Zabiegi bankietowe gwiazd: HydaraFacial

To bez dwóch zdań jeden z ulubionych zabiegów bankietowych gwiazd Hollywood. Swej słabości do niego nie skrywa Kate Winslet, Cameron Diaz, Beyonce czy Amy Poehler. Zabieg składa się z kilku etapów. Pierwszy to dogłębne oczyszczenie skóry za pomocą bezkryształowej mikrodermabrazji z zastosowaniem próżni (stąd często HydraFacial jest nazywany mikrodermabrazją wodną). Zanieczyszczenia zgromadzone w porach są dosłownie „wysysane” za pomocą specjalnego urządzenia. Jednocześnie pozbywamy się też martwych komórek naskórka, wygładzając powierzchnię skóry i przywracając jej blask. Następny krok to nałożenie substancji aktywnych na oczyszczoną skórę. W momencie maksymalnego otwarcia porów skóry kolejno nanoszone są kwasy w niskim stężeniu (najczęściej glikolowy i salicylowy), a także przeciwutleniacze i składniki nawilżające (m.in. kwas hialuronowy). Dzięki temu wzmacniamy efekt delikatnego złuszczania i dogłębnego nawilżenia i odświeżenia skóry. Podobnie zadziała oczyszczanie wodorowe. Zabieg najlepiej wykonywać na 2 dni przed wielkim wyjściem.

Zabiegi bankietowe gwiazd: mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia igłowa to od lat jeden z najskuteczniejszych sposobów na odświeżenie, odmłodzenie i dogłębne odżywienie skóry. Cera po zabiegu jest gładka, promienna i pełna blasku – a kamera zdecydowanie to uwielbia. Zabieg polega na mikronakłuwaniu i podawaniu w głąb skóry specjalnych, personalizowanych mieszanek substancji odżywczych (m.in. witamin, kwasu hialuronowego czy peptydów). Gwiazdy szczególnie pokochały jednak mezoterapię osoczem bogatopłytkowym – czyli tzw. „wampirzy lifting”. Jego największą orędowniczką jest Kim Kardashian, ale lista fanów jest znacznie dłuższa. To jeden z najbardziej naturalnych sposobów na redukcję zmarszczek oraz regenerację i poprawę napięcia skóry – bo preparatem wykorzystywanym w tym zabiegu jest własna, poddana odpowiedniej obróbce krew pacjenta. Zawarte w osoczu bogatopłytkowym trombocyty wydzielają czynniki wzrostu, które stymulują skórę do regeneracji i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Odwirowanie krwi ma zaś na celu zagęszczenie płytek krwi w preparacie.

Zabiegi bankietowe gwiazd: zabieg „LOL”

To skrót od słów „lift”, „oxygen” i „lights” – i jak sama nazwa wskazuje, polega na trójetapowym odświeżeniu i ujędrnieniu skóry twarzy i szyi. Najpierw jest ona poddawana działaniu mikroprądów, potem za pomocą infuzji tlenowej wprowadzamy w głąb skóry kwas hialuronowy i inne substancje odżywcze, a całość wieńczy fototerapia LED, dzięki której skóra odzyskuje młodzieńczy, wypoczęty wygląd. Zmarszczki ulegają spłyceniu, koloryt jest wyrównany, a do tego zdecydowanie poprawiamy napięcie i nawilżenie skóry. Nic dziwnego, że zabieg LOL stał się ulubieńcem Mandy Moore, Hillary Duff czy Keshy.

Ulubione zabiegi gwiazd: laser frakcyjny

Same zabiegi bankietowe nie wystarczą, jeśli nie zadbasz o skórę z większym wyprzedzeniem. Wiedzą o tym także gwiazdy. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę napięcia i gęstości skóry oraz wygładzenie jej powierzchni jest resurfacing – czyli zabieg laserem frakcyjnym CO2 lub za pomocą frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Obydwie technologie działają podobnie: musimy w kontrolowany sposób uszkodzić skórę po to, żeby ją naprawić. Podczas zabiegu emitowana przez laser lub mikroigły energia cieplna podgrzewa wodę w tkankach, a następnie doprowadza do jej błyskawicznego odparowania. W ten sposób skóra zostaje punktowo przerwana. Powstałe mikrouszkodzenia zmuszają ją do regeneracji i stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skutecznie wygładzamy zmarszczki i poprawiamy napięcie oraz gęstość skóry. Laser frakcyjny to także skuteczny sposób na zwężenie porów skóry i spłycenie blizn (np. potrądzikowych) – dzięki niemu skóra ulega kompletnej przebudowie i wygładzeniu. Trzeba jednak pamiętać, że to dość inwazyjna procedura, która wiąże się z kilkudniową rekonwalescencją. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest opuchnięta i zaczerwieniona, a na całej powierzchni zabiegowej pokrywają ją dziurki wielkości porów skóry. Takie zabiegi należy więc wykonywać z odpowiednim wyprzedzeniem i przygotowaniem. Cały cykl odbudowy skóry trwa do 6 tygodni. Wykonanie serii 2-3 zabiegów daje jednak niesamowite rezultaty, których nie są w stanie zapewnić mniej inwazyjne procedury.

Ulubione zabiegi gwiazd: lifitng rzęs LVL

Kępki i doklejane sztuczne rzęsy zazwyczaj nie wyglądają naturalnie – a do tego są niekomfortowe w noszeniu (zwłaszcza te pierwsze). Z kolei maskara (nawet ta najtrwalsza) ma tendencję do kruszenia się i pozostawiania nieestetycznych śladów na powiece i pod okiem – na wielkich galach nie brakuje wszak momentów wzruszeń i uniesień. Nic dziwnego, że czerwone dywany od jakiegoś czasu podbija inny zabieg, który zapewnia efekt maksymalnego wydłużenia i podkręcenia własnych rzęs. Mowa o liftingu LVL. Na czym to polega? Najpierw na rzęsy nakładany jest specjalny preparat, który umożliwia nadanie im dowolnego kształtu. Następnie kosmetyczka zakłada specjalny wałeczek lub silikonowy szablon, na który "nakręcamy" rzęsy (tak samo jak pasma włosów na wałki). Po około dwudziestu minutach możemy otworzyć oczy i zdjąć wałeczek. Na koniec nakładany jest specjalny utrwalacz, który przedłuża efekt liftingu rzęs.