Publiczność chciała zobaczyć nie tylko legendarną gonitwę o błękitną wstęgę i o Nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej, ale również odrestaurowaną zabytkową II Trybunę i skorzystać z wielu atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

W jubileuszowej 70. gonitwie Derby wzięło udział 15 koni, a stawkę wygrała klacz Greek Sphere, którą błękitną wstęgą udekorował Prezes Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil. Pozostałe gonitwy były nie mniej ekscytujące, a gonitwę pod patronatem „Gali” wygrał trzyletni ogier Lasso. Tradycyjnie już panie mogły wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy kapelusz Derby 2014.

Zgłosiło się ponad 80 uczestniczek, niektóre z nich samodzielnie wykonały dekoracje swoich kapeluszy. Laureatki konkursu zostały wybrane przez profesjonalne jury w składzie Karolina Wajda - właścicielka stadniny, Magdalena Babuśka - modystka, Łukasz Jemioł i Rafał Zieliński - projektanci.

W strefie VIP nie zabrakło gwiazd, gonitwom przyglądali się m.in. Bogusław Linda, Kinga Rusin, Jan Englert, Michał Milowicz, Katarzyna Sokołowska, Karolina Szostak, Natalia Siwiec, Marek Siudym. Podczas gali Derby nie zabrakło muzycznego akcentu w wykonaniu Sławka Uniatowskiego

Już niebawem na Torze Służewiec odbędą się kolejne zawody: Dzień Wenus (10 sierpnia) oraz dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich (24 sierpnia).  
Główną atrakcją Dnia Wenus będzie gonitwa, w której koni dosiądą wyłącznie amazonki. Organizatorzy zapraszają do trzech stref: Helath, Beauty i Design. W strefie zdrowia panie będą  mogły skorzystać z bezpłatnych badań w ramach profilaktyki nowotworowej. Dostępne będą następujące badania: mammografia, usg piersi, badanie skóry oraz porady onkologa i wirusologa. W strefie urody będzie można zasięgnąć porady wizażystki oraz wykonać makijaż. W strefie mody będzie się można zapoznać z ofertą polskich designerów.
Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl