Jak (i po co) stosować serum do twarzy?

Serum, to skoncentrowana dawka składników aktywnych, podana zazwyczaj w lekkiej, wodnej lub żelowej formie. Produkt ten pozwala szybko rozprawić się z danym problemem skórnym, na przykład przebarwieniami, czy przesuszeniem. Jak stosować serum? Przede wszystkim, pod krem, a nie odwrotnie! Pamiętajmy o zasadzie aplikacji od najlżejszego, do najcięższego produktu. W zależności od składu, możemy wklepać serum w wilgotną skórę i zabezpieczyć ulubionym kremem. Kolejny sposób, to nałożenie kosmetyku pod maskę w płachcie. 

Serum dla 30-latki: Sesderma C-VIT

Sesderma zasłynęła dzięki swoim słynnym ampułkom z silnie skoncentrowaną witaminą C. Warto poznać bliżej inne produkty z tej linii, na przykład liposomalne serum C-VIT, które zawiera stabilną witaminę w formie 3-0-etylowego kwasu askorbinowego. Dlaczego akurat serum z witaminą C? To jeden z najsilniejszych antyoksydantów, których tak bardzo potrzebuje skóra, która powoli wchodzi w fazę starzenia się. Witamina C neutralizuje wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek, stanowi ochronę przed promieniowaniem UV, a także zapobiega powstawaniu przebarwień. Serum z witaminą C najlepiej stosować rano, z dodatkową ochroną przeciwsłoneczną, na przykład w postaci lekkiego, naturalnego kremu z filtrem SPF30:

Serum dla 40-latki: Ministerstwo Dobrego Mydła Róża i Malina

Po 40-stce, cera wyraźnie traci jędrność, a to za sprawą zmniejszającej się ilości kwasu hialuronowego, a także kolagenu w skórze. Idealne serum powinno mieć właściwości silnie nawilżające, ale i otulać ochronną warstewką okluzyjną, która zapobiegnie utracie wody z naskórka. Takie jest ręcznie produkowane serum Róża Malina z Ministerstwa Dobrego Mydła. W uroczej buteleczce znajdziemy nawilżający skwalan, olej z nasion dzikiej róży (bomba witaminowa!), olej z pestek malin (silnie odżywczy i wygładzający), witaminę A i E.  I ten zapach...

Serum dla 50-latki: StriVectin Advanced Retinol

Jeden z najsilniejszych składników przeciwzmarszczkowych? Bez wątpienia retinol. To pochodna witaminy A, która bezpośrednio pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu, a także reguluje keratynizację naskórka. Dzięki temu, przy regularnym stosowaniu kosmetyków z retinolem, cera staje się gęstsza, ma równomierny koloryt, a zmarszczki są widocznie płytsze. Lekkie serum StriVectin wykorzystuje technologię NIA-114™, która dodatkowo pomaga odbudować barierę ochronną skóry.