Świąteczne filmy: jakie filmy obejrzeć w święta?

Święta to czas magiczny pod każdym względem, głównie dlatego, że możemy je spędzić w rodzinnym gronie. Na ten szczególny czas przygotowaliśmy dla was świąteczne filmy, które dostarczą wam wyjątkowego świątecznego klimatu.

Świąteczne filmy: „Ekspres polarny”

Film animowany „Ekspres polarny” to opowieść o chłopcu, który nie wierzy w świętego Mikołaja. W nocy, w czasie Wigilii chłopiec zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg do którego wsiada i rozpoczyna podróż na Biegun Północny. W trakcie wyprawy chłopiec przeżywa niesamowite przygody i poznaje ciekawe osoby. Chłopcu udaje się w końcu poznać samego świętego Mikołaja.

Świąteczne filmy: „Opowieść wigilijna”

Animowany film „Opowieść wigilijna” powstał na podstawie powieści Karola Dickensa o tym samym tytule. To magiczna opowieść o samotniku Ebenezerze Scroog'u, który stroni od ludzi, a Święta Bożego Narodzenia to dla niego prawdziwa katorga. Niespodziewanie w Wigilię samotnika odwiedza zjawa, którą okazuje się dawny wspólnik Marley. Dalsze losy Scrooga przebiegają w naprawdę niesamowity sposób. 

Świąteczne filmy: „Kevin sam w domu”

To jeden z najpopularniejszych filmów, bez którego wiele rodzin nie wyobraża sobie świąt. To ciepła opowieść o małym chłopcu, którego rodzice zapominają zabrać ze sobą na święta. Kevin zostając sam w domu na święta przeżywa niesamowite przygody, często niebezpieczne jak na ośmiolatka. Film nakręcony w 1990 roku do tej pory bije rekordy popularności.

Świąteczne filmy: „Listy do M.”

Polska komedia świąteczna, którą pokochały miliony widzów. „Listy do M.” to film, w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość! W ten jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. 

Świąteczne filmy: „To właśnie miłość”

Historie wielu osób, które łączą się w jednym filmie - „To właśnie miłość”. W filmie przeżywamy losy bohaterów i poznajemy różne rodzaje miłości: do drugiej osoby, do brata, do pasierba, zupełnie zwariowanej, wszechobecnej, ale jednak czasami niesprawiedliwej, zaborczej i wymagającej wielkiego poświęcenia.

Świąteczne filmy: „Holiday”

Film „Holiday” to amerykańska komedia romantyczna z Cameron Diaz i Kate Winslet, które postanawiają zamienić się domami. Iris (Kate Winslet), która na co dzień mieszka w skromnym domku położonym z dala od zgiełku miasta w wyniku zamiany zamieszkuje w luksusowym domu w Kalifornii, zaś Amanda (Cameron Diaz) trafia do zaśnieżonego, ciasnego domku Iris. Szalona zamiana miejsc zamieszkania zmienia diametralnie losy bohaterek, których życie wbrew pozorom zmienia się na lepsze.

Świąteczne filmy: "Rodzinny dom wariatów"

Marzą ci się święta w gronie dużej rodziny? Możesz szybko zmienić zdanie, jeśli obejrzysz film "Rodzinny dom wariatów". Pięcioro dorosłych dzieci przyjeżdża na święta do rodziców, do domu, w którym się wychowali. Everett (Dermot Mulroney) przybywa z nową narzeczoną Meredith (Sarah Jessica Parker), którą ma po raz pierwszy przedstawić rodzinie. Katastrofa wisi w powietrzu, gdyż sztywna Meredith jest przeciwieństwem otwartej i bezpośredniej gromadki Stone’ów.

Świąteczne filmy: "Kochajmy się od Święta"

Święta to czas pojednania, jednak nie wszystkim przychodzi to z taką łatwością. Doskonale może się o ty przekonać rodzina Cooperów. W czteropokoleniowym klanie o spory naprawdę łatwo, tym bardziej, że niemal każdy z członków rodziny jest w dość trudnym momencie życia. Mimo wszystko film „Kochajmy się od święta” to zwariowana, pełna świątecznego uroku i usiana gwiazdami jak wigilijne niebo, komedia o najpiękniejszym dniu w roku, którego nie zepsuje nawet rodzinna katastrofa.

Świąteczne filmy: "Cud na 34. ulicy (Miracle on 34th Street, 1994)"

To nowsza wersja filmu z 1947 roku o tym samym tytule. Film opowiada historię człowieka, który naprawdę wierzy w to, że jest świętym Mikołajem. Otoczenie jednak nie daje temu wiary i bierze go za aktora. Tak nasz Mikołaj znajduje zatrudnienie w centrum handlowym, gdzie ma wysłuchiwać życzeń dzieci siadających mu na kolanach. Staje się hitem sklepu i ratuje go przed upadkiem. Ten film to niewątpliwa klasyka, zrealizowany w klasyczny sposób.