Makijaż dla opadającej powieki: krok 1

Makijaż oka z opadającą powieką tylko na początku sprawia trudności - jak wszystko, tak i on wymaga po prostu nabrania nieco wprawy. Opadająca powieka tworzy się z upływem czasu i jest czymś jak najbardziej naturalnym - wynika po prostu z budowy oka. Dla większości kobiet jednak stanowi problem, ponieważ nawet najbardziej misternie wykonany makijaż ukrywa się przez nią pod warstwą skóry.

Jakie jest rozwiązanie? Trzeba wejść z makijażem również na tą opadającą część! Od czego zacząć? Najpierw należy nałożyć na powiekę dobrą bazę - stanowiącą podstawę do dalszych działań. Najlepiej jest użyć profesjonalnej bazy pod cienie, ale jeśli się jej nie ma, można użyć również zwykłego korektora. 

Makijaż dla opadającej powieki: krok 2

Makijaż dla opadającej powieki skupia się przede wszystkim na odpowiedniej grze światła i cienia. Operujemy nie jednym kolorem cieni do powiek, ale co najmniej dwoma odcieniami, a najlepiej trzema. Trzeba zrobić idealne przejście między częścią ciemniejszą a jaśniejszą - właśnie ten efekt optycznie otwiera oko, powiększa je i sprawia, że powieka wydaje się podniesiona.

Ciemny cień lub cień drugi z kolei, jeśli używamy trzech odcieni o różnej intensywności, należy nanieść na obszar powieki, który chcemy optycznie schować. Chodzi tu o część, która ma zostać podniesiona wizualnie. Zacznijmy od zewnętrznego kącik oka i kierujmy się od niego w górę, w stronę zakończenia brwi.

Skończmy jego nakładanie w połowie drogi - nie wychodzimy poza tą część. Jest to zewnętrzna granica nakładania cienia. Następnie kierujemy pędzel od tego miejsca przez całą powiekę aż do wewnętrznego kącika oka. W efekcie tym samym cieniem malujemy całą ruchomą powiekę oraz  część obszaru nad nią - równomiernie, trzymając się w miarę możliwości tej samej wysokości.

Wykorzystujemy jeszcze najciemniejszy cień - trzeba nanieść go na pomalowaną część nad ruchomą powieką. Tym samym, najciemniejszym cieniem malujemy również część pod okiem - czyli dolną powiekę. 

To cię może zainteresować: Plastyka powiek – co musisz wiedzieć o najlepszym zabiegu na opadające powieki?

Zobacz także:

Makijaż dla opadającej powieki: krok 3

Makijaż oka z opadającą powieką nie będzie pełny, jeśli nie nałoży się najjaśniejszego cienia, którego zadaniem będzie rozświetlenie powieki. To właśnie ten zabieg sprawi, że oko nabierze jeszcze większej wypukłości i głębi.

Jasny, połyskujący cień należy nałożyć na ruchomą powiekę. Najwdzięczniejszym kolorem, który pomaga otworzyć oko jest kolor brązowy, a zatem część lśniąca może być na przykład lekko złotawa. Jest jednak wiele kolorów, które mogą zostać użyte w ten sposób - trzeba je po prostu dobrać do własnej urody, konkretnej stylizacji oraz do okazji. 

Makijaż dla opadającej powieki: krok 4

Makijaż dla opadających powiek pozwala wizualnie je unieść - żeby efekt był mocniejszy, warto użyć białej oraz czarnej kredki. Trzeba również wytuszować rzęsy, żeby nikt - patrząc na nas - nie miał wrażenia, że spojrzenie jest dziwnie blade i czegoś w nim brakuje. Białą kredką należy podkreślić linię wodną oka, natomiast kredką czarną podkreślić linię rzęs na górnej powiece. 

Linia powinna być bardzo cienka i dobrze jest ją rozetrzeć - wówczas całość będzie się prezentowała naturalnie i z klasą. W tej chwili przyda się również rozświetlacz, którym podkreślamy łuk brwiowy. Dzięki jego zastosowaniu będzie prezentował się on świeżo, a opadająca powieka przestanie być widoczna. Dobrze jest również zaznaczyć rozświetlaczem wewnętrzny kącik oka. 

Przeczytaj także: Te trzy mankamenty postarzają nas najbardziej! Jak się ich pozbyć?

Warto dodać, że końcowy efekt jest uzależniony nie tylko od samego sposobu pomalowania powieki, ale i od tego jak wyglądają brwi. Powinny być zadbane - o ładnym kształcie i - jeśli to konieczne - lekko przyciemnione. Ładny kształt brwi pozostawia miejsce na podkreślenie łuku brwiowego rozświetlaczem - sprawia też, że pomalowane oczy są w pełni widoczne, ponieważ zbyt gęste brwi nie odciągają od nich uwagi.

Regularna depilacja zbędnych włosków - czy to samodzielna, czy też w gabinecie kosmetycznym - to istotny element zwłaszcza w przypadku kobiet z opadającymi powiekami. 

 

Opadająca powieka — najczęstsze błędy w makijażu

Makijaż na opadające powieki krok po kroku wskazuje jak wykorzystać cienie i kredki do oczu, żeby oczy były bardziej otwarte, wyraziste, a powieki uniesione. Z czasem powieka nieco bardziej się rozciąga i opada - jest to naturalny proces, którego postępujące efekty można sprawnie ukryć pod makijażem.

Jak widać, nie jest to wcale szczególnie trudne i nie zajmuje dużo czasu - zwłaszcza gdy nabierze się wprawy. Jeśli jednak makijaż nie zostanie odpowiednio wykonany, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Panie często zbyt mocno podkreślają czarną kredką górną powiekę, albo rysują na powiece równą linię, gdy tymczasem powinna ona być nieco węższa w wewnętrznym kąciku oka.

Nie można zapomnieć o rozświetlaczu, który przyciąga spojrzenia do wybranych miejsc, maskując inne - tymczasem spore grono kobiet w ogóle go nie używa lub wyłącznie na policzkach. Żeby trik z makijażem się udał, konieczna jest gra cieni i świateł - nie da się uzyskać takiego efektu stosując wyłącznie jeden cień.

Można ewentualnie w stosownych miejscach nałożyć go więcej, jednak najlepszy efekt zostanie uzyskany gdy operujemy trzema cieniami o różnym natężeniu. Kolejny błąd to pomalowanie powieki cieniem do niewłaściwego miejsca. Niestety, metodą prób i błędów trzeba starać się znaleźć ten właściwy punkt załamania ciemniejszego cienia - musi on wychodzić daleko nad ruchomą powiekę górną, jednak pozostawiając wolną przestrzeń między sobą a linią brwi.

Istnieje wiele filmików instruktażowych i zdjęć wskazujących właściwe miejsce - trzeba tylko trochę popróbować. Nie wolno przesadzać z ilością makijażu, należy rozcierać cienie i kredki oraz nie wolno zapominać o tuszowaniu rzęs. Nie mogą być sklejone - warto je ładnie wyczesać. 

Od 24 do 27 września trwa jesienna edycja Szaleństwa Zakupów podczas której możesz nabyć kosmetyki ze mega rabatami! Pobieraj kody i korzystaj ze zniżek:

Zobacz też:

SZALEŃSTWO ZAKUPÓW 2020 - dowiedz się, kiedy zaczyna się akcja i jakie są zniżki?