Mezoterapia skóry głowy na wypadanie włosów

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na podaniu pod skórę skoncentrowanego preparatu odżywczego (tzw. mezokoktajlu) za pomocą mikronakłuć. Dzięki temu pobudzamy krążenie, poprawiamy ukrwienie i umożliwiamy wniknięcie substancji odżywczych w głąb skóry, odświeżając ją od wewnątrz. Dzięki swojej skuteczności i bezinwazyjności, mezoterapia igłowa przestała być wyłącznie zabiegiem na twarz. Od lat z powodzeniem stosuje się ją również w celu odmłodzenia i ujędrnienia innych obszarów ciała, takich jak szyja, dekolt, ramiona, dłonie, brzuch, uda czy pośladki (mezoterapia ciała) – a także na skórę głowy. Jak się okazuje, dobroczynne działanie mezokoktajlu jest równie skuteczne w walce z wypadaniem włosów. Co ciekawe, mezoterapię skóry głowy stosuje się we wszystkich rodzajach łysienia, a także po to, by przyspieszyć porost włosów i wzmocnić je.

Mezoterapia igłowa głowy - na czym to polega?

Mezoterapia skóry głowy przebiega dokładnie tak samo jak klasyczna mezoterapia igłowa. Zabieg polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry skoncentrowanym preparatem z substancjami odżywczymi i pobudzającymi wzrost. W zabiegach na twarz wykorzystywane są tzw. mezokoktajle, czyli specjalne mieszanki peptydów, antyoksydantów, witamin i kwasu hialuronowego. W mezoterapii igłowa głowy najczęściej podaje się osocze bogatopłytkowe lub specjalistyczne preparaty do leczenia łysienia plackowatego i bliznowaciejącego. W trakcie zabiegu lekarz wykonuje serię mikronakłuć za pomocą kaniuli, przez którą wstrzykiwane są dobroczynne substancje.

Mezoterapia skóry głowy efekty

Mezoterapia skóry głowy pobudza krążenie i poprawia ukrwienie oraz rewitalizuje mieszki włosowe. Dzięki temu skutecznie zatrzymuje wypadanie włosów i przyspiesza odrost nowych. Oprócz tego wzmacnia, zagęszcza i odżywia osłabione pasma, dzięki czemu stają się one grubsze i mniej podatne na uszkodzenia. Włosy przestają wypadać już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej głowy, a wzmocnienie i odrost nowych włosów jest widoczny po kilku zabiegach. Pełen cykl terapeutyczny to zazwyczaj cztery zabiegi wykonywane w około dwutygodniowych odstępach. Wyraźną poprawę widać po dwóch miesiącach, ale dla utrwalenia efektu zalecane jest wykonanie jeszcze jednego zabiegu po upływie sześciu miesięcy.

Mezoterapia skóry głowy: czy to boli?

Mezoterapia skóry głowy nie jest inwazyjnym zabiegiem. Jego odczuwalność zależy od indywidualnego progu bólu i sposobu podania substancji czynnych. Iniekcje są wykonywane za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą lub specjalnym pistoletem do mezoterapii. Jeśli pacjent jest wrażliwy na ból, możliwe jest znieczulenie miejscowe (w sprayu lub kremie). Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, a ślady po nakłuciach z reguły są widoczne maksymalnie do 72 godzin. Po zabiegu można niemal od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.

Mezoterapia igłowa głowy: dla kogo?

Mezoterapia skóry głowy jest polecana zwłaszcza osobom, które mają problem z wypadaniem włosów i łysieniem. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a efekty zabiegu są widoczne niezależnie od przyczyny utraty włosów. Mezoterapia igłowa głowy sprawdzi się w przypadku wypadania włosów o podłożu hormonalnym (co często zdarza się u kobiet po porodzie i w okresie menopauzy), a także w łysieniu androgenowym u mężczyzn. Może być wykonywana również profilaktycznie, jako sposób na wzmocnienie i zagęszczenie włosów, a w przypadku przeszczepu włosów wspomaga odrost przeszczepionych pasm.

Mezoterapia włosów cena

Średni koszt jednego zabiegu mezoterapii skóry głowy waha się od 400 do 1200 zł. Cena jest uzależniona od miejsca zabiegu i wielkości obszaru poddawanego mezoterapii, a także od rodzaju preparatu. 

Zobacz też: Przedłużanie włosów – te metody dają najlepsze efekty!