Zespół Tulia: nowe folkowe odkrycie

Tulia to nowy zespół na rynku muzycznym, który tworzą cztery dziewczyny ze Szczecina: Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Dominka Siepki, Patrycja Nowicka. Wszystkie mają muzyczne wykształcenie i zaczynały w zespołach ludowych pieśni i tańca. O dziewczynach z zespołu Tulia zrobiło się głośno, kiedy w październiku 2017 roku zespół Depeche Mode opublikował na swoim oficjalnym fan page’u ich folkową wersję "Enjoy The Silence". Fani byli zachwyceni, a w sieci pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. 

Piosenka Dawida Podsiadło "Nieznajomy" w folkowym wykonaniu

Kilka dni temu dziewczyny z Tulia zamieściły folkowy cover piosenki Dawida Podsiadło "Nieznajomy". Artystki z zespołu Tulia nagranie opublikowały na swoim profilu na Facebooku, zamieszczając przy tym wpis:

Jesteśmy dumne i nieco stremowane. Prosimy poświęćcie nam 4 i pół minuty waszego cennego czasu. Poczujcie to co my kiedy nagrywałyśmy ten utwór. Poczujcie magię, wzruszenie, piękno z odrobiną melancholii. Liczymy na Wasze ciepłe słowa. Przesyłamy Wam całą miłość i wiarę jaką mamy i dziękujemy, że jesteście z nami. - napisały dziewczyny z zespołu Tulia

Dawid Podsiadło skomentował folkowy cover piosenki "Nieznajomy"

Dawid Podsiadło na swoim profilu na Facebooku skomentował pojawienie się covera piosenki "Nieznajomy"

Pięknie hipnotyzujący ten cover. Ogromny szacunek za video. Widać, że poświecono temu mnóstwo pracy i pasji i to ogromnie doceniam. Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prosu piękne. Przyjemnie posłuchać takiego Nieznajomego. - zamieścił wpis Dawid Podsiadło na swoim profilu

Widać, że kariera zespołu Tulia nabiera rozpędu, a dziewczyny mają swój własny pomysł na tworzenie muzyki folkowej, której na co dzień nie słyszymy w rozgłośniach radiowych, a szkoda.