamiętania.

 •  "Nasze zwierzaki żyją krótko, ale większość swojego czasu spędzają czekając, aż wrócimy do domu"  (John Grogan).
 • "Kiedy już miałeś cudownego psa, życie bez niego zubożało" (Dean Koontz).
 • "Ludzie są na tyle naiwni, że wierzą w Boga, psy są naiwne, bo wierzą w ludzi" (Éric-Emmanuel Schmitt, Małżeństwo we troje).
 • "Psy żyją krótko, za krótko, ale człowiek wie, co go czeka. Wie, że będzie cierpiał, że straci psa, że to będzie ogromna rozpacz, więc stara się wykorzystywać jak najlepiej każdą chwile, cieszyć się ile się da jej radością i niewinnością, ponieważ złudna jest myśl, że pies będzie z nami przez całe życie. Jakże piękna jest twarda uczciwość tego faktu, kiedy przyjmuje się i ofiarowuje miłość, cały czas mając świadomość jej trudnej do udźwignięcia ceny. Może kochające psy to dla nas forma pokuty za wszystkie inne złudzenia, na jakie sobie pozwalamy, i za błędy, które popełniamy z ich powodu" (Dean Koontz, Wielkie małe życie. Wspomnienia o radosnym psie).