Refleksy na włosach na jesień 2019

Refleksy na włosach są tej jesieni obok ombre jednym z najważniejszych trendów w koloryzacji – i wcale nas to nie dziwi. Jaśniejsze pasemka pięknie mienią się w naturalnym świetle, rozświetlają oczy i cerę oraz sprawiają, że nasza fryzura jest bardziej trójwymiarowa. Refleksy na włosach mają jeszcze jedną bardzo praktyczną zaletę – są mało zobowiązujące. Tę formę koloryzacji łatwo możemy przykryć czy zmienić, gdyby coś poszło nie tak. To więc idealna opcja dla osób, które chcą odświeżyć swój look na jesień 2019, ale nie mają ochoty na wielkie szaleństwa. Nie musimy się też martwić koniecznością częstych wizyt u fryzjera, bo refleksy na włosach nie powodują powstawania nieestetycznych odrostów. Sekret pięknych refleksów tkwi w odpowiednim odcieniu. Poniżej podpowiadamy, jak go dobrać.

Modne refleksy na włosach jesień 2019 – zobacz galerię inspiracji z Instagrama →

Refleksy blond – Sombre i Flannel Hair

Jeśli posiadasz włosy blond do wyboru masz kilka rodzajów refleksów. Naturalne blondynki pięknie wyglądają w fryzurze typu Sombre, czyli z refleksami wyglądającymi jak gdyby były dziełem słońca. Uzyskujemy je przez rozjaśnianie na złoty, pszeniczny kolor cienkich pasm. W rezultacie włosy blond mocniej odbijają światło. Posiadaczki farbowanych włosów blond zachwycą refleksy w stylu Flannel Hair. Trend ten polega na uzyskaniu efektu subtelnej wielowymiarowości. Refleksy na włosach różnią się między sobą, tak że cała fryzura prezentuje się jak lekko wymięta tkanina flanelowa. Jedne jej części są jaśniejsze, inne ciemniejsza – ale całość idealnie ze sobą współgra. Takie refleksy na blond włosach są zazwyczaj utrzymane w neutralnej lub chłodnej kolorystyce. Kilka inspiracji z Instagrama znajdziesz w galerii →

Włosy brąz z refleksami – Lowlights i Babylights

Refleksy na brązowych włosach sprawdzą się zarówno w przypadku krótkich, jak i długich fryzur. Polecamy w szczególności dwa aktualnie najmodniejsze rodzaje refleksów: Babylights i Lowlights. Babylights to rodzaj rozjaśniania, który daje efekt włosów jak u małego dziecka – poszczególne pasma są wyraźnie jaśniejsze od pozostałych. Takie refleksy na brązowych włosach mogą dosyć mocno kontrastować z kolorem pozostałych pasm. Sekret naturalnego rezultatu tkwi w tym, że rozjaśnione pasma są bardzo drobne, dzięki czemu nie odznaczają się mocno na tle całej fryzury. Świetnym sposobem na wzmocnienie efektu uzyskanego dzięki Babylights są LowLights, czyli pasma przyciemniane. W tym wypadku wybrane części fryzury farbujemy na nieco ciemniejszy kolor, co nie tylko eksponuje jasne refleksy, ale sprawia, że włosy wyglądają na bardziej gęste i grube.

Ciemne włosy z refleksami – Flamboyage

Refleksów nie powinny obawiać się też posiadaczki ciemnych włosów. W ich przypadku godnym uwagi rozwiązaniem są zarówno wcześniej wymienione Babylights i Lowlights, jak i stosunkowo nowa opcja – Flamboyage. Ten rodzaj farbowania stanowi połączenie balejażu z refleksami. Rozjaśniane pasemka są również dosyć długie (nawet na całej długości fryzury), jednak odznaczają się subtelnością. Zamiast stawiać na kontrast (jak w przypadku balejażu), włosy Flamboyage mają wyglądać jak muśnięte słońcem, tak jak klasyczne refleksy na włosach.