To najpopularniejsza na świecie „sklepowa gazetka” – można powiedzieć z przymrużeniem oka o katalogu IKEA, na który jak co roku w sierpniu, czeka wielu miłośników aranżacji wnętrz. Polska wersja katalogu IKEA 2021 trafia do sklepów marki 12 sierpnia, ale w sieci już można znaleźć katalog IKEA 2021 w wersji online. Co znajdziemy w środku i jak wpłynie to na design naszych polskich mieszkań – zarówno tych w wielkich miastach, jak i tych na głębokiej prowincji? Czy Polakom – jak opisywał jeden z najsłynniejszych ikeowskich memów w kraju nad Wisłą – znów „skończą się meble” i tłumnie ruszymy po nowe propozycje ze studia projektowego IKEA? Moim zdaniem jest na to spora szansa! Tym bardziej, że lock down uświadomił Polakom, ale też ludziom na całym świecie, że dom, mieszkanie, miejsce, w którym żyjemy, nawet jeśli to tylko kilkanaście metrów kwadratowych przestrzeni, ma ogromne znaczenie dla jakości naszego życia i naszego samopoczucia. To nasza „kwatera główna”, którą warto zaprojektować tak, by żyło nam się w niej wygodnie i szczęśliwie.

IKEA katalog 2021 – Czy Polakom znów „skończą się meble”?

Co ciekawe, w tym roku IKEA Polska obchodzi 30 lat istnienia. Co to oznacza? Że współcześni 30-latkowie i młodsze pokolenia młodych Polaków wychowali się we wszechobecnej estetyce IKEI. Czy to dobrze, czy źle? Cóż, zdania są podzielone. Jedno jest pewne, meble i dodatki z IKEI, które – oprócz atrakcyjnej ceny, mają też uniwersalny design i dostosowują się do naszych mieszkań jak kameleon, nadal będą na topie. IKEA i jej designerzy jeszcze przez wiele lat będą „przemycać” designerskie nowinki wielkiej sztuki designu w wersji „middle middle class”, wnosząc powiew designerskiej świeżości pod polski „strzechy”.

Zobacz też: Remont mieszkania - jak przeprowadzić go, by kosztował jak najmniej?

IKEA katalog 2021 – modne meble i dodatki do wnętrz

Jakie trendy królować będą w naszych domach w najbliższym czasie? Co nowego zobaczymy w katalogu IKEA 2021?

– Czas spędzany w domu nigdy nie był tak ważny, jak dzisiaj. Nowy Katalog IKEA 2021 jest pełen konkretnych, prostych sposobów, jak szybko dostosować dom do różnych, pojawiających się na co dzień, nowych okoliczności. Wcale nie trzeba zmieniać wszystkiego na raz. Czasem wystarczy wprowadzać nowe rozwiązania krok po kroku, zarówno w domu, jak i w naszej codzienności, żeby osiągnąć wspaniałe efekty – mówi Katarzyna Goleń, Dyrektorka ds. Projektowania i Przestrzeni Komercyjnych IKEA Retail.

IKEA katalog 2021 - co znajdziemy w środku? Zobacz galerię zdjęć!

IKEA katalog 2021 – home office w czasach pandemii

Projektanci IKEA po ogłoszeniu ogólnoświatowej pandemii koronawirusa szybko zorientowali się, że życie przeciętnego Ziemianina diametralnie się zmieni. Dotychczas dom czy mieszkanie było głównie miejscem odpoczynku, strefą zarezerwowaną dla rodziny i przyjaciół, przestrzenią relaksu. COVID-19 sprawił jednak, że nasze biura przeniosły się do domów. Większość pracowników biurowych, którzy do tej pory pracowali na ogromnych open space’ach, pracują na home office.

Jak zachować work life balance, gdy miejsce pracy i odpoczynku to jedna i ta sama przestrzeń? Jak wyznaczyć sobie granice pomiędzy tymi sferami, by czuć się komfortowo? Najnowszy katalog IKEA 2021 przychodzi z pomocą! Znajdziemy tam wiele rozwiązań i inspiracji oraz projekty nowych biurek, krzeseł i akcesoriów, które przy odrobinie fantazji stworzą przyjemne miejsce do pracy.

Zobacz też: Czy praca z domu może powodować wypalenie zawodowe? Rady jak tego uniknąć

IKEA katalog 2021 – odpoczynek jest najważniejszy

Po pracy w naszym home office czas na relaks. Temu słowu designerzy IKEA również poświęcają sporo miejsca. Tematem przewodnim jest sypialnia – mekka odpoczynku, świątynia dumania, cztery ściany błogości. Projektanci marki twierdzą, że za pomocą tekstylnych dodatków – poduszek, zasłon, pościeli – można zbudować wnętrze, w którym sen i relaks przychodzą z łatwością.

Co ciekawe, wystrój naszej sypialni bardzo łatwo można zmienić właśnie za pomocą wspomnianych akcesoriów tekstylnych. Z sypialni w stylu glamour łatwo można przejść do tej w klimacie boho albo minimalistycznym.

Modnym nurtem w designie jest z pewnością powrót do przeszłości i łączenie nowoczesnych mebli i dodatków z elementami vintage. Nowy katalog IKEA 2021 to worek inspiracji dla tych, którzy chcieliby zabawić się w taki eklektyzm. Co więcej, wiele współczesnych projektów IKEA inspirowanych jest tym, co mogliśmy spotkać we wnętrzach kilka dekad temu.

Zobacz też: IKEA tworzy ubrania dla minimalistek -zakochasz się od pierwszego wejrzenia!

IKEA katalog 2021 – modne wiklinowe meble i dodatki z rafii

Gorącym designerskim trendem jest z pewnością ażur. Wiklinowe meble, dodatki z rafii, prześwitujące fronty szafek i wiklinowe lampy do jadalni czy salonu – to wszystko znaleźć można w najnowszym katalogu IKEA.

Tego typu meble i dodatki to podstawa stylu boho, ale – jak pokazują aranżacje z nowego katalogu IKEA 2021 – doskonale odnajdą się też w mieszkaniach w minimalistycznym czy eklektycznym stylu.

Wiklinowe meble i dodatki doskonale rozświetlają wnętrza i są powrotem do matki natury, a w połączeniu z roślinami stworzą prawdziwą zieloną dżunglę w naszym mieszkaniu, nawet jeśli żyjemy w samy centrum wielkiego miasta.

Zobacz też: 5 pomysłów, jak kreatywnie ozdobić pokój

IKEA katalog 2021 – zrównoważony dom w duchu eko

IKEA 2021 proponuje także wiele rozwiązań, które zamienią mieszkanie w miejsce przyjazne Ziemi. Od dłuższego czasu IKEA angażuje się w ochronę środowiska, a jej asortyment akcesoriów tworzących dom zrównoważony wciąż się powiększa. W najnowszym katalogu IKEA znajdziemy m.in.: pojemniki 365+ do przechowywania jedzenia i pakowania posiłków na wynos, zasłony GUNIR wykonane z butelek PET, które oczyszczają powietrze, akcesoria do domowej uprawy roślin oraz wielofunkcyjne systemy segregacji odpadów i baterie oszczędzające wodę. Nowy katalog IKEA to worek pełen pomysłów dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z ekologią!

Katalog IKEA 2021 dostępny będzie od 12 sierpnia w wersji cyfrowej online na IKEA.pl oraz w wersji papierowej dla Klubowiczów IKEA Family do odbioru w sklepach marki.

Zobacz też: Japońska leśna kąpiel - na czym polega i co daje?