Ciałopozytywność na łamach Vogue Italia

W ostatnich latach kanon kobiecego piękna znacząco uległ zmianie. Wykreowano modę na body positive. Co za tym idzie, obecność modelek plus size na okładkach prestiżowych czasopism w obecnych czasach nikogo nie dziwi. Tym razem magazyn Vogue Italia, współpracując z Fendi, opublikował niesamowitą sesję zdjęciową. Przyjemność wzięcia w niej udziału miały światowej sławy modelki: Alva Claire, Paloma Elsesser, Ashley Graham oraz Jill Kortlove. Udzieliły również wywiadu na temat świadomości swojego ciała.

Zobacz też: Ashley Graham wrzuciła nagie zdjęcie po ciąży. "Duża, naga dziewczyna"

 

Body positive - długotrwały proces samoakceptacji

Vogue Italia bez wątpienia cieszy się ogromną popularnością wśród magazynów modowych na całym świecie. Nic dziwnego, że sesja plus size wywołała poruszenie i zachwyt wśród milionów odbiorców z różnych krańców świata. Modelki, które wzięły udział w projekcie, opowiadają i pokazują innym kobietom, że powinny kochać siebie bez względu na rozmiar. Praca nad kompleksami jest jednym ze sposobów budowania akceptacji swojego ciała. Jest to długotrwały proces psychologiczny, który wymaga ogromnego zaangażowania.

Zobacz też: Nowe wyzwanie w social mediach #szczereciało

Kobiecość i seksapil na zdjęciach Ethana Jamesa Greena

W wywiadzie kobiety wspomniały wspólną pracę w czasie pokazów mody w Mediolanie. Podkreśliły również, jak ważna jest akceptacja własnego ciała. Życie w zgodzie ze swoim ciałem nie zawsze przychodzi nam z łatwością. Media karmią nas solidną porcją nieosiągalnych ideałów piękna. Czarno-biała sesja zwraca uwagę na ich kobiecość i seksapil. Wspaniałe zdjęcia zostały wykonane przez Ethana Jamesa Green. Za stylizacje odpowiada Patti Wilson.

Zobacz też:

Zobacz także:

Odzyskać prawo do ciała. Do kogo tak naprawdę należy kobieta?

Obwiniasz Instagram za kompleksy? Ten profil pomoże Ci pokochać swoje ciało