Zupy są pyszne, pełnowartościowe, tanie i szybkie w przygotowaniu. Warto więc zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Nie musisz gotować każdego dnia świeżej zupy by cieszyć się jej smakiem.

Jak sprawić by zupa była świeża przez długi czas?

  • Przechowuj ją w chłodnym miejscu w lodówce pod szczelną pokrywką. W ten sposób zupa może stać do 5 dni.
  • Piątego dnia jeśli wciąż masz jeszcze trochę zupy i chcesz "przedłużyć jej żywot" gotuj ją przez minimum 10 minut i po ostygnięciu ponownie wstaw do lodówki. Po takim zabiegu zupa wytrzyma jeszcze jeszcze 2-3 dni.
  • Zupy możesz spokojnie zamrażać. Użyj do tego celu plastikowych pojemników do przechowywania żywności lub szczelnie zamykanych woreczków. Pamiętaj tylko by nie wypełniać ich zupą po same brzegi. Zawsze zostawiaj trochę miejsca. Zamrażanie w szkle nie jest najlepszym pomysłem - słoiczki niestety często pękają.
  • Dobrym pomysłem na zamrażanie bulionu jest przelanie go do pojemników do robienia lodu i zamrożenie. W ten sposób powstana Twoje naturalne kostki rosołowe. Genialne prawda?
  • Wekowanie zup to sposób dla zapracowanych osób. Jedynym ograniczeniem jest obecność nabiału czyli śmietany, jogurtu czy mleka. Pasteryzowane w słoikach zupy mogą być tak przechowywane maksymalnie 2 tygodnie.