Mezoterapia skóry głowy na wypadanie włosów

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na podaniu pod skórę skoncentrowanego preparatu odżywczego (tzw. mezokoktajlu) za pomocą mikronakłuć. Dzięki temu pobudzamy krążenie, poprawiamy ukrwienie i umożliwiamy wniknięcie substancji odżywczych w głąb skóry, odświeżając ją od wewnątrz. Dzięki swojej skuteczności i bezinwazyjności, mezoterapia igłowa przestała być wyłącznie zabiegiem na twarz. Od lat z powodzeniem stosuje się ją również w celu odmłodzenia i ujędrnienia innych obszarów ciała, takich jak szyja, dekolt, ramiona, dłonie, brzuch, uda czy pośladki (mezoterapia ciała) – a także na skórę głowy. Jak się okazuje, dobroczynne działanie mezokoktajlu jest równie skuteczne w walce z wypadaniem włosów. Co ciekawe, mezoterapię skóry głowy stosuje się we wszystkich rodzajach łysienia, a także po to, by przyspieszyć porost włosów i wzmocnić je.

Mezoterapia igłowa głowy - na czym to polega?

Mezoterapia skóry głowy przebiega dokładnie tak samo jak klasyczna mezoterapia igłowa. Zabieg polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry skoncentrowanym preparatem z substancjami odżywczymi i pobudzającymi wzrost. W zabiegach na twarz wykorzystywane są tzw. mezokoktajle, czyli specjalne mieszanki peptydów, antyoksydantów, witamin i kwasu hialuronowego. W mezoterapii igłowa głowy najczęściej podaje się osocze bogatopłytkowe lub specjalistyczne preparaty do leczenia łysienia plackowatego i bliznowaciejącego. W trakcie zabiegu lekarz wykonuje serię mikronakłuć za pomocą kaniuli, przez którą wstrzykiwane są dobroczynne substancje.

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, to sposób na odżywienie mieszków włosowych i komórek skóry, poprzez iniekcję preparatu wyodrębnionego z krwi pacjenta. Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi, a następnie odwirowanie z niej osocza, w którym zawarte będą płytki krwi - najcenniejsze cząstki dla regeneracji włosów. W dalszej kolejności, zabieg przebiega tak samo, jak przy użyciu koktajlu do mezoterapii - do skóry głowy podawane jest osocze, poprzez nakłucia cienką igłą. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna, preparat jest całkowicie naturalny (pobrany od pacjenta), więc ryzyko reakcji alergicznej praktycznie nie istnieje. 

Mezoterapia skóry głowy efekty

Mezoterapia skóry głowy pobudza krążenie i poprawia ukrwienie oraz rewitalizuje mieszki włosowe. Dzięki temu skutecznie zatrzymuje wypadanie włosów i przyspiesza odrost nowych. Oprócz tego wzmacnia, zagęszcza i odżywia osłabione pasma, dzięki czemu stają się one grubsze i mniej podatne na uszkodzenia. Włosy przestają wypadać już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej głowy, a wzmocnienie i odrost nowych włosów jest widoczny po kilku zabiegach. Pełen cykl terapeutyczny to zazwyczaj cztery zabiegi wykonywane w około dwutygodniowych odstępach. Wyraźną poprawę widać po dwóch miesiącach, ale dla utrwalenia efektu zalecane jest wykonanie jeszcze jednego zabiegu po upływie sześciu miesięcy.

Mezoterapia skóry głowy: czy to boli?

Mezoterapia skóry głowy nie jest inwazyjnym zabiegiem. Jego odczuwalność zależy od indywidualnego progu bólu i sposobu podania substancji czynnych. Iniekcje są wykonywane za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą lub specjalnym pistoletem do mezoterapii. Jeśli pacjent jest wrażliwy na ból, możliwe jest znieczulenie miejscowe (w sprayu lub kremie). Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, a ślady po nakłuciach z reguły są widoczne maksymalnie do 72 godzin. Po zabiegu można niemal od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.

Mezoterapia igłowa głowy: dla kogo?

Mezoterapia skóry głowy jest polecana zwłaszcza osobom, które mają problem z wypadaniem włosów i łysieniem. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a efekty zabiegu są widoczne niezależnie od przyczyny utraty włosów. Mezoterapia igłowa głowy sprawdzi się w przypadku wypadania włosów o podłożu hormonalnym (co często zdarza się u kobiet po porodzie i w okresie menopauzy), a także w łysieniu androgenowym u mężczyzn. Może być wykonywana również profilaktycznie, jako sposób na wzmocnienie i zagęszczenie włosów, a w przypadku przeszczepu włosów wspomaga odrost przeszczepionych pasm.

Mezoterapia włosów cena

Średni koszt jednego zabiegu mezoterapii skóry głowy waha się od 400 do 1200 zł. Cena jest uzależniona od miejsca zabiegu i wielkości obszaru poddawanego mezoterapii, a także od rodzaju preparatu. 

Zobacz też: Przedłużanie włosów – te metody dają najlepsze efekty!