Gwiazdy komentują śmierć kobiety, która zmarła będąc w zagrażającej jej życiu ciąży

Zeszłoroczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego zbiera swoje żniwo. Gdy mec. Jolanta Budzowska, zajmująca się sprawami z zakresu błędów medycznych, opublikowała informację o śmierci kobiety, u której mimo tego, że istniało zagrożenie życia, nie wzięto pod uwagę możliwości aborcji, w sieci zawrzało. U 30-letniej pacjentki w 22. tygodniu ciąży zdiagnozowano bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu, ale zanim to nastąpiło u kobiety wystąpił wstrząs septyczny. Czy można było uratować życie kobiety?

W całej Polsce i w sieci trwa akcja #AniJednejWięcej, pod którą podpisują się wszyscy ci, którzy nie zgadzają się na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych po zeszłorocznym wyroku TK. Przyłączyły się do nich fundacje, aktywiści, zwykli obywatele i obywatelki oraz gwiazdy, m.in. Magda Mołek, Kinga Rusin, Małgorzata Ohme, Aleksandra Popławska i Anna Dereszowska.

Gorzkich słów politykom i urzędnikom odpowiedzialnym za ustawę, przez którą zmarła kobieta będąca w zagrożonej ciąży, nie szczędziła Kinga Rusin, która nazwała ich "religijnymi fanatykami, wyrachowanymi pisowskimi politykami i członkami pseudo-trybunału, który stworzyli okrutny system cierpień, który zamienił piękno dawania życia w koszmar".

"Bogobojni politycy pójdą dziś na groby i będą się żarliwie modlić. Obyście wtedy mieli przed oczami IZĘ, która zmarła niedawno będąc w 22. tygodniu ciąży, bo czekano, aż obumrze jej zagrożony śmiercią płód! W waszym fanatycznym systemie lekarze stanęli przed strasznym wyborem: ryzykować życie pacjentki w ciąży czy ryzykować trafieniem do więzienia w wyniku przepisów antyaborcyjnych i działań bezdusznych pisowskich prokuratorów. W waszym fanatycznym systemie kobiety nie tylko przeżywają piekło, zmuszane do rodzenia, skazanych i tak na smierć, zdeformowanych płodów. One, będąc w ciąży, boją się czy w razie jakichkolwiek komplikacji ją przeżyją!", napisała na Instagramie.

"Czy naprawdę w takim państwie chcemy żyć? Czy naprawdę o to chodziło, żebyśmy się bały? Czy naprawdę ten, kto rok temu zdecydował się odebrać nam, kobietom prawo do decydowania w tych najtrudniejszych momentach wciąż uważa, że tak właśnie powinno być?! Że Bóg, na którego tak chętnie się powołują tego właśnie chciał?", pyta Anna Dereszowska, która spodziewa się właśnie dziecka.

Również Magda Mołek zamieściła post, w którym składa rodzinie zmarłej kondolencje i przypomina, gdzie i kto może pomóc w bezpiecznej aborcji kobietom w ciąży, która zagraża ich życiu.

"Tej śmierci winne jest państwo polskie, które rękami swych fanatycznych przywódców i wyznawców zblatowanych z klerem, ustanawiając drakońskie prawo antyaborcyjne, skazuje polskie kobiety na tortury!!! Wszystko do Was wróci! Prędzej, niż przypuszczacie. Nie zapomnijmy o tej Kobiecie, o Jednej z Nas. Wyrazy współczucia dla Najbliższych." 

Więcej komentarzy gwiazd znajdziecie w naszej GALERII.

Rodzina zmarłej wydała oficjalne oświadczenie

Rodzina zmarłej 30-latki wydała oficjalny komunikat, pod którym podpisała się radczyni prawna, Jolanta Budzowska, która upubliczniła tragiczną śmierć.

"W związku z nieścisłymi informacjami pojawiającymi się w mediach, rodzina zmarłej potwierdza, że w 22 września 2021 roku w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie zmarła trzydziestoletnia kobieta, będąca w 22. tygodniu ciąży", poinformowała w oświadczeniu pogrążona w żałobie rodzina. Bliscy zaznaczyli również, że do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa tzw. błędu medycznego.

Zobacz także:

Pełną treść oświadczenia rodziny publikujemy poniżej.