Lekki makijaż twarzy — krok po kroku

Delikatny makijaż ma ogromne znaczenie zarówno w przypadku lekkiego podkreślania urody, jak i nieco intensywniejszej zabawy z kosmetykami. Pominięcie tego kroku niekiedy może sprawić, że cały efekt będzie wydawał się mało kompletny. Istnieje, co prawda, opcja zrezygnowania z podkładu, jednak zazwyczaj jest ona wskazana jedynie w przypadku osób o nieskazitelnej cerze bez żadnych zmian i przebarwień. W innych sytuacjach znacznie lepiej jest postawić na krem BB, który z założenia jest delikatniejszy i słabiej kryjący niż standardowy podkład. Produkty tego typu o wyższej jakości niż drogeryjne opcje za 10 zł zwykle posiadają także różnego rodzaju witaminy, a nawet filtry UV chroniące przed szkodliwym działaniem słońca. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie zarówno dla młodej, jak i dojrzałej cery.

Lekki makijaż - co dalej? Kiedy już wybierzesz odpowiedni krem BB lub lekki podkład, kolejnym ważnym krokiem jest dopasowanie właściwego korektora. Zazwyczaj powinien on być nieco jaśniejszy niż reszta kosmetyków ze względu na fakt, że stosuje się go głównie w okolicy pod oczami. Wówczas możliwe jest uzyskanie delikatnego rozświetlenia będącego w stanie optycznie odmładzać i rozjaśniać spojrzenie. Zarówno korektor, jak i krem BB czy podkład należy utrwalić pudrem. Na rynku dostępne są opcje zarówno prasowane, jak i sypkie, a wybór konkretnego zależy tylko od Twoich preferencji. Jeśli jednak w kolejnych krokach zamierzasz użyć kosmetyków płynnych, puder powinien zostać zastosowany na sam koniec.

Kolejnym, jednak opcjonalnym, krokiem do stworzenia lekkiego makijażu jest konturowanie i rozświetlenie. Powinny być to subtelne produkty o małej pigmentacji, dzięki czemu uzyskany efekt pozostanie zdrowy i delikatny. Wiele osób decyduje się jednak na pominięcie tego kroku podczas tworzenia makijażu dziennego i nie jest to znaczący błąd.

Lekki makijaż oczu — krok po kroku

Lekki makijaż na co dzień to nie tylko twarz, lecz także odpowiednio pomalowane oczy. Aby uzyskać taki efekt, najlepiej postawić na jasne cienie, takie jak, na przykład, kawowy brąz lub sam bronzer użyty uprzednio do konturowania. Do takiego makijażu można dodać również delikatne kreski eyelinerem oraz wytuszować rzęsy sprawdzonym produktem, który nie osypie się na policzki w ciągu dnia. Cały efekt doskonale podbije również rozświetlający, bardzo jasny cień zastosowany w wewnętrznym kąciku.

Nie zapominaj o brwiach! Nawet delikatny makijaż wymaga podkreślenia tego fragmentu twarzy. Brwi stanowią oprawę oczu, dlatego ich delikatne pomalowanie zupełnie odmieni wygląd całego make-upu i nada mu bardziej kompletnego charakteru. Dobrym pomysłem jest także wyregulowanie brwi, których naturalny kształt pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie umiesz zrobić tego sama, możesz skorzystać z pomocy kosmetyczki.

Delikatny makijaż wymaga podkreślenia brwi w sposób subtelny. W tym przypadku lepiej zrezygnować z efektu rodem z social mediów. Lepiej postawić na jasny cień do brwi, kredkę czy pomadę. Ta ostatnia opcja jest najbardziej trwałym rozwiązaniem, które sprawdzi się doskonale podczas długiego dnia w pracy. Wybierając odpowiedni kolor pamiętaj, że brwi powinny być nieco jaśniejsze od reszty włosów i dopasowane do ich tonacji, co jest szczególnie ważne, jeśli farbujesz całą fryzurę. W sytuacji, gdy nie posiadasz produktu dedykowanego do tej części twarzy, możesz skorzystać również ze standardowych cieni. Pamiętaj jednak, że często nie są one tak trwałe, jak specjalne kosmetyki do brwi.

Jak zrobić delikatny makijaż wieczorowy?

Lekki makijaż na co dzień można w łatwy sposób przekształcić w opcję na znacznie większe wyjścia. Często kluczem do sukcesu jest jedynie pomalowanie ust na wyrazisty kolor, taki jak klasyczna czerwień czy popularna w ostatnich latach fuksja. Jeśli jednak wolisz poeksperymentować z oczami, również istnieje taka opcja. Dobrym pomysłem jest zamienienie jasnego cienia na nieco ciemniejszy i skupienie się na dokładnym rozłożeniu go w zewnętrznym kąciku. Aktualnie ogromną popularnością cieszą się również foliowe i perłowe pigmenty o zupełnie innych formułach niż te sprzed lat. Wystarczy użyć kleju do brokatu, nałożyć go na środkową część powieki i zastosować taki iskrzący cień. W ten sposób można również skutecznie podbić kolor tęczówki.

Zobacz także:

W przypadku delikatnego makijażu wieczorowego można pozwolić sobie również na nieco większe szaleństwo z konturowaniem. Na co dzień często krok ten jest zupełnie pomijany, jednak podczas większych okazji warto go zastosować. Ważne jest jednak pamiętanie o umiarze, ponieważ zbyt duża ilość produktu może nie wyglądać korzystnie po kilku godzinach noszenia, szczególnie w przypadku imprez, na których wykonywane są zdjęcia.