Śniadanie wielkanocne dla dzieci

Śniadanie wielkanocne wymaga przygotowań, zwłaszcza kiedy przy świątecznym stole są dzieci. Potrawy wielkanocne, którymi zajadają się dorośli, niekoniecznie podpasują naszym najmłodszym. Wielkanocne potrawy dla dziecka powinny być przede wszystkim proste i nieskomplikowane. Nie każde dziecko zajada się jajkami faszerowanymi czy jajkami w sosie tatarskim. Dzieci cenią sobie proste smaki i wolą zjeść ugotowane jajko na twardo bez żadnych dodatków. Postaraj się, żeby dania wielkanocne dla dzieci były podane w fantazyjny sposób. Wykorzystaj do tego swoją kreatywność. Z jajka zrób na talerzu myszkę, a na kanapce skomponuj wielkanocnego zajączka czy baranka. To prostsze niż myślisz! 

Poniżej zdradzamy pomysły na śniadanie wielkanocne dla dzieci. Te propozycje pokocha nawet największy niejadek. 

Śniadanie wielkanocne dla dzieci: jajka w kształcie myszki

Jednym z pomysłów na śniadanie wielkanocne dla dziecka są jajka podane w nietypowy sposób. Ugotuj jajka na twardo, obierz ze skorupek i przekrój na pół. Połówki ułóż na talerzu środkami do dołu. I teraz do dzieła! Stwórz z jajek myszki. Jak to zrobić? Weź kawałek szczypiorku, który będzie służył jako ogonek. Z rzodkiewek zrób uszy. Pokrój rzodkiewkę w krążki i wsadź w miejsce uszu. Z ziarenek pieprzu zrób oczy i nosek. Koperek może służyć jako wąsy. Połóż myszki na plasterkach z żółtego sera z dziurami. Takie śniadanie wielkanocne zje każde dziecko!

Skorzystaj z naszych podpowiedzi na potrawy wielkanocne:

Śniadanie wielkanocne dla dzieci: baranek z białego sera

Fantazyjne kanapki to jest coś, co dzieci uwielbiają. Przygotuj takie kanapki na śniadanie wielkanocne dla dziecka. Zdziwisz się jak łatwo możesz zrobić baranka a białego sera na kanapce. Przygotuj plaster białego sera z kostki najlepiej kwadratowej i połóż na pieczywie. Z zielonego ogórka zrób uszy - wystarczy, że ukroisz plaster i przekroisz go na pół. Z serka wiejskiego możesz zrobić grzywę baranka, z oliwek oczy, a z papryki nosek. Zobacz na zdjęciu poniżej, jakie to proste.

Śniadanie wielkanocne dla dzieci: zajączek z żółtego sera

Kolejnym pomysłem na wielkanocną kanapkę jest zajączek, który wykonasz głównie z żółtego sera. Dzieci go uwielbiają. Wytnij z plastrów żółtego sera buźkę i uszy zajączka. Ozdób go rzodkiewką i szczypiorem - dzieci będą zachwycone. 

Zobacz także:

Przygotuj także:

Śniadanie wielkanocne dla dzieci: baranek na trawce

Prawda, że brzmi fajnie? Przygotuj twarożek z białego sera, a następnie uformuj z niego baranka na kanapce. Im twarożek będzie bardziej rozdrobniony, tym łatwiej będzie ci stworzyć baranka. Baranek będzie fajnie wyglądał na ciemnym, na przykład razowym pieczywie. Z drobnego szczypiorku zrób gęstą trawkę, po której biegnie baranek. Z rzodkiewki przygotuj kwiatka. Może tez posłużyć za uszy baranka. Oczy zrób ze szczypiorku lub granulki pieprzu. Taka kanapka podczas śniadania wielkanocnego zachwyci każdego małego smakosza.

Śniadanie wielkanocne dla dzieci: serowy kurczaczek

Chociaż ten pomysł na śniadanie wielkanocne brzmi skomplikowanie, to wbrew pozorom jest bajecznie proste. Skorupkę jaja wytniesz z pszennego chleba, a oczka zrobisz z ziarenek kminku lub siemienia lnianego. Kurczaczka ułóż na liściu sałaty na przykład karbowanej. 

Skorzystaj z innych naszych pomysłów na Wielkanoc: