Świąteczne filmy: jakie filmy obejrzeć w święta?

Święta to czas magiczny pod każdym względem, głównie dlatego, że możemy je spędzić w rodzinnym gronie. Na ten szczególny czas przygotowaliśmy dla was świąteczne filmy, które dostarczą wam wyjątkowego świątecznego klimatu. A taki w tym roku z pewnością nam się przyda. Ograniczone kontakty z rodziną w związku z pandemią sprawią, że będziemy mieć więcej czasu na gry planszowe czy rodzinne oglądanie świątecznych filmów. Wybrałyśmy dla Was nasze ulubione pozycje, bez których nie wyobrażamy sobie świąt. Zobaczcie nasze filmowe must have na święta.

Świąteczne filmy: „Ekspres polarny”

Film animowany „Ekspres polarny” to opowieść o chłopcu, który nie wierzy w świętego Mikołaja. W nocy, w czasie Wigilii chłopiec zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg do którego wsiada i rozpoczyna podróż na Biegun Północny. W trakcie wyprawy chłopiec przeżywa niesamowite przygody i poznaje ciekawe osoby. Chłopcu udaje się w końcu poznać samego świętego Mikołaja.

Zobacz także: Filmy świąteczne na Netflix. To właśnie te filmy zawsze wprowadzają nas w magię świąt

Świąteczne filmy: „Opowieść wigilijna”

Animowany film „Opowieść wigilijna” powstał na podstawie powieści Karola Dickensa o tym samym tytule. To magiczna opowieść o samotniku Ebenezerze Scroog'u, który stroni od ludzi, a Święta Bożego Narodzenia to dla niego prawdziwa katorga. Niespodziewanie w Wigilię samotnika odwiedza zjawa, którą okazuje się dawny wspólnik Marley. Dalsze losy Scrooga przebiegają w naprawdę niesamowity sposób. 

Świąteczne filmy: „Kevin sam w domu”

To jeden z najpopularniejszych filmów, bez którego wiele rodzin nie wyobraża sobie świąt. To ciepła opowieść o małym chłopcu, którego rodzice zapominają zabrać ze sobą na święta. Kevin zostając sam w domu na święta przeżywa niesamowite przygody, często niebezpieczne jak na ośmiolatka. Film nakręcony w 1990 roku do tej pory bije rekordy popularności.

Zobacz także:

Świąteczne filmy: „Listy do M.”

Polska komedia świąteczna, którą pokochały miliony widzów. „Listy do M.” to film, w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość! W ten jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. 

Zobacz także: Seksistowskie "Santa Baby" nowym hymnem feministek? O co chodzi?

Świąteczne filmy: „To właśnie miłość”

Historie wielu osób, które łączą się w jednym filmie - „To właśnie miłość”. W filmie przeżywamy losy bohaterów i poznajemy różne rodzaje miłości: do drugiej osoby, do brata, do pasierba, zupełnie zwariowanej, wszechobecnej, ale jednak czasami niesprawiedliwej, zaborczej i wymagającej wielkiego poświęcenia.

Świąteczne filmy: „Holiday”

Film „Holiday” to amerykańska komedia romantyczna z Cameron Diaz i Kate Winslet, które postanawiają zamienić się domami. Iris (Kate Winslet), która na co dzień mieszka w skromnym domku położonym z dala od zgiełku miasta w wyniku zamiany zamieszkuje w luksusowym domu w Kalifornii, zaś Amanda (Cameron Diaz) trafia do zaśnieżonego, ciasnego domku Iris. Szalona zamiana miejsc zamieszkania zmienia diametralnie losy bohaterek, których życie wbrew pozorom zmienia się na lepsze.

Świąteczne filmy: "Rodzinny dom wariatów"

Marzą ci się święta w gronie dużej rodziny? Możesz szybko zmienić zdanie, jeśli obejrzysz film "Rodzinny dom wariatów". Pięcioro dorosłych dzieci przyjeżdża na święta do rodziców, do domu, w którym się wychowali. Everett (Dermot Mulroney) przybywa z nową narzeczoną Meredith (Sarah Jessica Parker), którą ma po raz pierwszy przedstawić rodzinie. Katastrofa wisi w powietrzu, gdyż sztywna Meredith jest przeciwieństwem otwartej i bezpośredniej gromadki Stone’ów.

Zobacz również: Świąteczne piosenki po polsku - 10 najpiękniejszych przebojów, dzięki którym poczujesz ducha świąt Bożego Narodzenia

Świąteczne filmy: "Kochajmy się od Święta"

Święta to czas pojednania, jednak nie wszystkim przychodzi to z taką łatwością. Doskonale może się o ty przekonać rodzina Cooperów. W czteropokoleniowym klanie o spory naprawdę łatwo, tym bardziej, że niemal każdy z członków rodziny jest w dość trudnym momencie życia. Mimo wszystko film „Kochajmy się od święta” to zwariowana, pełna świątecznego uroku i usiana gwiazdami jak wigilijne niebo, komedia o najpiękniejszym dniu w roku, którego nie zepsuje nawet rodzinna katastrofa.

Świąteczne filmy: "Cud na 34. ulicy (Miracle on 34th Street, 1994)"

To nowsza wersja filmu z 1947 roku o tym samym tytule. Film opowiada historię człowieka, który naprawdę wierzy w to, że jest świętym Mikołajem. Otoczenie jednak nie daje temu wiary i bierze go za aktora. Tak nasz Mikołaj znajduje zatrudnienie w centrum handlowym, gdzie ma wysłuchiwać życzeń dzieci siadających mu na kolanach. Staje się hitem sklepu i ratuje go przed upadkiem. Ten film to niewątpliwa klasyka, zrealizowany w klasyczny sposób.

Świąteczne filmy: "Randki od święta"

Ten film z pewnością pokochają single, którzy w okresie świąt jak co roku nie mają łatwego życia. Podobnie jak bohaterowie filmu "Randki od święta". Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey) nienawidzą świąt. Dlatego w tym roku postanawiają, że zostaną dla siebie partnerami na święta. Film jest pełen zabawnych sytuacji i wpadek. Zdziwicie się, do jakich wniosków dojdą nasi bohaterowie.

Świąteczne filmy: "Dolly Parton: Cudownych Świąt!"

„Dolly Parton: Cudownych Świąt!” to opowieść o niecierpiącej świąt Reginie Fuller (Christine Baranski), która dzięki wizycie świetlistego anioła (Dolly) wkracza na muzyczną drogę ku odkupieniu. Czy skąpa agentka nieruchomości wyrzuci na bruk wszystkich mieszkańców miasteczka w gwiazdkowy wieczór, czy jednak duch świąt okaże się silniejszy od chciwości? Reżyserką filmu jest znana choreografka Debbie Allen, zaś świąteczne piosenki w wykonaniu Dolly przyniosą radość całej rodzinie. Rozsiądźcie się zatem wygodnie i zobaczcie, jak Dolly Parton, Christine Baranski, Treat Williams, Jeanine Mason, Josh Segarra, Mary Lane Haskell i inni utalentowani aktorzy tworzą na ekranie magię świąt. 

To Cię również zainteresuje: 

Najładniejsze świąteczne swetry z sieciówek i nie tylko: nie muszą być kiczowate - zobacz nasz przegląd!

Prezenty pod choinkę dopasowane do znaków zodiaku. Co kupić Strzelcowi, Wodnikowi, a co Pannie?

Kartki świąteczne ręcznie robione: te pomysły skradną wasze serca i pobudzą kreatywność