Jak (i po co) stosować serum do twarzy?

Serum, to skoncentrowana dawka składników aktywnych, podana zazwyczaj w lekkiej, wodnej lub żelowej formie. Produkt ten pozwala szybko rozprawić się z danym problemem skórnym, na przykład przebarwieniami, czy przesuszeniem. Jak stosować serum? Przede wszystkim, pod krem, a nie odwrotnie! Pamiętajmy o zasadzie aplikacji od najlżejszego, do najcięższego produktu. W zależności od składu, możemy wklepać serum w wilgotną skórę i zabezpieczyć ulubionym kremem. Kolejny sposób, to nałożenie kosmetyku pod maskę w płachcie. 

Serum z witaminą C dla 30-latki

Czego najbardziej potrzebuje skóra po 30-tce? Antyoksydantów i składników, które chronią ją przed powstawaniem przebarwień. Te umiejętności skupia w sobie witamina C, która jest jednym z najpopularniejszych składników aktywnych, jakie można spotkać w skoncentrowanych preparatach pielęgnacyjnych. Witamina C to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, których tak bardzo potrzebuje skóra, która powoli wchodzi w fazę starzenia. Ten składnik neutralizuje wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek, stanowi ochronę przed promieniowaniem UV, a także zapobiega powstawaniu przebarwień. Serum z witaminą C najlepiej stosować rano, z dodatkową ochroną przeciwsłoneczną, na przykład w postaci lekkiego, naturalnego kremu z filtrem SPF30:

Serum z retinolem dla 40-latki

Jeden z najsilniejszych składników przeciwzmarszczkowych? Bez wątpienia retinol. To pochodna witaminy A, która bezpośrednio pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu, a także reguluje keratynizację naskórka. Dzięki temu, przy regularnym stosowaniu kosmetyków z retinolem, cera staje się gęstsza, ma równomierny koloryt, a zmarszczki są widocznie płytsze. Retinol jest jednym z najlepiej przebadanych składników przeciwstarzeniowych i najskuteczniejszym sposobem na młody wygląd skóry po 40-tce. Serum Reti-Age hiszpańskiej marki dermokosmetyków Sesderma łączy aż trzy rodzaje retinoidów (retinol, retinal i retinaldehyd), dzięki czemu działa na różnych poziomach skóry, bez podrażniania nawet tej wrażliwej. Dzięki połączeniu witaminy A z takimi składnikami jak czynniki wzrostu, koktajl antyoksydacyjny czy kwas hialuronowy, Reti Age zapewnia działanie przeciwstarzeniowe, łagodzące i przeciwzapalne.

Serum z peptydami dla 50-latki

Po 50-tym roku życia skóra wyraźnie traci jędrność i staje się bardziej wiotka. W tym okresie potrzebuje przede wszystkim silniejszej stymulacji przeciwstarzeniowej. Z pomocą przychodzą peptydy biomimetyczne, które skutecznie naśladują działanie tych naturalnych. Peptydy wysyłają pewnego rodzaju sygnał ostrzegawczy, gdy ilość kolagenu i elastyny drastycznie spada, tym samym pobudzając fibroblasty do wzmożonej produkcji tych białek. Jednym z najpopularniejszych peptydów jest Matrixyl, który można spotkać w wielu skoncentrowanych kosmetykach, np. w serum Night Super Concentrate Casmara.