Fryzury z grzywką: twarz okrągła

Najlepiej sprawdzi się tu mocno wycieniowana, niedbale rozrzucona grzywka – najlepiej taka, której najkrótsze końce zaczynają się na wysokości rzęs, a najdłuższe sięgają linii żuchwy. Cieniowanie doda włosom lekkości, a całej fryzurze nonszalancki, niewymuszony wygląd. Taka grzywka najlepiej wypadnie w duecie z długimi włosami. Pamiętacie sztandarową fryzurę z grzywką a’la Goldie Hawn? Właśnie o to chodzi. W nowocześniejszym wydaniu nosi ją m.in. Elizabeth Olsen

Fryzury z grzywką: twarz owalna

Posiadaczki takich rysów mogą nosić każdą fryzurę, na jaką mają ochotę – i niemal we wszystkim będzie im do twarzy. Naszym faworytem jest jednak grzywka rozdzielona na dwie części, miękko opadająca na boki – jak u Dakoty Johnson. Ewentualnie nieco bardziej postrzępiona i z kilkoma niesfornymi kosmykami, jak u Jeanne Damas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jeanne (@jeannedamas) Cze 9, 2019 o 6:34 PDT

Fryzury z grzywką: twarz trójkątna

Klasyczna, prosta grzywka lub lekko pocieniowana grzywka-firanka to najkorzystniejsze cięcie dla twarzy w kształcie serca. Może być lekko podwinięta albo rozrzucona – ale nie musisz się obawiać efektu przytłoczenia. Wyraziste kości policzkowe i mocno zarysowany podbródek zrównoważą nawet cięższe cięcie. 

Fryzury z grzywką: twarz kwadratowa

Podobnie jak owalna, lubi grzywki a’la firanki. Najlepiej miękko rozdzielone i delikatnie opadające na bok. W przypadku kwadratowej twarzy grzywka może być nieco dłuższa i płynnie łącząca się z resztą włosów. Jeśli szukacie inspiracji, zajrzyjcie na profil Alexy Chung albo Camili Cabello.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alexa Chung (@alexachung) Gru 18, 2019 o 3:34 PST