Afirmacja zdrowia, czyli sposób na dobre samopoczucie i świetną kondycję. Jakie afirmacje na zdrowie wybrać?
Afirmacja zdrowia to nakierowanie myśli na pozytywną stronę. Dzięki temu Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne może się poprawić. Warto praktykować to codziennie. Afirmacja zdrowia jest wspaniałym sposobem na rozpoczęcie lub zakończenie dnia. Zobacz, jak ją przeprowadzić, aby poczuć się znacznie lepiej.
- Redakcja
W tym artykule:
- Afirmacje zdrowia – co to?
- Jaka afirmacja na zdrowie?
- Najskuteczniejsze afirmacje zdrowia
- Afirmacje zdrowia i spokoju
- Afirmacje zdrowia bliskiej osoby
- Pozytywne afirmacje na zdrowie – przekaz podprogowy
Afirmacja zdrowia może okazać się rozwiązaniem na problemy z gorszym samopoczuciem. Dzięki afirmacjom uda ci się odzyskać energię, wzmocnić organizm – tym samym stanie się bardziej odporny na dolegliwości i szybciej zwalczy wszelkie słabości.
Oczywiście, afirmacja na zdrowie nie wystarczy. Nie należy zapominać o zbilansowanej diecie, regularnym wysiłku fizycznym i odpoczynku – higiena umysłu nie pozostaje jednak bez znaczenia.
Zadbanie o to, aby myśli pozostawały pozytywne, pomoże napełnić organizm sprzyjającą energią – a to korzystnie wpłynie na zdrowie. Chociaż trudno byłoby zagwarantować błyskawiczne uzdrowienie, warto dać szansę afirmacjom i zaobserwować, jak zmienia się stan twojego organizmu. Być może to właśnie w twoim przypadku afirmacja zdrowia i pozytywne nastawienie korzystnie wpłyną na stan organizmu.
Zobacz też:
Medytacje na sen mogą pomóc w walce z bezsennością. Jak medytować, aby poprawić jakość swojego snu?
Medytacje na sen oczyszczają umysł i rozluźniają ciało. To techniki relaksacyjne, których celem jest przygotowanie Cię do spokojnego i głębokiego snu. Zobacz, jak przeprowadzić medytację krok po kroku i poczuć się znacznie lepiej. Poznaj wszystkie tajniki i rodzaje medytacji, które możesz wykonać przed snem.Afirmacje zdrowia – co to?
Afirmacje to krótkie zdania o pozytywnej treści. Regularnie powtarzane zapisują się w podświadomości, co dobrze wpływa na pracę umysłu i może wywołać korzystne zmiany. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz zdecydować się na różne rodzaje afirmacji. Chociaż afirmacje na dobry dzień, na dobranoc czy też właśnie na zdrowie będą się między sobą różnić, posiadają kilka wspólnych elementów:
Zobacz także
- Czas teraźniejszy – w afirmacjach unikaj czasu przyszłego. Nie planuj, nie gdybaj – odnoś się do rzeczywistości w taki sposób, aby wpłynąć na nią w tej samej chwili.
- Pozytywny wydźwięk – zadbaj o to, aby afirmacje były tylko i wyłącznie optymistycznie. Unikaj negacji, przeczeń. Zamiast nie jestem chora afirmuj jestem zdrowa.
- Treściwość – najskuteczniejsze afirmacje są krótkie, proste i łatwo zrozumiałe. Nie staraj się nadmiernie komplikować ich przekazu.
Afirmacje zdrowia koncentrują się przede wszystkim na kwestiach związanych z kondycją twojego organizmu czy samopoczuciem. Przywołuje się je nie tylko wtedy, gdy dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia, ale również profilaktycznie – afirmacja zdrowia może zapobiec pojawianiu się dolegliwości.
Jaka afirmacja na zdrowie?
Nie wszystkie afirmacje na zdrowie będą na każdego działały tak samo. Wiele zależy od twojej indywidualnej sytuacji – chcesz jedynie poprawić swoje samopoczucie, czy może zmagasz się z poważną dolegliwością? Zanim wybierzesz afirmację lub zdecydujesz się na jej samodzielnie ułożenie, dokładnie przemyśl cel, który chcesz osiągnąć.
Jednak, nie tylko ułożenie afirmacji ma znaczenie. Równie istotne jest to, w jaki sposób powtarzasz wybraną frazę.
Jak afirmować?
- Zadbaj o to, aby powtarzanie afirmacji zdrowia weszło ci w nawyk. Afirmuj codziennie, najlepiej o tej samej porze. Regularność to klucz do sukcesu!
- Aby afirmacja zdrowia faktycznie zapisała się w twojej podświadomości, musisz pozostać skupiona i skoncentrowana podczas praktyki. Dlatego też zadbaj o odpowiednie warunki – z pewnością lepiej będzie afirmować w ciszy.
- Jeśli obawiasz się, że twoja praktyka jest mechaniczna i masz trudności z koncentracją, spróbuj połączyć afirmacje z medytacją.
Najskuteczniejsze afirmacje zdrowia
Najskuteczniejsze afirmacje zdrowia to zwykle te, które stworzysz samodzielnie. Wówczas najlepiej odpowiadają twoim potrzebom, a co więcej – masz z nimi specjalną, duchową wieź. Dobra energia, pozytywne nastawienie i optymizm będą towarzyszyć ci naprawdę długo, jeśli tylko stworzysz odpowiednie afirmacje zdrowia. Jeśli jednak wolisz skorzystać z gotowych formuł, wybierz kilka przykładowych afirmacji. Do jednych z najpopularniejszych należy afirmacja zdrowia: „Na zawsze odrzucam chorobę” – to jednak tylko jedna z wielu propozycji.
