Manicure tytanowy – jakie są jego zalety?

Manicure tytanowy to metoda, która łączy w sobie zalety manicure żelowego oraz manicure japońskiego. Z jednej strony jest to bardzo trwały sposób zdobienia paznokci, a z drugiej świetna metoda ich regeneracji i wzmocnienia. Produkty używane do jego wykonania zawierają witaminy A, E, D3, B5 oraz wapń, które zapobiegają łamaniu się oraz żółknięciu paznokci. Już po kilku zabiegach zauważmy wyraźną poprawę ich kondycji. W tej kwestii manicure tytanowy ma olbrzymią przewagę nad np. manicure hybrydowym, który z czasem niszczy płytkę paznokci. 

Zaletą manicure tytanowego jest fakt, że podczas jego wykonywania nie jest konieczne używanie lampy UV, co na pewno ucieszy osoby obawiające się skutków ubocznych promieniowania ultrafioletowego. Ponadto skraca to też proces jego wykonywania. 

Manicure tytanowy opiera się na wykorzystaniu tzw. pudru tytanowego, czyli proszku nadającego paznokciom kolor. W jego składzie znajdziemy dwutlenek tytanu, który zapewnia im około 4-tygodniową trwałość. 

Wspominając o zaletach manicure tytanowego warto również wspomnieć, że jest to zabieg wegański. Oznacza to, że przy wytwarzaniu produktów używanych do jego wykonania nie ucierpiały żadne zwierzęta. 

Zobacz też: Paznokcie żelowe krok po kroku: 14 inspiracji na modny manicure

Manicure tytanowy – jak go usunąć?

Minusem manicure tytanowego jest bez wątpienia sposób jego zdejmowania. Nie jest on już tak łatwy jak aplikacja. Z uwagi na to, że paznokcie tytanowe są bardzo twarde najlepiej do ich usuwania sprawdza się profesjonalna frezarka. Zdecydowanie najbezpieczniejsze jest wykonanie takiego zabiegu w salonie kosmetycznym. Jego cena wynosi najczęściej 20 zł. 

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne zdejmowania manicure tytanowego, warto zacząć od spiłowania wierzchnich warstw lakieru pilnikiem. Następnie stosujemy metodę jak w przypadku manicure hybrydowego, czyli przykładamy do paznokci waciki nasączone acetonem lub removerem i owijamy je folią aluminiową na 10-15 minut. Po upływie tego czasu lakier powinien zostać łatwo usunięty przy pomocy np. drewnianego patyczka. Nie należy zdejmować warstw "na siłę", bo grozi to uszkodzeniem płytki paznokcia.  

Na forach dotyczących manicure tytanowego możemy przeczytać sporo opinii pań, które zdecydowały się zdjąć takie paznokcie na własną rękę. Niestety w wielu przypadkach doszło do uszkodzenia i osłabienia paznokci. 

Manicure tytanowy w salonie – cena

Za wadę manicure tytanowego z pewnością trzeba też uznać cenę jego wykonania w salonie. Jest ona wyższa niż w przypadku manicure hybrydowego czy żelowego. Koszt takiego zabiegu waha się w granicach 100-150 zł. 

Manicure tytanowy w domu – zestaw

Manicure tytanowy możemy wykonać także samodzielnie w domu. Aby to zrobić, potrzebny nam będzie zestaw do paznokci tytanowych. Kupimy go w sklepach internetowych w cenie od 300 do 400 zł. W jego skład wchodzą najczęściej: primer (odtłuszcza płytkę), kilka pudrów w różnych kolorach, żel bazowy (lakier tytanowy), lakier międzywarstwowy, aktywator koloru oraz dodatkowe akcesoria, na przykład polerka. oliwka do skórek czy płyn do czyszczenia pędzelków.

Niezwykle ważne jest, aby podczas wybierania zestawu do paznokci tytanowych zwrócić uwagę na producenta. Zdecydowanie odradzamy zamawianie produktów od mało znanych lub nowo powstałych marek. Do najbardziej zaufanych firm należą z kolei Gelish, Color Club, Cuccio i KiaraSky. 

Manicure tytanowy w domu – krok po kroku

Manicure tytanowy możemy wykonywać same w domu. Początek zabiegu jest podobny jak w przypadku innych form manicure, czyli polega na dokładnym oczyszczeniu paznokci ze wszystkich używanych wcześniej produktów (np. resztek lakierów i odżywek). Następnie wygładzamy, matujemy (przy pomocy polerki o gradacji 180) i odtłuszczamy płytkę paznokci. Na tym etapie konieczne jest również odsunięcie skórek oraz nadanie paznokciom planowanego kształtu.  

Kolejnym etapem manicure tytanowego jest nałożenie na paznokcie cienkiej warstwy żelu bazowego (lakieru tytanowego). Dalej zanurzamy każdy z nich w słoiczku z pudrem tytanowym. Gdy proszek przyklei się do żelu, jego nadmiar delikatnie strzepujemy przy pomocy pędzelka. Warto zaznaczyć zaznaczyć, że puder ma w swoim składzie nadtlenek benzoilu, czyli środek dezynfekujący. Dzięki temu nie musimy martwić się, że będą się w nim rozwijać bakterie. 

Gdy warstwa żelu bazowego i pudru wyschnie, możemy nałożyć lakier międzywarstwowy i przejść do nakładania drugiej warstwy pudru tytanowego. Jako kolejny na paznokcie trafia aktywator koloru, który nie tylko wydobywa z pudru kolor, ale także zabezpiecza i przyspiesza wysychanie nałożonych wcześniej produktów. Na koniec nakładamy TOP w formie topu oraz utwardzacz w formie płynu. 

Cała procedura zajmuje 45-60 minut. 

Manicure tytanowy – uzupełnianie 

Ze względu na wysoką trwałość manicure tytanowego oraz duży wysiłek, jaki trzeba włożyć w jego usunięcie – zamiast jego regularnego zdejmowania, praktykowane jest uzupełnianie. Jest to szybki zabieg, ale wyklucza zmienienie wyglądu paznokci. Utrzymywanie tego samego manicure tytanowego jedynie za pomocą uzupełnia może trwać nawet pół roku.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że podczas noszenia manicure tytanowego możemy odczuwać, że paznokcie są zdecydowanie twardsze (a nawet cięższe) niż w przypadku paznokci żelowych.