Situationship - co to jest?

Situationship to taki związek-niezwiązek. Niby jesteście razem, ale nie do końca. Jeśli zauważyłaś, że twój związek utknął w martwym punkcie i zastanawiasz się, czy idzie w dobrym kierunku, to wszystko wskazuje na to, że tworzycie "situationship". Jak zatem rozpoznać, że twoja relacja jest właśnie na takim etapie?

Specjaliści od randkowania z aplikacji "ZaadoptujFaceta" stworzyli listę pięciu objawów, które pozwolą zrozumieć sedno problemu i sprawdzić, czy relacja kwalifikuje się na miano "situationship".

Co zrobić, jeśli nie chcemy tkwić w situationship?

Czy situationship zawsze jest złe? Niekoniecznie! Są sytuacje, kiedy situationship to nie najgorsza opcja, np. jeśli tymczasowo przebywamy w jakimś miejscu i wiemy, że wkrótce wracamy do swojego, oddalonego o setki kilometrów miasta. Ważne jest, aby dwie osoby wiedziały, w jakim związku się znajdują i obie akceptowały taki status. Trudnością w tym przypadku może być określenie jasnych reguł gry, bo przecież w situationship nie rozmawia się na “poważne” tematy. Warto jednak złamać tę zasadę.

Co zrobić, jeśli nie chcemy tkwić w situationship?

W tej sytuacji najlepiej jak najszybciej taką relację zakończyć i to osobiście! Być może to będzie pierwsza poważna rozmowa w takim związku-niezwiązku. Może podczas niej okaże się, że dwie strony postanowią poprawić swoją relację i situationship  zamieni się w prawdziwy związek. Jeśli nie, warto przemyśleć, w jaki sposób znaleźliśmy się w niekomfortowej sytuacji i nie powielać tego błędu. Tkwienie w byle jakim związku kradnie nam szansę na wejście w zdrową i dojrzałą relację. - radzi Rocio Cardosa, specjalistka aplikacji ZaadoptujFaceta.

Zajrzyjcie do galerii i poznajcie symptomy świadczące o tym, że wasza relacja kwalifikuje się do "situationship".