Turbo spalanie: na czym polega ten trening?

Turbo spalanie to intensywny trening interwałowy, którego głównym celem jest praca nad szczupłą sylwetką. Jak sugeruje nazwa, skupiamy się na ćwiczeniach, które pozwalają w krótkim czasie pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, a także ujędrnić i wyrzeźbić ciało. Są one dość wymagające kondycyjnie, a pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami nie ma przerw, które są zastępowane marszem lub treningiem cardio. To właśnie dzięki intensywnym interwałowym seriom turbo spalanie jest tak skuteczne. Przy systematycznym ćwiczeniu wspartym odpowiednią dietą, efekty są zauważalne już po pierwszych tygodniach.

Turbo spalanie najczęściej składa się z rund, na które przypada po kilka ćwiczeń, takich jak wyskoki, wymachy, podskoki, wykroki czy deska. Zanim przystąpimy do treningu, pamiętajmy o rozgrzewce – przygotowanie mięśni na spory wysiłek jest równie ważne co sam trening. W zależności od poziomu trudności i czasu przeznaczanego na ćwiczenia, podczas jednej sesji można spalić nawet kilkaset kalorii! Dlatego po treningu bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią regenerację i nawodnienie organizmu.

Zobacz też: Domowe ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej. Co możesz zrobić bez wychodzenia na siłownię?

Turbo spalanie z Martą Gorącą

Turbo spalanie to idealny program treningowy na czas po świętach. Pomoże spalić kalorie i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, przyspieszy też metabolizm i usuwanie toksyn z organizmu. To także idealny trening na mocne rozpoczęcie Nowego Roku. Zamiast odkładać postanowienia na jutro, warto zadbać o dobrą formę jeszcze przed Sylwestrem. Trenerka Marta Gorąca specjalnie dla was przygotowała zestaw 8 ćwiczeń. Turbo spalanie odbywa się w dwóch rundach, każda po 4 ćwiczenia, które powtarzamy przez 30 sekund. Obydwie rundy powtarzamy dwa razy. Chwyćcie maty – i zróbcie ten trening razem z nami:

 

--

Marta Gorąca - trenerka personalna, pasjonatka zdrowego stylu życiu. Master trener w Good Moov Academy, organizatorka Fit Campu i autorka programu METAMORFOZA, której celem jest indywidualna praca nad różnymi zdolnościami motorycznymi. Jak sama przyznaje, nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu i ciągle szuka nowych wyzwań w swojej pracy. Na co dzień zaraża pozytywną energią prowadząc własne studio ruchu w Łodzi.