Podkład, jak druga skóra – na czym polega nowy trend?

Trend na innowacyjną aplikację podkładu został stworzony przez pewną tiktokerkę. Jego ogromną zaletą jest to, że wykonacie go przy pomocy kosmetyków, które macie już w swojej kosmetyczce. Do stworzenia makijażu będziecie potrzebować kremu nawilżającego, podkładu, pudru sypkiego, spray'u utrwalającego i bazy pod makijaż. Cały trik polega na tym, żeby zmienić kolejność nakładania tych produktów. Ma to sprawić, że wasz podkład będzie wyglądać, jak druga skóra i będzie trzymać się na twarzy przez cały dzień. 

Podkład, jak druga skóra – makijaż krok po kroku

Krem nawilżający

Każdy makijaż należy zaczynać od kremu nawilżającego. Żaden produkt nie będzie dobrze wyglądać na suchej skórze. Krem jest szczególnie ważny w tym trendzie makijażowym, dlatego nie bójcie się, że nałożycie go za dużo. Skóra musi być nawilżona i przygotowana na kolejne kroki. Pamiętaj, żeby po wchłonięciu kremu nie nakładać na twarz bazy pod makijaż. Ten kosmetyk będzie nam potrzebny znacznie później.

Puder sypki

W tym momencie zmieniamy kolejność nakładania produktów na twarz. Zamiast bazy pod makijaż i podkładu, użyj sypkiego pudru. Ważne, żeby nie przesadzić z jego ilością. Wystarczy, jeśli delikatnie oprószysz nim twarz. My do tego trendu polecamy użycie pudrów mineralnych, które wyglądają wyjątkowo naturalnie, a przy tym dobrze kryją i ujednolicają koloryt skóry. 

Spray utrwalający makijaż

Kolejny krok to użycie spray'u utrwalającego makijaż. Produkt sprawi, że puder wtopi się w skórę i nie będzie niewidoczny. Ten zabieg ma za zadanie zmatowić naszą skórę i przygotować ją na płynne kosmetyki. Jeśli nie macie sprayu utrwalającego, możecie użyć mgiełki do twarzy np. wody różanej. Pamiętajcie, że lepiej użyć go za dużo, niż za mało, dlatego nakładajcie go szczodrze.

Baza pod makijaż

Nareszcie przechodzimy do bazy. Nakładamy ją na twarz dopiero wtedy, kiedy cały spray się wchłonie i zniknie z naszej twarzy. Nie ma znaczenia, jakiej bazy użyjecie, ale my polecamy tą nawilżającą lub rozświetlającą. W tym momencie nasza skóra jest już wystarczająco zmatowiona, dlatego nie potrzebuje silikonowej, mocno matującej bazy.

Podkład

Ostatni krok to nałożenie podkładu na twarz. Nie musisz już pudrować twarzy. Dzięki temu, że wcześniej użyłyśmy sypkiego pudru, nasza skóra jest zmatowiona. Taka kolejność aplikacji ma sprawić, że podkład będzie trzymać się przez cały dzień, a przy tym będzie wyglądać wyjątkowo naturalnie. Tiktokerka, która stworzyła trend zapewnia, że przy takiej aplikacji makijażu, podkład będzie trzymać się na twarzy nawet do 24 godzin i nie trzeba będzie go poprawiać w ciągu dnia. 
 

@jarida99

I SWEAR BY THIS #xyzcba #xyzbca #fypchallenge #makeuptutorial #makeup #nyc #fup Lekki makijaż oka na wiosnę: te triki błyskawicznie powiększą oczy i rozświetlą spojrzenie0 Lekki makijaż oka na wiosnę: te triki błyskawicznie powiększą oczy i rozświetlą spojrzenie1 Lekki makijaż oka na wiosnę: te triki błyskawicznie powiększą oczy i rozświetlą spojrzenie2 Lekki makijaż oka na wiosnę: te triki błyskawicznie powiększą oczy i rozświetlą spojrzenie3

Lekki makijaż oka na wiosnę: te triki błyskawicznie powiększą oczy i rozświetlą spojrzenie4