Sugardating: co to jest?

Sugardating opiera się na relacjach starszych, dojrzałych mężczyzn z młodszymi kobietami. Portale, które umożliwiają znalezienie sugardaddy (sponsora) bądź sugarbabe (dziewczyny czerpiącej korzyści ze związku ze sponsorem) zastrzegają, że nie chodzi o seks za pieniądze i zabraniają promowania prostytucji. Wg nich w sugardating chodzi o relację opartą na szacunku i wzajemnym przyciąganiu, przy czym starszy mężczyzna (albo kobieta, bo przybywa też tzw. sugarmamas) ma sponsorować rozrywki i egzotyczne podróże partnerki, która z kolei zapewnia mu swoje towarzystwo. Na jednym z portali randkowych tak opisuje się zasady sugardating:

W relacji Sugar Daddy i Sugar Babe role płci są często z góry określone i tradycyjne. To mężczyzna dba o kobietę, rozpieszcza ją i sprawia, że jest szczęśliwa. Kobieta może skupić się na byciu kobietą, na spełnianiu się oraz na byciu dobrą partnerką.

Sponsor musi być doświadczony i mieć gruby portfel, a w zamian za zapewnienie kobiecie życia na wysokim poziomie otrzymuje jej zainteresowanie i towarzystwo podczas wyjazdów i kolacji ze znajomymi.

Sugardating: skąd pomysł na takie randki?

Pomysł na stworzenie portalu, gdzie można znaleźć sponsora lub zaoferować sponsorowi swoje towarzystwo zrodził się w Danii. Z serwisu Sugar Daters zaczęli korzystać również masowo studiujący tam Polacy, co sprawiło, że pojawił się też w Polsce.

W naszym serwisie wierzymy, że udany związek tworzy się na podstawie „wzajemnych korzyści”. Oznacza to, że obie strony muszą coś dawać od siebie. Relacja nie może być wykorzystywaniem czy nadużywaniem, lecz powinna stanowić źródło zadowolenia i obustronnego spełnienia. SugarDaters, to miejsce w którym możesz stworzyć relację lub związek będąc szczerym na temat tego, czego oczekujesz i co możesz zaoferować – czytamy na blogu portalu Sugar Daters.

Sugardating: kto jest kim w tej relacji?

Podczas rejestracji należy określić, którą z czterech postaci chcemy być.

Sugar boy – to mężczyzna o mocnym charakterze, który jest niezależny, pewny siebie i wie czego chce od życia. Dba zarówno o swoje ciało jak i o umysł. Pragnie być w dojrzałej relacji, która zapewni mu stabilizację, w której może się rozwijać i spełniać. Sugar boy to towarzysz życia, który jest wspierający i wyrozumiały. Szuka partnerki, która dostarczy jej wrażeń i dzięki której spełni swoje marzenia.

Sugar daddy – to kulturalny mężczyzna odnoszący sukcesy, który pragnie rozpieszczać partnera lub partnerkę oraz pełnić rolę mentora. Sugar daddy szuka osoby, którą mógłby się zaopiekować, z którą może miło spędzać wolny czas i z która będzie mógł dzielić pasje i doświadczenie.

Sugar girl – to kobieta o mocnym charakterze, która jest niezależna, pewna siebie i wie czego chce od życia. Dba zarówno o swoje ciało jak i o umysł. Pragnie być w dojrzałej relacji, która zapewni jej stabilizację i bezpieczeństwo, w której może się rozwijać i spełniać. Sugar girl to towarzyszka życia, która jest wspierająca i wyrozumiała. Szuka partnera, który dostarczy jej wrażeń i dzięki któremu spełni swoje marzenia.

Zobacz także:

Sugar mama – to kobieta odnoszący sukcesy, który pragnie rozpieszczać partnera lub partnerkę oraz pełnić rolę mentorki. Sugar mama szuka osoby, którą mógłby się zaopiekować, z którą może miło spędzać wolny czas i z która będzie mogła dzielić pasje i doświadczenie.

Użytkownik sam decyduje, ile informacji o sobie chce zamieścić w swoim profilu. Twórcy związani z firmą Social Services Aps zapewniają, że każdy nowo powstały profil jest dokładnie sprawdzany. Zależy im na wiarygodniej bazie użytkowników.

Rejestracja do serwisu dla Sugar Girl i Sugar Boy jest darmowa. Płacą Sugar Daddy i Sugar Mama .

Twórcy serwisu podkreślają, że są przeciwni promowaniu prostytucji: „W Sugar Datingu nie chodzi o wymianę typu seks za pieniądze”. Portal nie chce być kojarzony z płatnymi usługami seksuanymi, dlatego Użytkownicy nie mogą zadawać pytań o ceny usług i stawki godzinowe.

W przypadku nękania, obrażania czy stosowania agresji, portal prosi o zgłaszanie tego typu nadużyć. Regulamin zakazuje rejestracji w serwisie osób skazanych za przestępstwa seksualne. Użytkownicy, którzy zamieszczają zdjęcia pornograficzne i wulgarne są usuwani.