Jak szybko się opalić w naszej szerokości geograficznej?

Mieszkańcom Kalifornii czy Majorki zdecydowanie łatwiej jest uzyskać piękny, brązowy kolor opalenizny. Niestety, w naszym rodzimym umiarkowanym klimacie jest trudniej o odpowiednie warunki do opalania. Jak więc przyspieszyć efekt pięknej brązowej skóry, nie polegając się wyłącznie na pogodzie?

Świetnym sposobem, który daje szybki i utrzymujący się efekt, jest zastosowanie samoopalacza. Ten produkt wchodzi w reakcję ze skórą, wywołując zmianę barwy – odpowiedzialną za to substancją jest dihydroksyaceton (DHA). Jego stężenie w tego typu preparatach jest dość wysokie, dlatego dla osób niedoświadczonych, które boją się zbyt mocnego efektu, polecane są raczej balsamy brązujące. Co prawda na rezultaty trzeba trochę poczekać, jednak zastosowanie łagodniejszego produktu zapewni ci równomierny koloryt, bez smug i nieestetycznych plam.

Czy można jakoś pomóc słońcu?

Jeżeli decydujesz się jednak na relaks i opalanie w pełnym słońcu, możesz zastosować kilka trików, które zagwarantują zdrowsze i równomierne pojawianie się ciemniejszego koloru na skórze. Po pierwsze, dzień przed opalaniem warto wykonać peeling całego ciała, by pozbyć się martwego naskórka i wygładzić jego powierzchnię. Dzięki temu promienie chwycą cię równomiernie, zmniejszając ryzyko powstania przebarwień.
Ruch to zdrowie! Pielenie ogródka, zabawa na plaży, siatkówka czy inne sporty to sposób na to, jak szybko opalić nogi i ręce w sposób równomierny z każdej strony. Dodatkowym plusem jest fakt, że podczas jakiegokolwiek działania czas minie znacznie szybciej! Pamiętaj jednak o stałym nawadnianiu organizmu i ochronie głowy przed przegrzaniem – noś kapelusz lub chustkę i pij chłodną wodę.

Jak szybko się opalić przy jasnej karnacji – porady

Osobom o jasnym kolorze skóry znacznie trudniej jest uzyskać satysfakcjonujący poziom opalenia. Łatwiej pojawiają się zaczerwienienia, podrażnienia, a co za tym idzie – naskórek zaczyna się łuszczyć. Jeżeli jesteś w tej grupie ludzi i promieniowanie słoneczne zazwyczaj ci nie sprzyja, zastosuj poniższą radę, a pomoże ci ona uzyskać pożądany kolor.

Ważna jest stopniowana ochrona SPF – początkowo używaj kremów z wysokim filtrem, 50 lub 30. Dzięki temu zabezpieczysz skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i podrażnieniami. Powstająca opalenizna będzie delikatna i równomierna, ryzyko spieczenia się na czerwono spadnie do minimum.

Wiesz już teraz jak się szybko opalić na brązowo, nawet jeśli masz bardzo jasną karnację, a pogoda nie zawsze sprzyja opalaniu. Sposobów na przyspieszenie pojawienia się pożądanego koloru skóry jest wiele, a samoopalacze i bronzery to stosunkowo niedrogie i łatwe w aplikacji kosmetyki dla niecierpliwych, którzy nie lubią długo czekać na imponujące efekty. Szeroki wybór produktów do opalania znajdziesz np. na stronie: https://www.empik.com/zdrowie-i-uroda/opalanie/samoopalacze-i-bronzery,38431004,s