Pokazy mody w Polsce to wydarzenie nie tylko towarzyskie, a przede wszystkim modowe. Nowe kolekcje polskich projektantów w ostatnich sezonach naprawdę przypadły nam do gustu, jednak to ich pokazy postanowiłyśmy dziś przypomnieć. Teatralne, w nietypowych miejscach, bardzo eleganckie, każdy w swoim oryginalnym klimacie i z motywem przewodnim. Pokaz mody jest dla projektanta jedną z najważniejszych wizytówek, podobnie jak kolekcje premierowo na nim pokazywane.

Tłum gości, aranżacja wnętrza, choreografia (za większość układów choreograficznych w polskiej modzie odpowiada Kasia Sokołowska), muzyka - złożenie w całość pokazu mody wymaga ogromnego zaangażowania nie tylko samych projektantów, ale również całej obsługi. Koniecznie zobaczcie, które pokazy w polskiej branży mody zachwyciły nas najbardziej w 2016 roku!

ROBERT KUPISZ

Robert Kupisz od wielu sezonów zaskakuje różnymi motywami swoich kolekcji. Niektórzy mogą mu zarzucać pewną powtarzalność w kolekcjach, jednak oprawa pokazów to zdecydowanie wielkie show. Były już sale gimnastyczne, sezon dedykowany raperom (kolekcja Gangsta), czy Tango, jednak tuż przed zakończeniem zimowego sezonu Kupisz zabrał nas w magiczny świat Podhala. Na wybiegu inspirowanego Janosikiem pokazu Krivan padał drobny śnieg, a w tle brzmiała "Orawa" Wojciecha Kilara. 

MMC STUDIO DESIGN

fot. Filip Okopny/ Fashion Images

Duet Rafał Michalak i Ilona Majer to jeden z najbardziej kreatywnych zespołów w polskiej modzie. Ich marka MMC stawia na sportowy szyk, fasony oversize i bardzo ciekawe tkaniny. Swój ostatni pokaz MMC zorganizowała w Bristolu, kultowym warszawskim hotelu, historycznym miejscu spotkań warszawskiej socjety. Ultra elegancka całość, z retro sznytem, niezwykłe wnętrza Bristolu i stylowy koktajl po pokazie z recitalem na żywo - MMC z 2016 roku z pewnością zapamiętamy!

LA MANIA

Ogromna przestrzeń hali, rozpoczynający pokaz Mind Blow film w reżyserii Xawerego Żuławskiego z Mają Sablewską w roli głównej i absolutnie świetna, graficzna scenografia. Pokaz La Mania 2016 to jeden z najciekawszych pokazów zamykających rok w polskiej modzie. Brawo przede wszystkim za aranżację i scenografię! 

AGNIESZKA MACIEJAK

fot. Filip Okopny/ Fashion Images

Na dachy stolicy zabrała nas w 2016 niepokorna projektantka Agnieszka Maciejak (z pewnością kojarzycie jej genialne, skórzane legginsy). Flammarion, bo taką nazwę nosiła kolekcja pokazano na dachu wysokiego warszawskiego drapacza chmur. Agnieszka Maciejak bardzo długo starała się zorganizować wydarzenie w takiej właśnie lokalizacji, bez zbędnej scenografii. Chciała skupić uwagę gości na kolekcji, a klimat na dachu wieżowca stworzył się w zasadzie sam. Było pięknie, niczym w kampanii Gucci. 

GOSIA BACZYŃSKA

fot. Filip Okopny/ Fashion Images

Gosia Baczyńska od jakiegoś czasu pokazuje swoje kolekcje w teatralnej oprawie. Na chwilę wstrzymała polskie prezentacje na rzecz Tygodnia Mody w Paryżu, ale w 2016 roku na szczęście do nas wróciła. Z kolekcją "Back to the future" (Powrót do przyszłości przyp.red.).

BIZUU

Jeśli szukacie mody barwnej, bardzo dziewczęcej i romantycznej Bizuu Was nie zawiedzie. Ostatnia kolekcja marki to przede wszystkim kolorem, ale też nawiązania do popularnej kreskówki Atomówki. Wszystko, żeby podkreślić siłę tkwiącą w kobiecości!