Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa polega na podaniu za pomocą czystego tlenu aplikowanego pod ciśnieniem (tzw. tlenu hiperbarycznego), skoncentrowanych składników odżywczych przekazywanych w głąb skóry. Działanie zabiegu jest podobne jak przy tlenoterapii hiperbarycznej. W obydwu przypadkach wykorzystuje się tlen hiperbaryczny, czyli sprężony tlen medyczny w czystej postaci. W kuracji tlenowej pacjent oddycha czystym tlenem w warunkach zwiększonego ciśnienia, przebywając w specjalnej komorze w celu leczenia różnego rodzaju schorzeń. Podobnie dobroczynne właściwości tlenu wspomagane przez kwas hialuronowy oraz inne substancje, zapewnia skórze infuzja tlenowa.

Tlen hiperbaryczny jest oczywiście bazą zabiegu i jego zadaniem jest pobudzenie metabolizmu komórek, ale także transport skoncentrowanych substancji aktywnych takich jak kwas hialuronowy, peptydy, antyoksydanty, ekstrakty z alg, witaminy i składniki mineralne. Ten pierwszy pełni rolę cementu, który wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Kwas hialuronowy posiada naturalne właściwości żelujące (zaledwie jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody) i odpowiada za nawilżenie skóry, zwiększenie jej gęstości i elastyczność. Występując w identycznej postaci u wszystkich organizmów żywych, kwas hialuronowy jest łatwy do pozyskania, co wpływa na jego szerokie wykorzystanie w kosmetyce oraz medycynie estetycznej i w zasadzie eliminuje występowanie reakcji odrzuceniowych.

Infuzja tlenowa na twarz – jak przebiega zabieg?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie skóry do zabiegu tak, żeby mogła wchłonąć jak najwięcej serwowanych składników. Dlatego zabieg infuzji tlenowej dobrze jest poprzedzić wykonaniem delikatnego peelingu złuszczającego rogową warstwę naskórka. Kolejno przeprowadzić można zabieg właściwy - strumień tlenu wydobywa się pod ciśnieniem ze specjalnej dyszy o bardzo cienkiej końcówce. Ciśnienie powoduje, że preparat aktywny wtłaczany jest głęboko w skórę. Zabieg jest przyjemny a skóra po nim nawilżona, dotleniona, odżywiona i rozjaśniona.

Infuzja tlenowa – efekty

Infuzja tlenowa stosowana jest w celu eksploracji tlenowej głębokich warstw skóry, a tym samym aktywacji metabolizmu komórek wraz z aplikacją wartościowych substancji w postaci koktajli na bazie kwasu hialuronowego. Rezultaty w postaci poprawy kolorytu skóry, jej gładkości i elastyczności, widoczne są natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu. Do dobroczynnych jego efektów należą m.in.:

  • poprawa metabolizmu komórek,
  • widoczne rozpromienienie cery,
  • rozjaśnienie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu,
  • poprawa owalu twarzy,
  • głębokie nawilżenie,
  • ujędrnienie i uelastycznienie,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • regulacja wydzielania sebum.

Infuzja tlenowa – jak często powtarzać zabieg?

Infuzja tlenowa, ze względu na pojawiające się natychmiast po zabiegu doskonale widoczne efekty nie musi być wykonywana w cyklu. Może zostać przeprowadzona jednorazowo, na przykład przed ważną uroczystością, tym bardziej, że pozytywne rezultaty utrzymują się nawet miesiąc. Przy serii korzystne zmiany obecne są przez około pół roku, co należy uznać za duży sukces, zważywszy, że kuracja tlenowa na twarz jest metodą kosmetyczną bezinwazyjną i nie obciążającą organizmu.

Infuzja tlenowa – przeciwwskazania

Infuzja tlenowa nie jest wskazana w niektórych stanach. Część źródeł zabrania jej wykonywania w czasie ciąży, inne podają, że ciąża nie jest przeciwwskazaniem do poddania się zabiegowi, dlatego warto będąc w stanie błogosławionym poradzić się w tej kwestii lekarza prowadzącego. Na pewno bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są alergie na składniki koktajlu, niezagojone rany i niektóre stany zapalne skóry oraz widoczna opryszczka, ponieważ infuzja spowodować może rozprzestrzenienie się wirusa, zarówno po powierzchni twarzy, jak i w głębsze warstwy skóry.

Infuzja tlenowa – cena zabiegu

Infuzja tlenowa nie należy do zabiegów, które zrujnują nasz budżet, szczególnie w przypadku poddania się jej jednorazowo. Cena pojedynczego zabiegu wynosi około 250 zł, jeśli stosujemy go jedynie na twarz. Rozszerzając obszar działania infuzji na szyję i dekolt musimy się liczyć ze wzrostem kosztów nawet do 400 zł. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na kurację, która obejmuje serię 4 do 6 zabiegów wykonywanych z częstotliwością raz na tydzień, w dobrych gabinetach kosmetycznych możemy liczyć na zniżkę za pojedynczy zabieg. Dla podtrzymania korzystnych efektów serię warto powtórzyć dwa razy w roku.