Blunt bob – jak wygląda?

Blunt bob to jedna z odmian boba, w której włosy ścina się idealnie na prosto, bez cieniowania. Charakteryzuje się ona jednak specyficznym rodzajem cięcia, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia “blunt cut” oznaczającego dosłownie “tępe cięcie”. Kluczowym aspektem w blunt bobie jest więc efekt obcięcia włosów tępymi nożyczkami. Dzięki temu końcówki, choć znajdują się na jednej linii, nie tworzą wrażenia idealnej tafli, jak w przypadku straight boba. Rodzaj włosów i kształt twarzy mają ogromne znaczenie w doborze tej fryzury. Dlatego, zanim zdecydujesz się na tego rodzaju cięcie, sprawdź, czy będzie ono pasowało do Twojego rodzaju włosów. Ważna jest też kwestia stylizacji. Wyjaśniamy, dla kogo blunt bob będzie idealny, a kto powinien raczej zrezygnować z tej fryzury.

Blunt bob – komu pasuje?

Dla kogo blunt bob będzie najlepszy? Zdecydowanie pokochają go wszystkie posiadaczki cienkich i lekkich włosów. Proste, ale nadające lekkości cięcie to doskonałe rozwiązanie dla tych z nas, których włosy są rzadkie, lub pozbawione objętości. To świetna alternatywa dla klasycznego prostego cięcia, które u posiadaczek cieńszych kosmyków może wyglądać nieco przytłaczająco. Cienkie włosy mogą zyskać dzięki tej fryzurze wiele uroku, jednak sprawa wygląda zupełnie odwrotnie w przypadku włosów grubych, gładkich, układających się w taflę, czyli tak zwanych niskoporowatych. Jeśli masz właśnie takie włosy, lepiej zrezygnuj z blunt boba, a postaw na straight boba. W przeciwnym razie efekt może wyglądać niechlujnie jak nieumiejętnie obcięte włosy.

Zadbaj też o kondycję swoich włosów:

Blunt bob nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o jego dobór do kształtu twarzy. Może występować zarówno w krótkiej, jak i nieco dłuższej wersji. Decydując się na tę fryzurę, powinnaś zachować ogólne zasady dotyczące dobierania długości włosów dla Twojego typu urody. Tymi samymi zasadami powinnaś kierować się, jeśli masz zamiar dodać do blunt boba grzywkę.

Blunt bob – jak układać?

Jak układać blunt boba? Nie jest to zbyt skomplikowane zadanie. Warto pamiętać, że tego rodzaju cięcie wygląda najlepiej na włosach z delikatną falą. Z powodów przytoczonych powyżej, powinnaś raczej zrezygnować z prostownicy i sięgnąć po suszarkę z dyfuzorem. To doskonała opcja dla osób ze skrętem od 2A do 2C. Blunt bob będzie wyglądał świetnie w połączeniu z romantycznymi falami. Aby wyczarować je na swojej głowie, spryskaj włosy sprejem z wodą morską lub nałóż na nie odrobinę innego ulubionego stylizatora. Następnie sięgnij po suszarkę z dyfuzorem i zacznij suszyć włosy, przykładając ją do pojedynczych pasm. Kiedy będą już suche, rozetrzyj w dłoniach odrobinę stylizatora, a następnie nałóż go na końce. Tego typu technika pozwoli Ci wyczarować na swojej głowie romantyczny, artystyczny nieład.

Mogą przydać Ci się:

Jeśli wolisz blunt boba w wersji nieco bardziej glam, możesz sięgnąć na przykład po okrągłe wałki lub lokówkę. Dzięki nim wyczarujesz na swojej głowie miękkie fale, które sprawdzą się doskonale w przypadku kobiet preferujących nieco bardziej oficjalny look. Ta fryzura będzie wyglądać przepięknie z ozdobami do włosów, na przykład opaską lub wzorzystą chustką.

Zobacz także:

Blunt bob z grzywką

Blunt bob wygląda doskonale zarówno z grzywką, jak i bez niej. Jeśli jednak marzą Ci się kosmyki opadające na czoło, koniecznie sprawdź, jaki styl grzywki najlepiej pasować będzie do Twojego typu urody. W połączeniu w blunt bobem zdecydowanie najmniej korzystnie wypada klasyczna prosta grzywka sięgająca za linię brwi. Blunt bob to lekkie, dodające objętości cięcie, dlatego grzywka powinna być jedynie zwieńczeniem tego efektu. Z tego powodu najlepiej sprawdzą się curtain bangs, subtle bangs lub lekka grzywka miękko opadająca na bok. Jeżeli jesteś posiadaczką okrągłej lub kwadratowej buzi, postaw raczej na którąś z tych dwóch opcji. Jeśli masz trójkątną lub owalną twarz, doskonale wyglądać mogą w Twoim wypadku lekkie, cieniowane grzywki nad brwi.

Blunt bob sombre

Krótki bob i sombre wcale się nie wykluczają. Sombre, to nazwa pochodząca od angielskich słów soft i ombre, która oznacza nieco delikatniejszą i subtelniejszą wersję klasycznego ombre. W tym wypadku również stawiamy na rozjaśnione końcówki, jednak różnica między tonami nie jest aż tak wyrazista. Dzięki temu efekt jest niezwykle naturalny. Sombre w połączeniu z bobem to doskonałe wyjście dla osób, którym zależy na jak najnaturalniejszym efekcie. Włosy wyglądają jak muśnięte Słońcem, jednak różnica między jasnymi końcami i ciemniejszą górą jest niewielka, dlatego całość sprawia wrażenie stworzonej przez matkę naturę. Tego rodzaju koloryzacja dodatkowo tworzy piękną oprawę dla oczu i rozświetla cerę. Sombre doskonale wyglądać będzie w połączeniu z modną fryzurą, która polega na wysokim upięciu górnego pasma włosów i puszczeniu luzem kosmyków pod spodem.