Torba shopper bag to odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnych kobiet. Kiedyś wychodząc z domu panie poprzestawały na małych torebkach mieszczących co najwyżej pomadkę, portmonetkę i klucze. Obecne tempo życia zmieniło się kompletnie. To dlatego większość kobiet uwielbia shopper bag, które w przepastnych wnętrzach mieszczą kosmetyczkę, lunch, a nawet całe stylizacje (i wiele, wiele więcej) na zmianę przed wieczornym wyjściem.
Torba shopper, pierwotnie zyskała miano „tote”, co oznacza po prostu „dźwigać”. Dziś jednak zdecydowanie znana jest jako shopper bag, shopper czy w polskiej wersji torebką shopper czy też shopperką. Ten rodzaj torebki spopularyzowany został jako wszechstronny i ekologiczny. Rzeczywiście, torebki shopper często dostępne są z materiałów, które podlegają recyklingowi, a ich pojemność jest tak duża, że z powodzeniem służą jako torby zakupowe.
Zwykle ten rodzaj torby pozwala na swobodne noszenie jej w dłoni – długość samej torebki oraz uchwytów jest tak dobrana, żeby nawet stosunkowo niska kobieta mogła wygodnie nieść ją jak siatkę. To jednak nie wszystko – dobra shopperka powinna pozwolić na wygodne noszenie jej na przedramieniu, a także na ramieniu. To dlatego ma tak charakterystyczne proporcje - jest duża, ale nie długa, a jej uchwyty są optymalnie dopasowane do noszenia na trzy wymienione wyżej sposoby.
Shopperki mają również specyficznie rozplanowane wnętrze. Zwykle znajduje się w nim jedna duża komora (na zakupy) i kilka mniejszych, zapinanych na zamki błyskawiczne – na portfel, telefon i inne akcesoria, zgodnie z zapotrzebowaniem właścicielki.
ZOBACZ TEŻ: Torebki, które pasują idealnie do sukienek
Torba shopper dwustronna
Wśród torebek shopper znaleźć można ogromną różnorodność modeli, dlatego niezależnie od preferowanego stylu, każda kobieta jest w stanie wybrać odpowiednią dla siebie shopperkę. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest dwustronna torba shopper. Najczęściej spotykane modele pozbawione są zapięć i zbudowane podobnie jak typowa siatka – bez górnego zamknięcia. Wykonane są zwykle z elastycznego tworzywa i ekoskóry, które dość łatwo wywinąć na drugą stronę. Zwolenniczkom naturalnych materiałów z pewnością do gustu przypadnie zamszowa torba shopper, która po wywinięciu staje się skórzaną, elegancką shopperką. Niezależnie od materiału wykonania, dla bezpieczeństwa przenoszonych w torebce akcesoriów, modele te najczęściej wyposaża się w torebkę wewnętrzną, zawieszoną na jednym z uchwytów dużej torby. W ten sposób, niezależnie od tego, na którą stronę wywiniemy shopperkę, ważne przedmioty zawsze będą bezpieczne w wewnętrznej torebce.
Torba shopper lakierowana
Dla pań ceniących klasyczną elegancję, doskonała będzie torba shopper skórzana, przy czym szczególnie ciekawie prezentują się modele ze skóry matowej, postarzanej i recyklingowanej lub przeciwnie, lakierowanej i błyszczącej. Jeśli lubimy połysk, jednak przeciwne jesteśmy skórzanym elementom garderoby, mamy jeszcze większy wybór dostępnych shopperek lakierowanych, wykonanych z ekoskóry lub tworzywa. Zachwycają efektem wet look oraz feerią kolorów.
Torba shopper okrągła
Ciekawą wersją shopperki jest torba okrągła, a ściśle o kształcie przypominającym dość płaski walec, którego podstawy stanowią przód i tył torebki. Oryginalny kształt z pewnością przyciąga uwagę i stanowi niebanalne dopełnienie niejednej stylizacji. Okrągła, wykonana z ekoskóry troba shopper pikowana doskonale łączy się ze strojem odpowiednim do pracy w biurze, przełamując jednocześnie konwencję dzięki awangardowej formie.
Z kolei na zakupy, niezobowiązujące letnie spotkania albo wręcz na plażę doskonała będzie okrągła shopperka wykonana z rafii czy ze słomy – pleciona od wewnątrz koła na zewnątrz doskonale naśladuje naturę i świetnie sprawdzi się w połączeniu z ubraniami w stylu boho czy stylizacją blue jeans.
ZOBACZ TEŻ: 5 najpiękniejszych torebek na łańcuszku z sieciówek (i nie tylko) w stylu Chanel
Torba shopper przezroczysta
Przezroczysta shopperka z tworzywa występuje w dwóch wersjach – całkowicie transparentnej, w której dokładnie widoczna jest jej zawartość oraz przezroczystej z nietransparentnym wkładem w postaci wewnętrznej torby, zwykle dużo mniejszej niż shopper bag. Pierwszy wariant dostępny jest również w wersji przydymionej – szarej lub w dowolnym kolorze, cieniowanej oraz z napisami, wzorami itp. Drugi – łączony z tworzywem w innym kolorze, tkaniną a nawet szlachetnymi materiałami takimi jak skóra naturalna.
Komentarze