LATA 70. – NIE TYLKO MEBLOŚCIANKA

Styl lat 70. jest niepowtarzalny. Ukształtowało go wiele czynników: muzyka disco, Fiat 126P, styl hippie, wszechobecny duch wolności i koloru. Obowiązkowymi elementami, które wyposażały każde mieszkanie były: boazeria, dywany i meblościanki, w których wszyscy prezentowaliśmy rodzinne skarby z kryształu. Niesamowite, że pomimo upływu ponad 40 lat, dzisiejszy design wciąż  bardzo mocno czerpie z tamtego okresu. To, co charakteryzuje modernizm lat 70. to proste kształty, symetryczne kontury, naturalne materiały, geometryczne wzory, drewno i szkła we wszystkich możliwych odcieniach. Kolory i formy z tamtego okresu dodają wnętrzom oryginalności i dobrze komponują się ze skandynawskim stylem. , mówi Anna Rusiniak-Malinowska z Malabelle.

MIESZKANIE W STYLU VINTAGE - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Domowe ognisko lat siedemdziesiątych skupiało się w ‘dużym pokoju’. To tutaj zazwyczaj spotkać mogliśmy klasyki designu tamtego okresu – charakterystyczne komody, siedziska skupione wokół telewizora – zaczynając od kanap, przez fotele, aż do puf, ‘tureckie’ dywany. Rodzinne spotkania w takiej scenerii zdobią albumy zdjęciowe chyba każdego z nas.

Dziś wielbiciele modernizmu we wnętrzach mają do wyboru całe spektrum mebli i dodatków mniej lub bardziej nawiązujących do tego stylu. Planowanie wnętrza zaczęłabym od wypoczynkowego punktu salonu. Z tamtym okresem kojarzą mi się sofy z drewnianymi nogami (Hubsch), które dobrze uzupełnią wygodne pufy (House Doctor) i fotele z drewnianymi podłokietnikami, które posłużą również jako podstawka pod kubek z ulubioną herbatą. Dopełnieniem aranżacji może stać się stylowy dywan, najlepiej w stylu vintage (Louis De Poorter). Bogactwo wzorów i kolorów doda energii monochromatycznym wnętrzom, dodaje dekoratorka. 

A CO Z DODATKAMI W STYLU VINTAGE?

Chcąc oddać klimat lat 70., warto pomyśleć też o dodatkach w stylu vintage - małe stoliki na kółkach, które mogą pełnić rolę uroczych barków, lampy dające ciepłe żółte światło, czy szklane misy w odcieniach różu i błękitu na świeże owoce. To, co najbardziej urzeka w meblach i dodatkach inspirowanych stylem z tamtych lat, to ich przyjazny i domowy charakter, dzięki któremu nawet najbardziej nowoczesna przestrzeń zyskuje niepowtarzalny, ciepły klimat. Już niewielkie elementy nadadzą mu nieco sentymentalnego nastroju, a przecież każdy z nas lubi czasem powspominać stare czasy oglądając Rejs w teleodbiorniku. , podsumowuje stylistka i właścicielka Malabelle.

Więcej inspiracji w stylu vintage znajdziecie na stronie Malabelle!

ZOBACZ TEŻ:

JAKI KOLOR POWINNA MIEĆ SOFA?

SKANDYNAWSKIE WNĘTRZA - DUŻO INSPIRACJI!