Występowanie drugiego podbródka to współczesny problem, który można zauważyć i rozpoznać na pierwszy rzut oka. Osoba zmagająca się z tym problemem posiada charakterystyczną, obwisłą fałdę skórną pod żuchwą, przez co wygląda, jakby jej broda łączyła się bezpośrednio z szyją, rysy są rozmyte, a owal twarzy niewyraźny. Podwójny podbródek bierze się zazwyczaj z nadmiaru zmagazynowanej pod brodą tkanki tłuszczowej, chociaż nie jest to jedyna przyczyna występowania tego schorzenia. Z uciążliwością borykają się także osoby bez nadwagi. Drugi podbródek wynikać na przykład z wieku i procesów zatracania przez skórę elastyczności, czy niewłaściwej postawy.

Pocałunek żyrafy - ćwiczenia

Nazwa tych ćwiczeń może i brzmi dość komicznie, ale niech was nie zmyli! To skuteczne ćwiczenie polegające na wysmukleniu zarówno szyi oraz podbródka oraz aktywacji mięśni odpowiedzialnych za to. Zaczynamy od pierwszego ćwiczenia:

Na początku wstań i wyprostuj się. Następnie wyciągnij szyję ku górze i delikatnie unieś głowę tak, jakbyś chciała pocałować kogoś bardzo wysokiego. Jest to dobre porównanie do małego dziecka, które spogląda na mamę z dołu i kieruje usta w jej kierunku do buziaka na dzień dobry.

Podczas wyciągania mięśni ust ku górze powinnaś czuć lekkie napięcie w szyi oraz karku - to prawidłowe zachowanie. Pozostań tak na około 10 sekund, a następnie rozluźnij szyję i kark. Wykonaj ćwiczenie po 5 razy pod rząd codziennie przez miesiąc - zauważalne efekty gwarantowane!

Ćwiczenie na drugi podbródek - dotknij językiem nosa

Jest to dość trudne ćwiczenie, gdybyśmy chcieli faktycznie dotknąć czubka nosa koniuszkiem języka. Jedynie osoby o nieprzeciętnie długim języku byłyby w stanie to zrobić. Spróbujmy przyjąć, że wykonamy ćwiczenie polegające na skierowaniu języka ku górze w stronę nosa.

To pozwoli na aktywację mięśni szyi oraz języka, które podnoszą delikatnie podbródek i wzmacniają ten obszar na twarzy. Wykonuj to ćwiczenie tak, aby czuć lekkie napięcie w tym obszarze, przytrzymując język przez około 10 sekund. Powtórz około 5-10 razy. Wykonuj wraz z poprzednim ćwiczeniem dla uzyskania najlepszych wyników.

Podczas gdy my stosowaliśmy tę metodę zauważyliśmy znaczące wyniki już po 3 tygodniach regularnego ćwiczenia każdego dnia. W szczególności zauważalne było zwiększenie ujędrnienia i napięcia skóry. Ten obszar mięśni nadgnykowych jest wyjątkowo delikatny, stąd potrzeba ćwiczeń, aby je wzmocnić.

Zobacz także:

Wypełnij policzki powietrzem

Ostatnie ćwiczenie możesz wykonywać osobno lub w asyście poprzednich. Jest bardzo proste, a daje wymierne efekty. Napełnij powietrzem policzki tak, aby wyglądały jak wypełnione helem balony. Przytrzymaj powietrze na kilka sekund i naciskaj otwartą dłonią.

Postaraj się wytworzyć na tyle silne ciśnienie, aby z trudem wciskać powietrze za pomocą rąk. Wykonuj ćwiczenie przez 5-8 sekund, a następnie wypuść powietrze. Powtarzaj kilkukrotnie, najlepiej z 10 razy. To wspomoże pracę mięśni szyi oraz w obrębie twarzy.

Trzymamy za was kciuki! Zbilansowana dieta bogata w kwasy omega-3 i 6 oraz witaminę C pozwala na wytwarzanie kolagenu i utrzymanie skóry w prawidłowej kondycji. To dodatkowo wspomoże ćwiczenia w walce o gładki i piękny podbródek!

Sprawdź też: