Cellulit czyli nieregularne grudki pod skóra umieszczone zwykle w okolicach ud i pośladków spędzają nam sen z powiek w okresie letnim. Jaka jest prawda o nim?

Cellulit nie dotyka tylko otyłych. Nie pomoże tu więc odchudzanie, warto za to zająć się ujędrnianiem swojego ciała. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą i masażami miejsc dotkniętych schorzeniem przynoszą tu najlepsze efekty. Natomiast same te elementy osobno zwykle są niewystarczające.

Na cellulit nie ma cudownych kremów. Nawet najdroższe kuracje stosowane miejscowo nie przyniosą efektu. Walczyć należy tu z przyczynami powstania, a są nimi najczęściej hormony, niedobory witamin czy brak ruchu. Kremy mogą jednak wygładzić skórę i optycznie poprawić jej stan.

Cellulit to wbrew pozorom nie są też grudki tłuszczu. Owszem, jest to także tłuszcz ale nie spowodowany nadwagą, a zatrzymaniem limfy. Dlatego tak skuteczne przy zaawansowanym cellulicie są masaże uciskowe przywracające przepływ limfy.

Mitem jest też stwierdzenie że problem z cellulitem dotyka tylko kobiety. Coraz więcej mężczyzn skarży się na ten problem. Jest on zwykle powiązany z nadwaga i problemami hormonalnymi.
Nieprawdą jest też, że picie dużej ilości wody zlikwiduje problem. Woda, owszem pomaga zachować piękną skórę ale nie upora się z problemem.