W kosmetykach dla dzieci wykryto azbest

Na sklepowych półkach coraz częściej możemy spotkać kolorowe kosmetyki dla dzieci: lakiery, brokaty, perfumy, kosmetyki do makijażu. Czy jako rodzice sprawdzacie skład takich produktów, czy skuszeni namowami dzieci, bo dodatkowo mają bajkowe nalepki, kupujecie i pozwalacie dzieciom ich używać? Ta historia powinna nas nauczyć, żebyśmy dwa razy zastanowili się, zanim kupimy dzieciom niesprawdzone produkty.

Jak informuje "The Independent" prawniczka Kristi Warner, mama 6-letniej córki pewnego razu postanowiła bliżej przyjrzeć się kosmetykom, którymi bawiła się jej córka. Kobieta miała wątpliwości co do składu i produkcji kosmetyków firmy Claire's, zwłaszcza, że towar został wyprodukowany w Chinach. Mama dziewczynki rozpoczęła własne śledztwo i wysłała kosmetyki do przebadania. Wyniki, które otrzymała zszokowały kobietę, ponieważ okazało się, że w kosmetykach wykryto azbest. Kristi postanowiła nie odpuszczać sprawy i przebadać jeszcze kilka innych produktów firmy Claire's. Jej obawy się potwierdziły, pozostałe produkty również zawierały azbest.

Fizycznie poczułam się słabo, musiałam siąść na podłodze. Gdy powiedziałam córce, co przed chwilą przeczytałam, zapytała mnie, czy ona teraz umrze – wyznała Kristi Warner.

W których kosmetykach dla dzieci wykryto azbest?

Azbest wykryto między innymi w różowej paletce cieni oraz w paletce z brokatem dla dzieci. Kosmetyki zostały zakupione w centrum handlowym w stanie Rhode Islan . Sprawą zajęły się media, które wszczęły dochodzenie, dzięki czemu firma Claire's zdecydowała przebadać swoje produkty w niezależnym laboratorium i wycofać je ze sprzedaży. Producent zwróci też pieniądze wszystkim, którzy zdecydują się zwrócić zakupiony towar.

Bezpieczeństwo klienta w naszej firmie ma podstawowe znaczenie. Z pasją dbamy o jakość naszych produktów. Po pytaniach wysłanych nam przez WJAR-TV zdecydowaliśmy się na podjęcie odpowiednich środków ostrożności. Wycofujemy wspomniane w materiale dziennikarskim produkty i natychmiast podejmiemy śledztwo w sprawie przedstawionych zarzutów – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Claire's.

 

Bezpieczeństwo naszych dzieci powinno być najważniejsze, dlatego zawsze sprawdzajmy pochodzenie produktów i etykiety.