W co się bawić z dziećmi w domu?

Jeszcze niedawno obowiązywała piosenka "W czasie deszczu dzieci się nudzą", a teraz śmiało możemy zamienić to na stwierdzenie: w czasie koronawirusa dzieci się nudzą. Nic dziwnego: szkoły, przedszkola pozamykane, wszelkie kontakty towarzyskie ograniczone, na placach zabaw wywieszone karteczki, żeby lepiej z nich nie korzystać, a gdy spotkasz znajomą czy znajomego z dzieckiem, to w obawie przed koronawirusem wolicie rozmawiać prawie na metr odległości. Oczywiście nie każdy z rodziców korzysta z dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko i pracując zdalnie musi ogarnąć obowiązki służbowe, gotowanie i jeszcze zabawę z dziećmi. Jeśli już wasze dziecko po obejrzeniu kolejnej bajki mówi: "Mamo, Tato, pobaw się ze mną", to już poświęćmy ten czas dziecku i pobawmy się z nim tak, żeby nasza pociecha poczuła, że jesteśmy w to naprawdę zaangażowani.

Jako mama dwóch córek w wieku przedszkolnym (obecnie na pracy zdalnej i z wyrzutami sumienia) mogę podpowiedzieć, jakie pomysły na zabawę z dziećmi w domu sprawdzają się u nas. Uprzedzam, że nie będzie to układanie klocków, czy granie w gry, co oczywiście też bardzo lubimy:)

Podzielcie się z nami, który pomysł na zabawę z dziećmi w domu z naszej galerii spodobał wam się i waszym dzieciom najbardziej.