Zobacz także:
Medytacja na głęboki sen może pomóc w walce z bezsennością. Wystarczy już 5 minut dziennie
Medytacja na głęboki sen to przyjemny sposób na rozluźnienie ciała i oczyszczenie umysłu. Sprawdzi się dla początkujących osób, ale również dla tych, którzy chcą wypróbować nowej techniki relaksacyjnej. Medytacja na głęboki sen odpręża i pomaga uporać się z bezsennością i nocnym wybudzaniem. Poznaj jej wszystkie korzyści.Afirmacja zdrowia – przykłady
- Jestem zdrowa.
- Moje ciało jest silne i odporne.
- Czuję się wzmocniona, przepełnia mnie pozytywna energia.
- Szanuję moje ciało i umysł.
- Jestem całością i harmonią – dziękuję każdej części mojego ciała.
- Zasługuję na życie przyjemne, w zdrowiu i spokoju.
- Szanuję moje zdrowie.
- Wytwarzam pozytywną energię, otaczam się optymistyczną aurą – pozbywam się nieczystej, szkodliwej energii.
Na skuteczność afirmacji wpływa także to, jak często je powtarzasz. Aby nie zapominać o powtarzaniu i regularnie karmić umysł pozytywnymi myślami, warto powiesić karteczki z wypisanymi afirmacjach w miejscach, na które często spoglądasz.
Afirmacje zdrowia i spokoju
Afirmowanie zdrowia można łatwo powiązać z innymi celami, które chcesz osiągnąć. Zdrowie bywa łączone nie tylko z pozytywnym samopoczuciem, ale i spokojem.
Afirmacje – przykłady
- Czuje się spokojna, zdrowa i silna.
- Kocham siebie, swoje ciało i spokój, który mnie otacza.
- Otwieram się na harmonię, wyciszenie i zdrowie.
- Wybieram zdrowie, spokój i wdzięczność.
- Pozwalam sobie na doskonałe zdrowie, poczucie spokoju, dobre samopoczucie.
- Pozytywne wibracje promieniują z wnętrza mojej spokojnej duszy.
- Wybieram życie w zdrowiu, spokoju i szczęściu.
- Mam prawo do spokojnych dni oraz do życia w zdrowiu.
Zaproponowane formuły świetnie sprawdzą się jako poranna afirmacja. Pomogą ci rozpocząć kolejny dzień z odpowiednią aurą i pozytywnym nastawieniem, co znacznie pomoże utrzymać świetne samopoczucie.
Afirmacje zdrowia bliskiej osoby
Afirmacja na dobry dzień, na głęboki sen, na miłość… – każda z nich zwykle dotyczy osoby, która wypowiada daną frazę. Właśnie dlatego zdania służące do afirmowania formułowane są w pierwszej osobie liczby pojedynczej.
Jednak, afirmacje zdrowia można skierować w stronę bliskiej osoby, która potrzebuje wsparcia i uzdrowienia. Będzie to jednak wymaga nieco więcej skupienia.
Jak afirmować, aby wesprzeć kogoś bliskiego w powrocie do zdrowia?
- Aby afirmacja zdrowia zadziałała na kogoś innego, musisz uzupełnić ją o medytację z wizualizacją. Gdy ułożysz lub wybierzesz afirmację, wejdź w stan medytacji.
- Oddychaj spokojnie. Wyobraź sobie osobę, której chcesz pomóc. Nie myśl o jej dolegliwościach, a zamiast tego zwizualizuj ją sobie w zdrowiu, pełną sił i energii.
- Pamiętaj jednak, że nie jesteś uzdrowicielką – pomyśl o swoim ciele jako o naczyniu, które w trakcie praktyki wypełnia się pozytywną energią. Przekażesz ją potrzebującej osobie, jednak cała reszta nie jest już od ciebie zależna. Zdejmij z siebie presję.
- Powtarzaj afirmacje w skupieniu i spokoju. W twoim umyśle cały czas powinien pojawiać się obraz bliskiej osoby po wyzdrowieniu.
Zobacz także:
Mantry po polsku - czy warto śpiewać mantry w języku ojczystym?
Mantry po polsku czy mantry w sanskrycie - oto jest pytanie. Wyjaśniamy, dlaczego większość specjalistów poleca śpiewanie mantr w oryginalnym języku oraz co możesz zyskać, a co stracić, jeśli mimo wszystko zdecydujesz się intonować je po polsku. Sprawdź, jak brzmią w tłumaczeniu najpopularniejsze mantry.Pozytywne afirmacje na zdrowie – przekaz podprogowy
Afirmacje zdrowia dzieli się zwykle na kilka rodzajów. Najczęściej wskazuje się na:
- afirmacja zdrowia klasyczną
- afirmacja zdrowia podprogową
Czym się różnią? Do klasycznych afirmacji zalicza się wszelkie pozytywne sformułowania – w tym przypadku dotyczące zdrowia i samopoczucia. Co innego jednak afirmacje podprogowe.
Afirmacje podprogowe korzystają z sygnałów, które nie są wychwytywane przez ludzki słuch. Miałyby jednak przenikać wprost do naszej podświadomości i być rozpoznawane wyłącznie na najgłębszym poziomie zrozumienia. Właśnie w ten sposób wzmacnia się skuteczności tradycyjnych afirmacji, chociaż korzystanie z tej techniki wymaga dużej dozy zaufania. Przekaz podprogowy zwykle umieszczany jest na nagraniach, które pomagają w afirmowaniu lub medytowaniu.