SPODNIE SZEROKIE
Właściwie można by powiedzieć – spodnie szerokie do granic możliwości. Ale uwaga, nie tzw. spódnico-spodnie! Ostrzeżenie jest istotne, bo dzisiejsza moda nie lansuje spódnic zszytych w kroku, lecz spodnie, które mają bardzo szerokie nogawki. Przede wszystkim umówmy się, że nie narzekamy, bo jak zwykle za chwilę okaże się, że to, co dzisiaj zaskakuje, jutro będzie standardem. Lepiej od razu rozpocznijmy zawody, która z nas pierwsza włoży najmodniejsze spodnie. Potem dokładnie porównamy szerokość nogawek. A talia – im wyżej, tym lepiej.

SPODNIE WĄSKIE
Dowodzą najoczywistszej prawdy, kochamy rzeczy idealnie skrojone do naszej figury. Co tu dużo mówić: rurki wysmuklają, pasują do każdej figury i na każdą okazję. Już się opatrzyły? Kup takie, które mają obszerne kieszenie.

KRATA
Już nie punkowsko agresywna i nie uczniowsko nieśmiała. Po prostu kobieca, dumna i odważna. Czyli nie z ciężkimi butami ani baletkami, lecz z wysokimi obcasami i platformami. Bez łańcuchów i bez plecaka, ale z kapeluszem i supermodną torbą również w kratkę.

KOLOR
Czerwony, pomarańczowy, żółty, amarantowy, szafi rowy i zielony – również w najjaskrawszych letnich i wiosennych odcieniach. Podobno radość jest w nas i jeśli ją okazujemy, wraca do nas w dwójnasób. Więc na przekór jesieni nośmy żywe kolory od stóp do głów i śmiało mieszajmy je ze sobą. Sprawdźmy, jak to działa!

KOLOR + CZERŃ
Najnowsza odmiana towarzyskiej gry, ciepło–zimno, lansowana przez świat mody. Akcenty słodkich barw podgrzewają temperaturę, czerń ostudza emocje. W tym trendzie chodzi o celowe wysyłanie sprzecznych sygnałów. Nie określamy jednoznacznie ani optymistycznego nastroju, ani ciemnej strony duszy. Akcentujemy jedno i drugie, przyciągamy kolorem i odpychamy czernią. Ale uwaga, do kokietowania używamy jednej, maksimum dwóch ostrych barw.

PŁASZCZ
Klasycznie, szykownie, elegancko, ale nie nudno, bo z duchem czasu i fantazją! Formy możemy wybrać różne, od mini do maksi, od dyplomatki po bombkę, ale jedno musimy zrobić na pewno – nadać płaszczowi nasz indywidualny styl. Może ostry kolor, może panterka, a może szeroki pas w talii?

GEOMETRIA
Ostre wzory wykreślone przy użyciu cyrkla i ekierki naniesione na delikatne kobiece tkaniny i fasony.

MISSONI GIAMBATTISTA VALLI FENDI MARNI
W świecie mody nawet geometria jest przyjemna. Czas najwyższy uwolnić się od szkolnego koszmaru – pokochaj graficzne wzory! Może poskładasz ubrania według własnego oryginalnego szablonu, gdzie wszystkie elementy stroju składają się na geometryczny wzór (patrz zdjęcie z pokazu Marni)?

DZIANINA
W tym sezonie wyjątkowo spektakularna. W zamaszystych formach, często kolorowa, dumnie kroczy po wielkomiejskich ulicach. Dla nas oznacza to, że powinnyśmy traktować dzianinę jak najmocniejszą rzecz, do której dopasowujemy resztę stroju tak, by mogła w pełni rozkwitnąć. Ma wyglądać szykownie. Pamiętajmy, że zawsze dobrze jej robi pewna doza nonszalancji.

BŁYSK
Króluje od kilku sezonów i ma się całkiem dobrze, zmienia jedynie odcień ze srebrzystego na coraz bogatszy – złoty! Takie łagodne przechodzenie trendów jest superprzyjemne. Okazuje się, że ubrania mogą żyć dłużej niż jeden sezon, idealnie pasują do wszystkiego i świetnie miksują się z najnowszymi odkryciami sezonu. Nosimy dziś i srebro, i złoto. Stroimy się w cekiny i satynę.

CZAPKI
Włóczkowe jeszcze większe niż zeszłej zimy, ale też berety i kapelusze z małym i dużym rondem.

PASKI
Od wąskich po bardzo szerokie, ale wszystkie z bioder wędrują na właściwe miejsce. Dziś nosimy je w pasie

TOREBKI
Dzisiejszy standard: na co dzień – koperta, na wieczór – nawet duży welurowy worek.

RĘKAWICZKI
Im dłuższe, tym lepsze. Najlepiej widziane w żywym kolorze. Ale absolutnie wymagany dzisiaj jest luz w ich traktowaniu.

BUTY
Platformy nadal obowiązują, kozaki najlepiej na słupku, a nowością są botki do kostek. Musisz to mieć To, co najbardziej zachwyca w modzie, to możliwość obserwowania, jak wielcy krawcy potrafi ą co sezon nawet najprostszym rzeczom nadać kompletnie inne oblicze: MaxMara proponuje dziś parkę w wydaniu maksi, Miyake nie szczędził tkaniny, Dolce & Gabbana skrócili jej rękawy, na pokazie Burberry ściągnięto ją pasem, a Michael Kors jej kaptur obszył futrem. Wybierz tę, która ci się najbardziej podoba, tylko nie noś oryginalnej amerykańskiej militarnej parki, bo ona wyłącznie zainspirowała obecny trend.

CIEPŁE NÓŻKI
Tak, wszystkie te buty są z najnowszych jesiennych kolekcji, również sandałki na koturnach i platformach. Ale nie martw się, nie będziesz musiała marznąć. W tym sezonie nosi się je z grubymi rajstopami i skarpetkami.

BABIE LATO
Smutno ci, bo dni są coraz krótsze i coraz chłodniejsze? Pójdź uważnie moimi śladami, a odkryjesz, że bardzo łatwo możesz przedłużyć radosny letni nastrój: po prostu miksuj letnie ubrania z najciekawszymi hitami nowego sezonu z miękkiej przytulnej dzianiny.