Co to jest „Plopping hair” i dlaczego jest tak popularne?

„Plopping hair” to najnowszy trend w pielęgnacji kręconych włosów. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko skuteczności w szybkim suszeniu włosów, ale też w prostocie, jaka tkwi w całym triku. Co najważniejsze, aby zastosować ten sposób nie potrzebujesz suszarki, ponieważ cały proces suszenia zachodzi bez udziału gorąca. Ma to zbawienny wpływ na kondycję naszych włosów.

Technika ta polega na zawinięciu włosów w starą, gładką, nieelastyczną, a najlepiej bawełnianą koszulkę i utworzenie czegoś na wzór turbanu. Następnie czekamy aż nasze włosy same wysuszą się na powietrzu. Trik ten poleca między innymi Wes Sharpton, fryzjerka z New York City’s Hairstory.

Zobacz też: Jak szybko zapuścić włosy? 5 sposobów, dzięki którym będą rosły szybciej

Najnowszy sposób na szybkie wysuszenie kręconych włosów!

Cały sekret „plopping hair” polega na tym, że umieszczając włosy na czubku głowy, luźno owinięte w materiał podczas suszenia, sprawiamy, że loki same będą się ugniatać i utrzymywać swój naturalny skręt. Jest to też dużo szybszy sposób niż tradycyjne suszenie powietrzem, bez użycia gorąca.

Im bardziej dotykasz włosów podczas suszenia, tym bardziej mają one tendencję do puszenia się. Dlatego, aby całkowicie pominąć możliwość statycznego przylgnięcia, zaleca się użycie lekkiej chłonnej szmatki, takiej jak ręcznik z mikrofibry, co jednocześnie przyspieszy proces schnięcia  – mówi specjalistka fryzur Wes Sharpton z New York City’s Hairstory

Zobacz też: Przedłużony bob – oto najbardziej twarzowa (i najmodniejsza) fryzura 2021 roku

Sposób pielęgnacji kręconych włosów polecany przez stylistów

Wes Sharpton nie jest jedyną stylistką, która poleca tę metodę suszenia osobom z kręconymi włosami. Ekspert od naturalnych włosów, Pekela Riley, również jest wielką fanką tego triku.

-Plopping to jeden z najbardziej niedocenianych sposobów, kiedy potrzebujemy szybko umyć nasze włosy i wyjść. Takie podejście pozwala na utrwalenie maksymalnego efektu mokrego wyglądu fryzury. Plopping to prawdziwa samoobsługa dla kręconych włosów. – powiedziała Pekela Riley w rozmowie z Alllure.

Te sprytne okłady pomogą zachować zdrowe i gładkie włosy, a także znacznie skrócić czas ich suszenia. Chociaż owinięcie loków w ręcznik w przypadku włosów kręconych jest jak najbardziej do przyjęcia, najważniejsze jest to, aby tkanina nie była szorstka, ponieważ może to powodować tarcie i elektryzowanie. Dlatego też Wes Sharpton poleca starą, oversizową koszulkę.

To coś, co zazwyczaj masz już w domu. Poza tym to bawełna, co oznacza, że ​​jest naprawdę chłonna – mówi Wes Sharpton

Co jeżeli włosy nie mieszczą się, kiedy staramy się owinąć je materiałem koszulki? Po prostu umieść włosy na środku koszuli, a następnie użyj rękawów do zawiązania wokół głowy. Ten prosty sposób nie tylko wpłynie pozytywnie na wygląd i kondycję naszych loków, ale też sprawi, że w końcu zrobimy dobry pożytek ze starych, nienoszonych t-shirtów!