Na czym polega facial cupping?

Masaż twarzy bańką chińską, czyli facial cupping, wykorzystuje podobne techniki do wszystkim znanych baniek chińskich, stosowanych na plecach, lub innych partiach ciała. Bańki chińskie wykorzystują próżniowe zasysanie skóry do natychmiastowego pobudzenia krążenia krwi w górnych jej warstwach, które objawia się często okrągłymi siniakami po wykonanym zabiegu. Facial cupping jest znacznie łagodniejszą formą tego zabiegu, ale to co je łączy, to poprawa cyrkulacji krwi, drenaż limfatyczny, oraz rozluźnienie spiętych mięśni. Bańki chińskie do twarzy, mają postać silikonowych "kapturków", które samodzielnie można zassać na twarzy, a następnie prowadzić urządzenie okrężnymi ruchami po skórze twarzy, szyi i dekoltu. Masaż bańką chińską wykonujemy w kierunku od środka twarzy, na zewnątrz, odprowadzając limfę w stronę skroni i obojczyków. W przypadku czoła, dobrze sprawdzą się ruchy okrężne. Delikatny lifting szyi osiągniemy prowadząc przyrząd do góry w stronę żuchwy. 

Efekty masażu twarzy bańką chińską

Facial cupping przede wszystkim intensywnie poprawia cyrkulację krwi, co sprawia, że skóra twarzy staje się bardziej dotleniona i odżywiona. Redukuje opuchliznę, na przykład tę pod oczami, dzięki ruchom drenującym skórę. Zwolennicy tego typu zabiegu na twarz, przekonują, że bańska chińska rozprostowuje drobne zmarszczki, które spotka na swojej drodze, ale nie jest to potwierdzone badaniami, dlatego my pozostaniemy przy stwierdzeniu, że działanie odmładzające bańki chińskiej to stymulacja skóry do produkcji kolagenu - poprzez jej lepsze ukrwienie. Niezaprzeczalnym faktem jest, że facial cupping rozluźnia spięte mięśnie twarzy i ma działanie relaksacyjne. Napięte mięśnie żuchwy i w okolicach skroni, także mogą zaostrzać owal twarzy, dlatego kolejnym benefitem płynącym z tego zabiegu jest zmiękczenie rysów i natychmiastowa poprawa kolorytu cery.

Facial cupping - przeciwwskazania

Masaż twarzy bańką chińską, przez swoje intensywne działanie, ma szereg przeciwwskazań. Należą do nich przede wszystkim zaburzenia związane z układem krwionośnym, takie jak hemofilia, niewydolność żylna, nadciśnienie, choroby serca. Także kondycje skórne, takie jak poparzenia, cera naczyniowa, czy stany zapalne, są przeszkodą do wykonania face cuppingu.  

Co zamiast facial cupping'u? 

Jeśli nie przekonuje Cię masaż twarzy bańką chińską, zachęcamy do zgłębienia wiedzy na temat dobroczynnego działania innych technik masażu na skórę twarzy. Możesz wybierać pomiędzy intensywnie liftingującym masażem Kobido, drenującym Gua Sha, albo spróbować ciekawego masażu Buccal, w którym kosmetolog masuje skórę policzków od wewnątrz!