Choć nie narzekasz na swoją figurę, masz wrażenie, że twoje nogi wyglądają nie tak, jak powinny? Być może dzieje się tak za sprawą tłuszczu nad lub pod kolanami, którego nie zagospodarowały twoje mięśnie. Sprawdź, co jest przyczyną powstawania tego mankamentu i poznaj skuteczne sposoby walki z tłuszczem wokół kolan!

Dlaczego tłuszcz zbiera się w okolicach kolan?

Nieprawidłowa dieta

Dieta bogata w węglowodany przy znikomych ćwiczeniach jest często skazana na niepowodzenie. Jeżeli chcesz, aby nadmiar wody z organizmu oraz tłuszczu został spalony, powinnaś dopasować kaloryczność swoich posiłków do trybu, jaki prowadzisz. Skutecznym sposobem jest dieta rozdzielna, która może być stylem życia na dłużej. Duszone mięso z surówką czy kasza z pyszną sałatką mogą iść ze sobą w parze! Nie zapominaj o dobrych tłuszczach omega-3 i 6, które znajdziesz w awokado, olejach z pestek winogron czy orzechach.

Upływ czasu

Elastyczność skóry zaczyna być sporym problemem, zwłaszcza w trakcie i po menopauzie. Sucha i spierzchnięta skóra zaczyna doskwierać coraz mocniej. Pielęgnuj skórę całego ciała, a także kolan okrężnymi ruchami balsami ujędrniającymi oraz naturalnymi olejkami. Wzmocnisz w ten sposób krążenie krwi oraz zapobiegniesz nadmiernemu wysuszaniu się skóry.

Siedzący tryb życia

Praca przed komputerem to zmora dzisiejszych czasów. Znikome przerwy w pracy i powrót do domu samochodem czy komunikacją sprawiają, ze ruchu w ciągu dnia jest niewiele. Po pracy wracasz i zasiadasz przed telewizorem? Zmień swoje nawyki i wyjdź na spacer z psem czy też jedź na rowerku stacjonarnym w trakcie oglądania ulubionego serialu!

Ćwiczenia na szczupłe i zgrabne kolana

Chodzenie to właściwie najlepszy sposób na pozbycie się tłuszczu z kolan. Dodatkowo wyszczupla całe nogi. Podczas treningu warto, abyś nauczyła się chodzić tak, abyś czuła każdy krok i pracujące mięśnie. Problemowe strefy, tak jak kolana czy wewnętrzne partie ud można skutecznie zmniejszyć chodząc - nieprawdopodobne, a jednak!

Trening cardio to jeden z lepszych, który możesz zafundować swojemu ciału jednocześnie gubiąc tłuszcz z okolic, nad którymi chcesz popracować. Sylwetki mezomorficzne oraz endomorficzne powinny go wykonywać od 5-6 razy w tygodniu, natomiast ektomorficzne już tylko 3 razy. Jeżeli zastanawiasz się, do jakiego typu sylwetki należysz, podpowiadamy!

Sylwetka mezomorficzna - charakteryzuje się głównie przewagą mięśni i kości, a barki i ramiona są dość masywne. Mięśnie są lekko widoczne, ciało wysportowane

Zobacz także:

Sylwetka endomorficzna - osoby o takiej sylwetce mają skłonności do tycia, ich twarz jest okrągła, brak zarysowanych mięśni oraz często tkankę tłuszczową obwisłą, opadającą

Sylwetka ektomorficzna - osoba jest wysoka, ciało wysmuklone, ale mięśnie nie są zarysowane. Charakteryzuje się szczupłą talią oraz płaskim brzuchem

Ćwiczenia z gumą

Wykonuj także ćwiczenia z gumą elastyczną, która napina mięśnie nóg i pozwala na lepszą pracę i koordynację ruchów. Wybierz tę o silniejszym naporze i ułóż się plecami na macie - zegnij kolana i zaciągnij gumę na stopy. Delikatnie odchylaj je i powracaj do pierwotnej pozycji, cały czas naciągając gumę.

Kolejnym ćwiczeniem jest położenie rąk i kolan na macie tak, aby móc złapać jedną ręką część gumy do ćwiczeń. Drugą jej część przekładamy na stopę. Naciągamy nogę do góry tak, aby ją wyprostować. Wykonujemy ćwiczenie dla każdej z nóg po 10 razy.

Sprawdź też: